آیا انسان مستقلی هستید؟ برای دانستن آن این مطلب را بخوانید!

با داشتن زندگی ای آسان نمی شود به فرد مستقلی تبدیل شد. سختی ها و امکانات زندگی هستند که باعث می شوند شما قوی تر شوید.گاهی اوقات مستقل بودن و مستقل شدن بهایی دارد که باید بپردازید.

در ادامه ویژگی افراد مستقل و به خود متکی را برایتان عنوان می کنیم.

۱_ می توانید تنها زندگی کنید: مستقل بودن یعنی می توانید تنها زندگی کنید. برای نجات پیدا کردن به کمک دیگران احتیاج نداشته و همیشه راهی برای با ثبات ماندن به لحاظ مالی پیدا می کنید.

۲_برای آینده برنامه دارید: بااینکه بسیاری از افراد به شعار “در لحظه زندگی کن” خیلی پایبند هستند، اما یک فرد مستقل همیشه برای آینده برنامه دارد. چنین فردی چشم انداز آینده را در نظر داشته و شرایط خوش و خرم فعلی وسوسه اش نمی کند.

۳_نه گفتن برایتان سخت نیست: برای برخی افراد نه گفتن دشوار است، مخصوصا اگر بترسند که به نزدیکانشان آسیب وارد کرده و آنها را آزرده خاطر کنند. برای افراد متکی و غیر مستقل، بله گفتن و پیش رفتن با جریان شرایط آسان تر از کسب قدرت برای رد کردن درخواست های دیگران است. افراد مستقل به آسانی می توانند نه بگویند و هیچ توضیحی هم ندهند.

۴_کمک خواستن برایتان سخت است: کمک خواستن برای همه سخت نیست اما برای افراد مستقلی که کمی هم سرسخت هستند کمک خواستن از دیگران بسیار دشوار است. در نظر این افراد کمک خواستن مثل ضعف نشان دادن است. حتی ممکن است برایشان نشان از این باشد که خودشان نمی توانند به تنهایی از پس مسائل بربیایند.

۵_دوستان کمی دارید: وقتی آدم مستقلی هستید، دوستان تان از دیگران کم تر است. حقیقت این است که شما وقتی با دیگران وقت می گذرانید از آنها انتظار چشم داشتی ندارید. دوستان برای شما تنها دوست و همراه هستند، نه کسانی که از سر احتیاج با آنها خوب هستید یا بالعکس، آنها با شما خوب هستند.

۶_به خوبی متوجه ارزشمندی خودتان هستید: وقتی تبدیل به فردی مستقل می شوید، منتظر تأیید دیگران نمی مانید. فرقی نمی کند چقدر از دیگران توهین بشنوید، در هر حال شما به خوبی می دانید که هستید. شما متوجه ارزش، زیبایی و وفاداری خود بوده و هیچ چیز نمی تواند این دیدگاه ها را به خطر بیندازد، البته لحظاتی هم وجود دارند که تردید کرده یا به دل می گیرید، اما زود دوباره به حالت قبلی  تان باز می گردید.

۷_تنهایی بیرون می  روید: اکثر اوقات تنها بیرون می روید. دوست دارید تنها خرید کنید چون می توانید هروقت خواستید بروید و هر وقت خواستید برگردید. حتی گاهی اوقات هم تنهایی در رستوران غذا می خورید. تنها بودن در عموم برایتان حس خوبی داشته و حس پوچی بهتان منتقل نمی کند.

۸_می توانید رهبری کنید: وقتی مستقل باشید، می توانید عنان اوضاع را به دست گرفته و کارهای دشوار را به انجام برسانید. در این میان هم تحت وسوسه ی کسی یا چیزی قرار نمی گیرید.

۹_به لحاظ مالی مستقل هستید: افراد مستقل از اینکه به دیگران بدهکار بوده یا از آنها تقاضای پول و کمک کنند متنفر هستند به خاطر همین تمام تلاش خود را می گیرند که به لحاظ مالی کاملا مستقل شوند.

آیا شما هم انسانی مستقل هستید؟ آیا دوست دارید به استقلال بیشتری برسید؟

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید