اهدافی که بدنیست در دوران ۲۰ سالگی در برنامه‌تان قرار دهید

0
82
اهدافی که بدنیست در دوران ۲۰ سالگی در برنامه‌تان قرار دهید

اهدافی که بدنیست در دوران ۲۰ سالگی در برنامه‌تان قرار دهید

دوران ۲۰ سالگی معمولا برای آدم ها دوران راحتی نیست. وقتی اوایل بیست سالگی تان است اصلا نمی دانید چطور باید زندگی کنید. در این سن و سال به همه اعتماد می کنید، فکر می کنید همه چیز را می دانید، اما مدتی بعد متوجه می شوید که چقدر اشتباه می کردید. در طی این دوران، اطرافیان مدام شما را نصیحت کرده و شما هم یک گوش تان در است و گوش دیگرتان دروازه. اما قضیه این است که بیست سالگی دورانی برای رشد و پیدا کردن راه و روش مناسب شما برای زندگی است.

چیزی که به آن علاقه دارید را پیدا کنید: در این دوران افراد سریع خودشان را یک جوری وارد بازار کار می کنند و پس از مدتی حس می کنند در آن کار گیر افتاده اند. به صلاح خودتان است که زودتر چیزی که برای تان اهمیت دارد را پیدا کنید. اگر فقط برای پول درآوردن مشغول به شغلی شدید، حاضر به انجام ریسک هم باشید.

چیز جدیدی یاد بگیرید: بعد از تمام شدن دوران تحصیل، وقت آن است که چیزهایی که همیشه می خواستید یاد بگیرید اما وقت نمی کردید را یاد بگیرید. مثلا ساز یا رقصی که همیشه دوست داشتید بلد باشید را یاد بگیرید. خودتان را با مهارت های مختلف به چالش بکشید چرا که عزت نفسی که برای بقیه ی مراحل زندگی به آن نیازمندید را تقویت می کند.

رویایتان را دنبال کنید: اگر رویایی ندارید، بهتر است رویایی پیدا کرده و آن را دنبال کنید؛ وگرنه یک روز بیدار می شوید و اصلا نمی دانید چه کاری قرار است انجام دهید و اصلا چرا زندگی می کنید. رویاها به زندگی هدف می دهند، چیزی که به خاطر آن تلاش کرده و زندگی می کنید.

تناسب اندام پیدا کنید: شروع به مراقبت از خودتان کنید. وقت آن است که عضلات جذابی که همیشه آرزویش را داشتید بسازید. وزن تان را کنترل کرده و غذاهای سالم بخورید. اگر از الان روی سالم ماندن و سالم غذا خوردن تان کار کنید دیرتر سن تان بالا می رود و در طولانی مدت به سودتان خواهد بود.

به مسافرت بروید: چه تنها چه با دوستان تان، اما خوب است که در این دوران سفر کنید. سفر کردن در این دوران در پیدا کردن چیزی که به آن علاقه مند هستید و همچنین فرصت های شغلی مختلف به شما کمک می کند. در سفر با آدم های جدیدی آشنا شده و این خود روی رشد فکری تان موثر است. دنیا را زیر پاهای تان گذاشته و پذیرای تجربه های جدید باشید.

روابط دوستانه تان را قوی کنید: باور کنید یا نه، اما روابط دوستانه ی واقعی دوام دارند. در دوران ۲۰ سالگی تان وقتی را هم برای معاشرت با دوستان تان بگذارید چرا که کم پیش می آید بعدها دوستان صمیمی پیدا کنید. برای خوشی ها و ناخوشی های زندگی آدم همیشه به دوست احتیاج دارد.

تغییری ایجاد کنید: به کسی که احتیاج به کمک دارد کمک کنید، حال چه آدم باشد چه حیوان سرگردانی که به دنبال غذاست. آدم باهوشی باشید و کاری انجام دهید که دنیا را هر چقدر هم کم، به جای بهتری برای زندگی تبدیل می کند. اگر شما این کار را نکنید، چه کسی می کند؟ چرا که همانطور که می گویند: تغییر کردن از خودمان شروع می شود. کمک کردن همچنین باعث می شود حس ارزشمندی بیشتری نسبت به خودتان داشته باشید.

از آدم هایی که شما را پایین می کشند دوری کنید: افرادی که به شما بی احترامی می کنند نباید هیچ جایی در زندگی تان داشته باشند. سریعا از این افراد دوری کنید. باید ارزش خودتان را دانسته و نگذارید کسی دلیل اشک های تان باشد. زندگی طولانی ای پیش روی شماست، از همین رو بودن در روابطی که باعث شادی تان نمی شوند ارزش ندارد.

خودتان را پیدا کنید: لزوما بدین معنا نیست که بدانید چه می خواهید، بلکه خوب است بدانید که چه چیزهایی را نمی خواهید. وقت آن رسیده که به چیزهایی که حس می کنید درست نیستند نه بگویید. استعدادها و علایق تان را کاوش کنید. سرگرمی های تان را دنبال کرده و بفهمید از چه راهی به طور مستقل می توانید خوشحال باشید. پیدا کردن خودتان یعنی دوست داشتن خودتان، تا زمانی که مرگ شما را از خودتان جدا کند!

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید