اهمیت یادداشت کردن اهداف

همه ما رویاهایی درباره آینده خود داریم. اما آیا بعد از رویابافی کاری انجام میدهید؟خیر. پس تفاوت بین کسی که رویاپردازی می کند با شما چیست؟ اگر رویابافی می کنید، باید جسارت محقق کردن آن را داشته باشید. فکر می کنید عاملی که رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می کند چیست؟ آن عامل « عمل کردن» نام دارد. چه چیزی شما را وامیدارد تا عمل کنید؟

یکی از بهترین راهها برای تشویق خود به عمل کردن« یادداشت کردن اهداف » است. چرا بیشتر ما اهدافمان را نمی نویسیم؟

چون بیش از حد به ذهن خود تکیه می کنیم. وقتی فکری به ذهنمان می رسد، تصور می کنیم بعدا کاری در موردش انجام میدهیم. اما با گذشت زمان، آن فکر از ذهن ما فراموش می شود زیرا هر روز میلیونها فکر به ذهن ما میرسند و فراموش می شوند. نمیتوانیم تک تک کارهایی که برایمان اهمیت دارند را به خاطر بسپاریم. برای همین قلم و کاغذ اختراع شده است. ( بله البته امروزه گوشی هوشمند بیشتر به کار می آید)

نوشتن اهداف، نه تنها برای به خاطر سپردن آنها مهم است، بلکه به عنوان معلم بزرگی عمل می کند که ما را وادار می کند کاری در موردشان انجام دهیم. تنها چیزی که باعث قدرتمندتر شدن آن می شود تنظیم جدول زمانی به همراه اهداف است.

اگر هدفی دارید آن را یادداشت کنید. اگر یادداشت نکنید، دیگر هدف ندارید یک آرزو دارید. استیو مارابولی

اگر باور ندارید یکبار امتحان کنید. لیست مواردی که میخواهید در یک هفته یا یک ماه آینده به آنها برسید را یادداشت کنید . آنها را الویت بندی کنید و برای هر هدف بازه زمانی قرار دهید. بهتر است هر هدف را به گامهای کوچکتر تقسیم کنید. جدول زمانی ای که فکر می کنید برای رسیدن به هدفتان مناسب است را مشخص کنید. هر روز آن را بررسی کنید. با رد شدن بازه زمانی پیروزی یا شکست در رسیدن به هدف را مشخص کنید. حتی اگر در چند مورد ابتدایی شکست بخورید، تا فرا رسیدن آخرین بازه زمانی تسلیم نشوید. هرهفته بهتر عمل خواهید کرد. در صورت شکست خوردن ادامه دهید و از اشتباهاتان بیاموزید. هربار متوجه پیشرفت خود خواهید شد. تعیین کردن یک جدول زمانی به بازدهی بیشتر شما کمک می کند. زیرا اکنون محدوده زمانی مشخصی برای تمام کردن وظایفتان دارید. میتوانید به جایگزین هایی فکر کنید که در رسیدن سریعتر به اهدافتان به شما کمک می کنند.

پس از این به بعد، وقتی هدفی به ذهنتان می رسد، بلافاصله آن را یادداشت کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید