آیا با داشتن افسردگی هم میتوان وارد رابطه ی عاشقانه شد؟

0
120
آیا با داشتن افسردگی هم میتوان وارد رابطه ی عاشقانه شد؟

آیا با داشتن افسردگی هم میتوان وارد رابطه ی عاشقانه شد؟

اکثرا انتظار داریم که کسی که مبتلا به افسردگی است با کسی وارد رابطه ی عاشقانه نشود. در برخی موارد وقتی در رابطه ای یک طرف به افسردگی مبتلا می شود، طرف مقابل رابطه را تمام می کند چون تحمل وضعیت را ندارد. اما بهترین راه برای مدیریت چنین شرایطی چیست؟ باید گفت که قرار گذاشتن با دیگران در حین افسرده بودن امری امکان پذیر است. خیلی ها بدین طریق زندگی کرده اند و در این بین شما هم استثنا نخواهید بود. در ادامه راهکارهایی را در این زمینه به شما معرفی می کنیم.

به مبارزه با افسردگی ادامه دهید: شاید به طرق مختلف، از ورزش کردن گرفته تا رژیم غذایی مناسب، شروع به مبارزه با افسردگی کرده باشید. این تلاش ها به شما انگیزه و خوش بینی می بخشند مخصوصا اگر شریک تان هم در طی این مسیر از شما حمایت کند. اگر لازم است حتما از یک متخصص برای راهنمایی های بیشتر کمک بگیرید. برخی کارهایی که لازم است برای مبارزه با افسردگی انجام دهید حتی ممکن است باعث نزدیک تر شدن تان به یکدیگر شوند.

با هم فعالیت های مختلف انجام دهید: اگر افسردگی آرام آرام دارد شما را از درون می خورد، وقت آن است که به سراغ یک سری فعالیت های دو نفره بروید. ورزش کردن، تعطیلات رفتن و خرید کردن از جمله بهترین فعالیت هایی است که می توانید به صورت یک زوج انجام دهید. این کار هم باعث می شود مثل قرار گذاشتن بنظر برسد و هم از استرس تان کم می کند. آوردن شادی بدین طریق به داخل زندگی تان تاثیر درمانی داشته و خودتان خیلی زود متوجه می شوید که آثار افسردگی کمرنگ تر شده اند.

به خودتان باور داشته باشید: خیلی مهم است که حتی اگر اوضاع خوب نیست به خودتان باور داشته باشید. بگذارید شریک تان بداند که شما در حال مبارزه با وضعی که دارید هستید. اگر هم مجرد بوده و به دنبال شریک جدیدی می گردید (مثلا از طریق سایت های دوست یابی) مهم است که قوی مانده و آثار افسردگی از خودتان بروز ندهید. وقتی کاملا به خودتان باور داشته باشید هیچ گاه اشتباه نخواهید کرد. اگر بگذارید افسردگی بر شما غلبه کند اوضاع خراب خواهد شد.

بیشتر با شریک تان ارتباط برقرار کنید: یک راه عالی برای کاهش افسردگی این است که بیشتر با شریک تان ارتباط برقرار کنید. وقتی دیدید که آن‎ها آماده ی گوش کردن، مشورت دادن و تسکین دادن تان هستند، مشکلات تان را با آنها در میان بگذارید. مشکلی که خصوصا در مردان وجود دارد این است که راجع به مسائلی که آزارشان می دهند صحبت نمی کنند. اگر با کسی در رابطه ی عاشقانه هستید، هر دویتان باید به یکدیگر کمک کرده و این بهترین زمان برای آزمودن میزان عشق و علاقه تان است. حتی کسانی که در رابطه از راه دور هستند می توانند به طرق مختلف بیشتر با هم ارتباط برقرار کنند. خوشبختانه این روزها تکنولوژی ارتباط برقرار کردن را آسان تر کرده.

ریسک های عاطفی را پذیرفته و آن ها را کنترل کنید: درست است که فرد مبتلا به افسردگی با قرار گذاشتن و در رابطه بودن مشکل داشته باشد. وقتی شریک تان از شما حمایت نکرده و بهتان توجه کافی نداشته باشد استرس بیشتری هم وارد زندگی تان خواهد شد. با این حال می توانید در این شرایط تصمیم درست تر را بگیرید. اگر میزان استرس بالا رفته و عمده ی آن از سوی شریک تان است، رها کردن رابطه برایتان بهتر خواهد بود. با این حال قوی ماندن و مبارزه با افسردگی هم راه دیگری است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید