احساسات منفی را به احساسات مثبت تبدیل کنید

انرژی در اطراف ما پراکنده است، هم انرژی مثبت و هم انرژی منفی. احساس و عاطفه هم شکلی از انرژی است و بر همان دو قسم است. همه ی ما بالاخره یک جایی با انرژی منفی برخورد داریم. این انرژی منفی می تواند نتیجه ی چیزهای مختلف اطرافمان باشد اما آنچه که مهم است، نحوه ی مدیریت کردن آن است. بعضی از ما انقدر خود را با انرژی منفی احاطه کرده ایم که به بخشی از ما، به جزئی اما تبدیل شده است.

احتمالا این قانون فیزیک که می گوید: انرژی نه به وجود می آید و نه از بین می رود، بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می شود را شنیده اید. این قانون در مورد احساسات و عواطف مان نیز صادق است. تنها گزینه ی پیش پا این است که عواطف و احساسات منفی را به عواطف و احساسات مثبت تبدیل کنیم وگرنه ما را از بین خواهند برد.

البته کنترل کردن تمام شرایط در زندگی دشوار است، اما حداقل کاری که می توانیم انجام دهید این است که با دید و نگرشی مثبت با شرایط برخورد کنیم. راهکارهایی که در ادامه آورده شده اند، به شما کمک می کنند تا ذهن تان را قوی کرده و به جای گیر کردن در الگوی افکار منفی، با دیدی مثبت با مسائل برخورد کنید.

۱_ به همه چیز برچسب مثبت بزنید

جنگیدن با احساسات منفی فقط باعث بدتر شدن شان می شود. در عوض سعی کنید آنها را در جهت مثبتی پراکنده کنید. اینکه سعی کنید در هر حالتی به جنبه ی مثبت ماجرا توجه داشته باشید بسیار ویژگی مهمی است. حتی اگر دست یابی به هدفی غیرممکن به نظر می‎رسد، برچسب مثبت زدن به آن و انتظار چیزهای خوب داشتن بهترین کار است. قانون کائنات اینطور است که وقتی انتظار چیزی را داریم احتمال تحقق یافتنش بیشتر از وقتی است که انتظار نداریم.

۲_ افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید

احساسات منفی از افکار منفی نشات می گیرند و احساسات مثبت محصول افکار مثبت هستند. از همین رو فقط اینکه تصمیم به مثبت بودن بگیرید کافی نیست، باید احساسات منفی را از بین برده و آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید. آنچه که برخی از مردم متوجهش نمی شوند این است که کنترل کامل تغذیه ی مغزشان را در دست دارند، یعنی می توانند سیستم احساسات شان را کنترل کنند.

۳_ احساسات تان را روی چیزهایی که قدردان داشتن شان هستید متمرکز کنید

احساس قدردانی بسیار تسکین دهنده است. وقتی کسی از شما قدردانی می کند حس خوبی بهتان دست می دهد نه؟ شما می توانید این احساس را با تمرکز بر مرکز قدردانی دو چندان کرده و نگهش دارید. همواره سعی کنید شدت احساسات تان را برچیزهایی متمرکز کنید که قدردان شان بوده و برایشان ارزش قائل می شوید، نه چیزهایی که روح و روان تان را بهم می ریزند. ویژگی های منفی مانند تمسخر، خشم، درغگویی، خصومت، بدعنقی و غیره را از خود زدوده و آنها را با عشق، شوخ طبعی، مسئولیت پذیری، بخشش و صمیمیت جایگزین کنید. مادامی که به چیزهایی که دوست ندارید فکر می کنید، نمی توانید احساسات منفی تان را به انرژی مثبت تبدیل کنید.

۴_ آدم های منفی را از زندگی تان حذف کنید

آدم های منفی را از زندگی تان حذف کنید، انرژی منفی ای که از خود ساطع می کنند واگیردار بوده و انرژی مثبت شما را خشک خواهد کرد. مثبت گرایی شما را به سمت آدم هایی هدایت خواهد کرد که برایتان خوب هستند. با چنین آدم هایی، زندگی کمتر استرس زا و بیشتر شاد خواهد بود.

۵_ با طبیعت ارتباط برقرار کنید

بعضی ها فراموش می کنند که ما از مراقبت مادر طبیعت به وجود آمده ایم. طبیعت پر از چیزهای زیبا و پر از انرژی مثبت است. وقت گذرانی در طبیعت باعث می شود که انرژی منفی از شما دور شود، می توانید حتی در منزل و محل کارتان هم برای افزایش روحیه و بهبود خلق وخو، گلدان داشته باشید و گل و گیاه بکارید.

۶_ قدردانی را تمرین کنید

اگر یاد بگیرید برای هر چیز کوچک و بزرگی قدردان باشید، نگرشی پیدا می کنید که به وسیله ی آن جنبه های مثبت زندگی را می بینید.

۷_ کاری انجام دهید که حال تان را عوض می کند

مهم نیست چقدر سعی در دور کردن احساسات منفی دارید، آنها همیشه وجود خواهند داشت. بنابراین بهتر است راهی برای رها سازی این احساسات پیدا کنید. بعضی ها ورزش می کند که تکنیک بسیار خوبی است چرا که باعث تولید اندروفین، هورمون حال خوب می شود. سعی کنید کاری که روی تان بیشتر جواب می دهد را پیدا کنید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید