آدم های خوشحال چه می کنند که دیگران نمی کنند

خوشحالی چیزی است که همه ی ما امیدواریم در زندگی به آن برسیم، با این حال رسیدن به آن برای خیلی ها دشوار است. اکثر اوقات، ما خودمان منبع مشکلات مان هستیم و موانعی را ایجاد می کنیم که مانع ما برای پیشرفت در زندگی می شوند. خوشحال بودن بیشتر یک انتخاب شخصی است، یعنی تصمیم بگیرید که در لحظه ی حال خوشحال باشید. ناراحتی عمدتاً بخاطر شیوه ی تفکر مشکل دار به وجود می آید و افراد معمولاً فکرمی کنند اگر به هر آنچه که مراد دل شان است برسند، خوشحال خواهند بود. اما مهم است متوجه باشید که شادی و خوشحالی ما لزوماً به داشته هایمان وابسته نیست. آنچه که موجب تفاوت افراد خوشحال از ناراحت می شود، نوع نگاه آن ها به دنیاست. در ادامه کارهایی که آدم های خوشحال می کنند اما آدم های ناراحت نه را به شما معرفی می کنیم.

 

۱آدم های خوشحال همیشه کنار آدم های خوشحال هستند

یکی از چیزهایی که بر مود و خلق و خوی تان اثرمی گذارد نوع آدم هایی است که خود را با آن ها احاطه می کنید. اگر آن ها آدم های شاد و مثبتی باشند، این ویژگی هایشان روی شما نیز اثر خواهد گذاشت. اگر خود را با آدم های منفی گرا دوره کنید، پس از مدتی می بینید که چقدر احساس ناراحتی می کنید.

 

۲ازمقایسه های اجتماعی دوری می کنند

مقایسه کردن خودتان با دیگران از جمله کارهایی است که سریع موجب ناراحتی تان می شود. مسلماً کسانی هستند که اوضاع شان به لحاظ های گوناگون از شما بهتر است، اما این بدان معنا نیست که شما زندگی خوبی ندارید. به جای قضاوت های نادرست سعی کنید روی نقاط قوت تان تمرکز کنید تا نقاط ضعف تان. دیدن نقاط قوت و ارزش واقعی تان کلید رسیدن به موفقیت است.

 

۳مدیتیشن

وضوح روانی باعث آرامش عاطفی شده و با شادی رابطه ی مستقیم دارد. راه رسیدن به این حالت عمدتاً مدیتیشن است، یعنی متمرکز کردن ذهن روی یک فکر، شئ یا فعالیت. انجام مدیتیشن به صورت روزانه، حتی اگر برای بازه ی زمانی کوتاهی است، کمک می کند تا بهتر راه به کار خودتان ببرید، خوشحال تر باشید و استرس کمتری را تجربه کنید.

 

۴ابراز قدردانی

قدردانی باعث خوشحالی می شود و در اصل یکی از راه های افزایش شادی خودتان یا دیگری است. احساس قدردانی کردن و ابرازنکردن تان مثل این است که هدیه ای بخرید، آن را کادو کنید اما به شخص مورد نظر هدیه اش ندهید بنابراین  می شود یک کار بیهوده که صرفاً وقت و انرژی صرفش شده. وقتی بخاطر داشته هایتان سپاسگزار باشید، متوجه می شوید که آن چیزها تا چه اندازه باعث شادی تان می شوند. یاد بگیرید که شادی را در کوچکترین چیزها بیابید. تمرین قدردانی باعث افزایش سلامتی و خوش بینی و استرس کمتر می شود.

 

۵-مراقب بدن شان هستند

نحوه ی رسیدگی تان به بدن تان بر روی سلامتی آن و شادی شما اثر خواهد  گذاشت. اگر سلامت نباشید، نمی توانید به طور کامل از زندگی لذت ببرید و حتی ممکن است در رسیدن به برخی اهداف تان نیز باز بمانید. به  اندازه ی کافی بخوابید، آب کافی بنوشید، خوب غذا بخورید و ورزش کنید. مراقب بدن تان باشید، شما فقط یک بار فرصت استفاده از آن را دارید .

 

۶عادت کمک کردن به دیگران دارند

خوشحال کردن دیگران باعث خوشحالی خودمان می شود. وقتی شما برای دیگران مفید و نسبت به آن ها مهربان و دلسوز هستید، این حس را به شما می دهد که در حال ایجاد تغییری هستید و زندگی خوبی دارید. این کار قطعاً موجب شادی تان خواهد شد. کمک کردن بدون چشم داشت نه تنها برای دیگران، بلکه برای خودتان هم خوب است. برای کمک کردن، لازم نیست حتماً ثروتمند باشید، حرفی مهربانانه و حتی لبخند زدن هم می تواند روز دیگری را بسازد.

 

۷می بخشند

خشم یکی از دلایل عمده ی ایجاد ناراحتی است، آنقدر ذهن تان را پر می کند که دیگر جایی برای خوشحالی نمی ماند. وقتی حس می کنید کسی در حق تان کار اشتباهی کرده، طبیعی است که احساس آزردگی کنید، اما لازم نیست این حس را همیشه با خود داشته باشید بنابراین بخشیدن را یاد گرفته و خشم و نفرت تان را رها کنید.

 

۸انعطاف پذیر هستند

جهان جای پویایی است، اوضاع همواره در حال تغییر است و شما هم باید آماده ی تغییر با آن باشید. خشک بودن پذیرش خیلی چیزها را دشوار کرده و مانع از پیشرفت تان خواهد شد.

 

۹راهی برای مقابله پیدا می کنند

کنترل کردن همه چیز در زندگی غیرممکن است، بنابراین به جای غرق کردن خودتان در افکار، آرام و مثبت باشید. به سوی موفقیت تلاش کرده و سعی کنید نگران نباشید. دنیا جای زیبایی است، وقتی می توانید از هر ذره از آن لذت ببرید چرا زندگی را به کام خودتان تلخ کنید؟

راهکارهای ارائه شده را دنبال کنید تا ببینید زندگی تان چه تغییراتی خواهد کرد.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید