اگر این ۱۰ نشانه را می‌بینید یعنی در رابطه‌ی درستی هستید

وقتی به انتخاب کردن شریک زندگی باشد، مثلی هست که می گوید وقتی نیمه ات را پیدا کنی خودت حسش خواهی کرد. مثال زیبایی است اما قضیه چیزی بیشتر از تنها حس کردن است. متخصصین رابطه و ازدواج نشانه های برجسته ای که مشخص می کنند شما در رابطه ای “واقعی” هستید یا نه را عنوان کرده اند و ما در ادامه قصد داریم به توضیح همین نشانه ها بپردازیم.

۱- می‎ دانید که شریک تان برای اینکه حس عشق کند به چه چیزی احتیاج دارد: بعضی ها وقتی شریک شان چای می ریزد حس عشق و دوست داشته شدن می کنند. بعضی ها دوست دارند از زیبایی شان شعریف شود. بعضی ها هم به رابطه ی جنسی یا انواع مختلفی از ابراز احساسات فیزیکی نیازمند هستند. اما بعضی وقت ها شریک مان نمی داند که ما چطور دوست داریم دوست داشته شدن بهمان نشان داده شود و به همین دلیل باید نیاز و تقاضای خود را واضح عنوان کنیم. وقتی در رابطه با آدم درستی باشید او خودش به شما می گوید که چه چیزهایی باعث می شود حس دوست داشته شدن بکند و خودش هم برای دادن این حس به شما از هیچ کاری فروگذار نمی کند.

۲- دعوا می کنید، اما دعوایتان سازنده است: تضاد و دعوا در روابط طبیعی است و این نحوه ی دعوا کردن تان است که نشان می دهد رابطه ای واقعی و درست دارید یا نه. رابطه ی خوب رابطه ای است که هر دو نفر با عدالت با هم برخورد می کنند. به بیان دیگر فحاشی نمی کنند، داد نمی کشند، یکدیگر را ساکت نمی کنند و همدیگر را تحقیر هم نمی کنند.

۳- احساس اعتماد به نفس بیشتری دارید چرا که هر دو می دانید مجذوب هم شده اید: اگر به لحاظ جنسی دیگری را جذب کرده باشید و او هم شما را جذب کرده باشد، احساس اعتماد بنفس بیشتری خواهید کرد. این نشانه ای مبنی بر خوب بودن رابطه است.

۴- آنقدر با هم تفاوت دارید که برای هم جالب باشید، اما در مسائل مهم بهم شبیه هستید: گفته می شود افرادی که متضاد هم هستند جذب هم می شوند و این موضوع در ابتدای رابطه صدق می کند، اما معمولا در روابط طولانی مدت خیلی صحیح نیست. تحقیقات نشان داده که روابط قوی اغلب میان افرادی که ارزش ها و باورهای یکسان و شبیه بهم دارند شکل می گیرد. شباهت بهم چیزی است که افراد را در روابط طولانی مدت کنار هم نگه می دارد.

۵- دوستان و خانواده تان رابطه تان را تایید می کنند: هر چقدر هم مستقل و یا سرکش باشید، باز هم مهم است که خانواده و دوستان تان در مورد شریک تان چه فکری می کنند. حمایت افراد نزدیک یکی از مهم ترین مسائل برای داشتن ازدواجی شاد است. از آنجایی که دوستان و خانواده تان با نگاهی دیگر شریک تان را برانداز می کنند، دیدگاه های آن ها می تواند بسیار مفید باشد.

۶- از تجربه ی کارهای جدید در تخت خواب معذب نمی شوید: زوج هایی که روابط قوی دارند گاها در رابطه ی جنسی کارهای جدیدی را امتحان می کنند و این موضوع باعث نمی شود حس خوبی نداشته یا معذب شوند.

۷- می توانید به جای “من” از “ما” استفاده کنید: تمایل به انجام کاری که برای رابطه تان بهتر است تا خودتان، باعث می شود که ازدواجی خوب در آینده داشته باشید. کسانی که آماده ی ازدواج هستند همیشه نیازهای رابطه را بر نیازهای خود ارجح قرار می دهند. چنین رابطه ای شانس زیادی برای موفقیت دارد.

۸- وقتی جواب تان را نمی دهد نگران نمی شوید: وقتی به کسی باور و اعتماد نداشته باشید، جواب تان را که نمی دهد هزار فکر در سرتان می چرخد: شاید با کس دیگری است، شاید علاقه اش را به شما از دست داده و مواردی از این دست. در یک رابطه ی شاد جایی برای این افکار وجود ندارد.

۹- برنامه ها و رویاها: از لحظه ای که آینده تان را با شریک تان تصور می کنید خیلی چیزها مشخص می شود. اگر به وضوح آینده تان را کنار یکدیگر برای خودتان ترسیم کرده و از این تصویر خوشحال و هیجان زده می شوید، یعنی عشق عمیقی دارید. همین قضیه در مورد برنامه ریزی برای تعطیلات، مسافرت یا قرار شام هم صدق می کند.

۱۰- در کنار شریک تان لازم نیست تظاهر به چیزی که نیستید بکنید: لازم نیست جوری رفتار کنید که فکر می کنید او خوشش می آید. می توانید خود واقعی تان، همراه با تمام نقایص و اشکالات تان باشید. او عاشق شما شده نه کسی که تظاهر به بودن چیزی که نیست می کند. بدین طریق او هم وقتی کنار شماست خودش بوده و طبیعی رفتار می کند. وقتی طرف مقابل می خواهد خودتان باشید یعنی در رابطه ی درستی هستید.

نقطه ی مشترک میان تمام این ها این است که مهم ترین نکته احساس خوب داشتن در مورد رابطه است. اگر فقط فکر کردن به شریک تان شما را به لبخند واداشته و پر از احساسات خوب می کند، همین می تواند نشان دهنده ی ارزش و استحکام رابطه تان باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید