اولین گام برای رسیدن به رویاهای خود را بردارید

وقتی رویاهایمان را می شناسیم، زندگی از ما میخواهد کاری برایش انجام دهیم. سپس باید اولین گام در مسیر رسیدن به رویایتان را بردارید. همیشه سختترین گام، گام اول است.

اولین گام برای شما چیست؟ گام اول فکر کردن به رویا نیست. در اینجا منظور از گام اول، اولین گام عملی است که زیربنای رسیدن به رویای شما را فراهم می کند. بیشتر شکست های دنیا قبل از گام اول رخ می دهد.

مثلا اگر بخواهید نویسنده شوید، صرف فکر کردن به آن شما را نویسنده نمی کند. گام اول را بردارید و شروع به نوشتن کنید. اگر نمی توانید ابتدا نوشتن را یاد بگیرید. کلاس بروید. کتاب بخوانید یا به سمینار بروید. دست روی دست نگذارید. میتوانید از کم شروع کنید.

ممکن است کسی با تنها برداشتن یک گام در هر زمان به قله کوه برسد. جان وانامیکر

اگر شروع به تلاش کردن کنید میتوانید به آرزوی خود برسید. تنها محدودیت موجود در ذهنتان است. اگر پا پیش نگذارید،  سر جای خود باقی می مانید. به قول لیز اسمیت: از جایی شروع کنید. شما نمی توانید بر اساس آنچه که می خواهید انجام دهید به شهرت برسید.

چرا شروع کردن اهمیت دارد؟

وقتی رویاهای ما تازه هستند، برای آنها هیجان زده هستیم. حتی فکر کردن به آن شما را سرشار از شور و اشتیاق می کند. در آن زمان، نقشه های زیادی در ذهنمان طراحی می کنیم. با گذشت زمان، عامل انگیزه کمرنگ می شود. چرا؟ زیرا بسیار فکر می کنیم اما اقدامی انجام نمیدهیم.

در ابتدا، عوامل ترس بسیاری جلوی ما را برای گرفتن تصمیمات اولیه می گیرند. گاهی شک و تردید و گاهی ترس از شکست ما را متوقف می کنند. به خاطر داشته باشید:

« ایمان در حال برداشتن اولین قدم است حتی وقتی تمام پله ها را نبینید. مارتین لوتر کینگ

چه جنبه هایی مانع از برداشتن اولین قدم می شوند؟ بیایید امروز آنها را با هم شناسایی کنیم.

چرا برداشتن اولین گام در مسیر دستیابی به اهداف اهمیت دارد

  • از حاشیه امن خود خارج می شوید: شما به دلیل آنکه ممکن است به حاشیه ناامنی بروید شروع نمی کنید. یادتان باشد، بیشترین رشد زمانی حاصل می شود که از حاشیه امن خود خارج شوید. پرواز کنید و اوج بگیرید.
  • در طول سفر می آموزید: ممکن است به دلیل آنکه اطلاعات زیادی درباره مهارت های مورد نیاز ندارید، از شروع کردن بهراسید. ایرادی ندارد. هیچ کس کامل نیست زیرا تکامل فرایندی است که یک عمر طول می کشد. زمانی که سفر رسیدن به رویاهایتان را شروع کنید، سریعتر می آموزید.
  • یک گام بردارید تا خدا دو گام به سوی شما بردارد: اگر یک گام به سمت مقصدتان بردارید، خدا برای کمک به شما دو گام برمیدارد. اما، در ابتدا باید صبور باشید و ادامه دهید.

وقتی چیزی میخواهید، کل کائنات برای کمک به شما در راه رسیدن به آن متحد می شوند. پائولو کوئیلو، کیمیاگر

  • تصویر ذهنی شما شفافتر می شود: آیا به توانایی های خود شک دارید؟ وقتی حرکت کنید، شکهایتان برطرف می شوند. میتوانید به وضوح هدف خود را ببینید. اگر اقداماتتان به شما انگیزه نمی دهند، پس این کار به درد شما نمی خورد. اگر هنوز به خودتان شک دارید، دست بردارید. اگر از کاری که انجام میبرید لذت نمی برید، کاری که به شما شور و هیجان می دهد را انجام دهید.
  • ترس از شکست را از دست خواهید داد: وقتی کاری را شروع کنید، همه چیز طبق انتظارتان پیش نخواهد رفت. شکست خوردن ایرادی ندارد اما یک اشتباه را دوبار تکرار نکنید. شکستها همیشه بزرگترین درسها را در زندگی به ما می دهند. شاید بدون شکست خوردن ابعاد جدیدی را کشف نمی کردید. یک ضرب المثل ژاپنی می گوید: هفت بار بیفت، هشت بار بایست.
  • موقعیتهای نامحدودی را پیدا می کنید: گاهی اوقات دست از رویاهایمان می کشیم زیرا موقعیت زیادی پیدا نمی کنیم. در ابتدای هر کاری، نمیتوانیم دورنما را تخمین بزنیم. امروزه، دنیا پر از موقعیتهایی است که پیشتر وجود نداشته اند. وقتی گام اول را بردارید شیوه های زیادی برای رسیدن به رویاهایتان پیدا میکنید.

سفر هزار مایلی با قدم اول شروع می شود. لائوتسه

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید