انگیزه به تنهایی کافی نیست. انگیزه صحیح  چیزی است که به آن نیاز دارید

تفاوت بزرگ بین افرادی که رویا دارند با افرادی روی رویاهایشان کار می کنند، انگیزه است.

برخی افراد، هر روز به خود انگیزه می دهند. رویاهایشان را بررسی می کنند، نقشه می ریزند و برای رسیدن به آن اقدام می کنند. انگیزه عامل مهمی در حرکت رو به جلو است. اما گاهی اوقات انگیزه آن طور که انتظار داشته ایم جواب نمی دهد. شما زمان زیادی را صرف کتاب خواندن می کنید اما تفاوت زیادی ایجاد نمی کند. زندگی شما به نظر می رسد همان جایی ایستاده که دیروز ایستاده بود و بعد از مدتی دست از تلاش برمیدارید زیرا فکر می کنید نمیتوانید چیزی را تغییر دهید.

این موضوع در همه ی جنبه های زندگی صدق می کند. مثلا شما خواهان شادی بیشتری در زندگی یا رابطه ای سالم یا رسیدن به اهدافی مالی هستید. آیا خود را در همان جایی که دیروز در آن بودید می بینید؟ چرا؟

زیرا: « انگیزه به تنهایی کافی نیست. انگیزه درست آن چیزی است که بدان نیاز دارید.»

انگیزه صحیح خود را شناسایی کنید

انگیزه ای که به دنبال آن هستید را مشخص کنید

اگر به دنبال شادی بیشتر هستید، دنبال کتابهایی با مضمون شادی بگردید. اگر به دنبال موضوع ایده خلاق هستید تا کسب و کارتان را شروع کنید، کتابهای خلاقیت را بگردید و اگر دنبال داشتن سلامت بهتر هستید کتابهایی با آن موضوعات را بخوانید.

هیچگاه از روی ظاهر قضاوت نکنید

وقتی کتابی را میخوانید زمان( و در واقع بخشی از زندگی خود را) خود را به آن اختصاص می دهید. بنابراین هوشمندانه انتخاب کنید. فقط از روی عنوان کتاب آن را نخرید. خلاصه آن را در صفحه اول بخوانید ، با این کار ایده خوبی از کتاب میگیرید. نویسنده در این کتاب قصد گفتن چه مطلبی دارد؟ اگر به نظرتان خوب میآید، آن را بخرید.

هیچ گاه دست از خواندن برندارید

اگر نمیتوانید کتاب مناسب خود را پیدا کنید، دست از خواندن برندارید در عوض کتابهایی از دسته بندی های مختلف را انتخاب کنید. وقتی کتابهای مختلف را امتحان کنید بالاخره به کتاب مناسب خود می رسید. کتابی که به نظرتان جذاب است و نمیتوانید آن را سر جایش بگذارید، کتاب مناسب شماست. اگر نتوانید کتابی را که مدتها قبل خریده اید به انتها برسانید، وقتش رسیده که کتاب جدیدی را امتحان کنید. هیچ گاه وقت زیادی صرف پایان بردن یک کتاب نکنید، کتاب دیگری انتخاب کنید.

یادتان باشد:

کتابی وجود دارد که زندگی شما را تغییر خواهد داد، اما برای پیدا کردن آن شاید لازم باشد صد کتاب بخوانید.

 

 

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید