اگر این راز را بدانید هیچوقت ناامید نخواهید شد!

در زندگی حقیقتی وجود دارد که اکثر ما انسان ها از آن بی خبریم. به همین علت، به وفور دچار ناامیدی میشویم. اکثر ما زمانی که در انجام کاری شکست میخوریم، ناامید میشویم. چرا که احساس میکنیم به اندازه کافی خوب نیستیم. شاید برای تان جالب باشد اگر بگوییم که داستان کاملا چیز دیگری است! دقیقا درست است. شاید ما به اندازه کافی خوب نیستیم. اما دقیقا به همین علت است که نباید نا امید شویم!

 

شما آنقدری خوب نیستید که نا امید شوید!

دان جان” یک مربی وزنه برداری مشهور است. همه افرادی که او را میشناسند، میدانند که او بخاطر نگرش ساده اما عمیقی که به مسائل دارد معروف است. در یکی از مصاحبه های اخیری که با او شده بود او این جمله را بیان کرد:

“من همیشه به افرادی که به تازگی پا به عرصه ورزش گذاشته اند میگویم: متاسفم، شما هنوز آنقدری خوب نیستید که ناامید شوید!”

به عبارت دیگر، زمانی که کاری را به تازگی شروع کرده اید، باید به احساساتی مثل حس احمق بودن، حس عدم اطمینان، و حس کارنابلد بودن عادت کنید. باید با این احساسات، حس راحتی داشته باشید و وجود آنها را بپذیرید. اگر عملکرد ناشیانه ای در آن کار از خود نشان میدهید، حق ندارید ناامید شوید! چرا که شما هنوز مهارت های یک فرد حرفه ای را درون خودتان پررورش نداده اید.

 

چه کسانی حق ناامید شدن را دارند؟

  • اگر جی.کی.رولینگ یک کتاب بد بنویسد، حق دارد ناامید شود! زیرا او ۲۰ سال را به تلاش برای نویسنده خوبی شدن اختصاص داد.
  • کوب بریانت اگر در یک بازی بسکتبال، واقعا بد بازی کند، حق دارد نا امید شود. زیرا او ۲۰ سال تلاش کرد تا به بازیکنی فوق العاده تبدیل شود.
  • جک لالانا اگر در زمان زندگی اش تناسب اندامش را از دست میداد یا به خوبی ورزش نمیکرد، حق داشت ناامید شود. زیرا او ۶۰ سال برای تناسب اندامش تلاش کرد.

در ابتدا، شما هنوز در حال یادگیری هستید. هنوز در حال پرورش دادن قابلیت های تان هستید. هنوز در حال ساختن آنچه میخواهید هستید. شما هنوز به حدی از قابلیت نرسیده اید که بخاطر عملکرد بدتان، ناامید شوید. هنوز راه زیاد دارید و طبیعی است که احساس کنید به حد کافی کاربلد نیستید. یعنی در واقع، باید هم این احساس را داشته باشید. درستش این است.

معمولا وقتی مسیر جدیدی را شروع میکنیم، یادمان میرود که این موضوع را به خودمان یادآوری کنیم. اغلب اوقات، افرادی که کمترین حق را برای ناامید شدن دارند، به وفور از خودشان ناامید میشوند!

بیایید چند نمونه از این موارد را بررسی کنیم:

  • زمانی که یک شغل تازه را شروع میکنیم و آن را به حدی که دوست داریم خوب انجام نمیدهیم، نا امید میشویم.
  • زمانی که برای خودمان هدف های مربوط به تناسب اندام تعیین میکنیم و به آنها نمیرسیم، ناامید میشویم.
  • زمانی که بلاخره جرات شروع یک کسب و کار را پیدا میکنیم، اما با موفقیت روبرو نمیشویم ناامید میشویم.
  • اگر برای اولین بار در زندگی مان کتابی بنویسیم و کسی آن را نخواند، ناامید میشویم.
  • زمانی که به فردی ایده های جالبمان را میگوییم اما او توجه نمیکند، ناامید میوشیم.

 

حقیقتی که معمولا از آن غافل میشویم!

چیزی که ما نمیدانیم این است: شروع کار، باید هم سخت باشد. رسیدن به یک هدف، باید هم سخت و مشکل باشد. در حقیقت، دست و پنجه نرم کردن با سختی ها و مشکلات ارتباط مستقیمی با موفقیت دارد. به عقیده افراد موفق و مشهور، شکست ها در واقع سیگنال هایی هستند که به ما نشان میدهند که باید نسبت به قبل به مسیرمان متعهد تر شویم. اما اغلب اوقات ما انسان ها شکست ها را به بهانه هایی برای ناامیدی و کنار کشیدن تبدیل میکنیم.

اگر موفق ترین افراد جهان با این روش به اهداف شان رسیده اند، پس من و شما نیز با همین روش باید به اهداف مان برسیم.

به یاد داشته باشید که شما هنوز برای ناامید شدن به اندازه کافی خوب نیستید!

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید