اگر روز بدی دارید این مطلب را بخوانید!

0
39
اگر روز بدی دارید این مطلب را بخوانید!

اگر روز بدی دارید این مطلب را بخوانید!

همه بالاخره روزهای بد را تجربه می کنند و همه می دانیم که گاهی یک روز بد، تبدیل به هفته ای بد می شود. از آنجایی که روز بعد روی خلق و خویتان اثر می گذارد، روی رفتارتان با دوستان و خانواده تان هم اثر گذار خواهد بود. در اصل داشتن روزی بد باعث می شود که ورژنی عصبانی و منفی از خودتان باشید. وقتی روز بدی دارید دل تان نمی خواهد با مردم سر و کله بزنید. در عین حالی که می خواهید صحبت کرده و خودتان را خالی کنید، نمی خواهید دیگران را هم درگیر مشکلات تان کنید و از همین رو احساس درماندگی می کنید.

چرا روز بدی دارید؟

خیلی چیزها باعث می شوند که روز بدی داشته باشیم، از ریختن چای روی لباس تان گرفته تا بحث کردن با شریک تان. ممکن است به خاطر تاخیر سرکار یا سرکلاس هم به دردسر افتاده، ضرب العجل پروژه ای نزدیک باشد یا انتقادی نه چندان سازنده بشنوید. این چیزهای به ظاهر کوچک می توانند روی آرامش درون تان تاثیر گذاشته و شما را به مرز انفجار بکشانند.

شاد ماندن در یک روز بد

شناسایی دلیل: همانطور که بالاتر اشاره کردیم، پیشامدهای ناخوشایند کوچک می توانند روزمان را خراب کنند. وقتی فکر می کنید روز بدی دارید به این خاطراست که دارید روی شرایط و مسائلی که نباید خیلی بهشان توجه کنید تمرکز می کنید. لحظه ای که متوجه شوید تمرکزتان باید جای دیگری باشد، احساس بهتری خواهید داشت.

نگران چیزی باشید که واقعا اهمیت دارد: بعضی شرایط نیازمند توجه کامل شماست. با این حال ممکن است روی چیزهایی تمرکز کنید که خیلی اهمیت ندارند. این موضوع ممکن است روزتان را خراب کرده و به لحاظ احساسی روی تان تاثیر بگذارد.

اولویت هایتان را مشخص کنید: در بسیاری از مواقع، وقتی تنها افکار منفی در سرتان می گذرد، ممکن است اوضاع را بهم بریزید، توجه بیش از حد نسبت به چیزهای منفی ای که برایتان اتفاق افتاده داشته باشید اما در واقعیت این مسائل آنقدر جدی و مهم نیستند. همه چیز به اولویت هایتان بستگی دارد. باید از خودتان بپرسید که چرا اولویت تان باید چیزی باشد که آنقدر مهم نیست وقتی زندگی تان روی روال است؟ به منظور جلوگیری از اتفاق افتادن این موضوع، مهم است بدانید: چه چیزی واقعا برایتان اهمیت دارد، چه چیزهایی را می خواهید درست کار کنند و چه چیزهایی را نمی خواهید در موردشان تسلیم شده و به راحتی ازشان دست بکشید.

کارهایی که دوست دارید را انجام دهید: انجام دادن کاری که دوست دارید باعث می شود خلق تان بازتر شود. به خاطر همین باید بروید قدم بزنید، کتابی که دوست دارید را بخوانید. غذایی که مورد علاقه تان هست را درست کنید یا به دیدن دوست صمیمی تان بروید. کاری که دوست دارید را انجام دهید. شاید کم و کوچک بنظر برسد اما واقعا حال تان را بهتر می کند.

ورزش کنید: هر نوع فعالیت فیزیکی ای باعث می شود بدن اندروفین، هورمون شادی، ترشح کند که باعث می شود بعد از یک ورزش حسابی حس و حال خوبی داشته باشید. جدا از ترشح اندروفین، بدن تان می تواند طی ورزش از دنیای بیرون جدا شود. در اصل ذهن تان ریلکس تر شده و فقط روی فعالیتی که انجام می دهید تمرکز می کنید و ترس ها و مشکلات تان را پشت سر می گذارید.

برای شاد بودن لبخند بزنید: لبخند احتمالا واقعی ترین ابراز شادی است. برخی مطالعات نشان می دهند که با مدام انجام دادن اعمال مربوط به یک احساس، آن حس را واقعا پیدا خواهید کرد. از همین رو خوشحال بودن باعث می شود که لبخند بزنید، اما لبخند زدن هم باعث می شود که خوشحال بشوید.

بسیاری از تحقیقات ادعا دارند که نحوه ی حرکت دهان تان باعث آزادسازی دوپامین (هورمون شادی ای دیگر) می شود. به خاطر همین برای گول زدن مغزتان می توانید چند دقیقه ای لبخند بزنید.

در نهایت مهم است که عنان خودتان را در روزهای بد دست احساسات منفی تان ندهید. با اینکه ممکن است اتفاقات منفی ای در زندگی تان در جریان باشند، اما اگر اجازه دهید بر روی شما تاثیر بگذارند، نمی توانید روی حل و فصل کردن آن ها تمرکز کنید. علاوه بر این فقط دیدن نکات منفی در یک روز بد باعث می شود خوبی ها و زیبایی های زندگی را نبینید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید