استعدادتان را کشف کنید

همه ما با استعدادیم اما برخی از ما هیچ گاه استعدادمان را کشف نکرده ایم.

همه استعداد دارند. آنچه نادر است جسارت دنبال کردن استعداد در مکانهای تاریکی است که ما را به سمتشان هدایت می کند. اریکا جانگ

آیا شما استعداد دارید؟

آیا در کاری تبحر دارید یا میخواهید در کاری تبحر داشته باشید؟ آیا کاری هست که دوست داشته باشید انجام دهید؟ اگر پاسختان مثبت است ، پس « آن چیز» میتواند استعداد شما باشد. استعداد شما ممکن است در زمینه نقاشی، نویسندگی، شنا کردن، باغبانی، آشپزی، آوازخوانی، بازیگری، طراحی دکوراسیون یا انجام برخی از ورزشها باشد.

ممکن است لیست استعدادهای شما بسیار طولانی باشد اما لطفا خوردن و خوابیدن را وارد این لیست نکنید. خوردن و خوابیدن استعداد نیست.

سرگرمی های شما میتوانند استعدادتان باشند

هر یک از سرگرمی های شما امکان تبدیل شدن به استعدادتان را دارند. باید آنها را پیدا کنید

در دوران بچگی، بسیاری از ما در برخی کارها خوب هستیم. وقتی کودک بودیم سرگرمی های زیادی داشتیم. وقتی بزرگ می شویم، دست از تمرین کردن برمیداریم. دست از دنبال کردن سرگرمی هایمان برمیداریم. همان سرگرمی هایی که ما را سرشار از شادی می کنند. ما دیگر بازی نمی کنیم و آن فعالیت های سرگرم کننده را فراموش می کنیم.

اگر میخواهید استعداد خود را بشناسید، سرگرمی هایتان را به خود یادآوری کنید. فعالیتهایی را در خود شناسایی کنید که در آنها به طور طبیعی خوب هستید. مواردی را شناسایی کنید که شما را سرشار از شور و اشتیاق می کنند.

شادی واقعی به استفاده کامل از قدرت و استعدادهای فردی بستگی دارد. جان گاردنر

استعداد شما چیست؟

هر انسانی هدیه ویژه الهی است. هر کسی مجموعه خاصی از مهارتهایی را دارد که شخص دیگری ندارد. شما باید استعدادهای خاص خود را پیدا و آنها را تقویت کنید.

با دنبال کردن موارد زیر استعداد درونتان را کشف کنید

  • در چه کاری خوب هستید؟ ما همگی استعدادهای ذاتی داریم. برخی ذاتا در آشپزی کردن خوب هستند. آشپزی کردن آنها را شاد می کند.برخی از ما نقاشی های زیبایی می کشیم. برخی صدای خدادادی دارند. بعضی ها بازیگر به دنیا آمده اند. اگر استعدادی شبیه به اینها دارید، آن را رها نکنید. این استعداد شماست. آن را در جهت درست تغذیه کنید. انجام این کار باعث می شود زندگی ای که میخواهید را داشته باشید.
  • میخواهید درچه کاری خوب باشید؟ اگر نمی توانید هر روز از فکر کردن به چیزی دست بکشید، آن را دنبال کنید. چه چیزی به شما شور و اشتیاق عمل کردن می دهد؟ واقعا میخواهید چه کاره باشید؟ اگر پاسخ را پیدا کنید، ممکن است است به همان استعدادی برسید که میخواستید کشف کنید. همیشه میتوانید مهارت درست شکل دهی به استعدادتان را یاد بگیرید. از هر فرصتی که استعدادتان را تقویت می کند استفاده کنید.

استعدادتان را کشف کنید

اگر حقیقتا میخواهید استعداد خود را کشف کنید، دست از بهانه تراشی بردارید. نگویید وقت دنبال کردن استعداد خود را ندارید. هر زمان که وقت پیدا کردید، تمرین  کنید. هر زمان که فرصتی به دست آوردید مشارکت کنید.

به پتانسیلهای خود شک نکنید. از شکست خوردن نترسید. هر کاری که از دستتان برمی آید را با داشته های خود انجام دهید. نقل قول زیبایی از رالف والدو امرسون وجود دارد که می گوید : هر هنرمندی در ابتدا تازه کار بوده است.

اگر هنوز استعدادهای خودتان را نمی شناسید، از روی سرگرمی های خود آن را کشف کنید. اگر میشناسید، آن را صیقل بدهید. برای آن وقت بگذارید. اگر در زندگی از قلبتان پیروی کنید، زندگی تان از شما تشکر می کند. جرات شاخص بودن را داشته باشید.

وقتی در پایان عمر در پیشگاه خداوند بایستم، امیدوارم ذره ای استعداد کشف نشده نداشته باشم، و بتوانم بگویم : از هر استعدادی که به من دادی استفاده کردم. ارما بومبک

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید