اگر لیاقت بهترینها را دارید، انتظارات تان را بالاتر ببرید

اکثر اوقات ما از بیان انتظارات خود می ترسیم، زیرا به خودمان شک داریم. حتی وقتی میدانیم تلاش خود را برای بدست آوردن چیزی کرده ایم، از گفتن آن در مقابل دیگران هراس داریم. ما میترسیم که اگر به آن نرسیم، مورد انتقاد دیگران قرار بگیریم. بنابراین در ذهنمان خود را به کمتر از چیزی که لیاقتش را داریم، محدود می کنیم.

انتظارات خود را برای رسیدن به  سطح عملکردتان کاهش ندهید. سطح عملکرد خود را تا سطح انتظاراتتان بالا بیاورید. بهترینها را از  خود انتظار داشته باشید، و سپس هر کاری که لازم است برای تبدیل به آن به واقعیت انجام دهید. رالف مارستون

همیشه خودتان را باور کنید. اگر دقیقا بدانید که شایسته چه چیزی هستید، به کمتر قانع نمی شوید. چیزی که شما به آن فکر می کنید از چیزی که دیگران فکر می کنند همیشه مهمتر است. پس انتظارات خود را بالا ببرید، اگر که لیاقت بیشتر از اینها را دارید.

فرض کنید در امتحانی شرکت کرده اید و میدانید که بهتر از سایرین هستید. وقتی کسی از شما می پرسد که فکر می کنید رتبه تان چند می شود با اینکه خود را شایسته رتبه اول می دانید میگویید حداقل رتبه دوم را بدست می آورم. چرا دوم؟ به رتبه اول امید داشته باشید.

حتما درباره قانون جذب شنیده اید. قانون جذب می گوید هر چیزی را که باور کنیم، در اطراف ما اتفاق می افتد. پس برای بهترین چیزی که لیاقت آن را دارید خودتان را آماده کنید. انتظار نتایجی که سزاوار آن هستید را داشته باشید.

دستاوردهای بزرگ همیشه در چارچوب انتظارات بالا اتفاق می افتد. چارلز کترینگ

در زیر به چندگام برای انتظار داشتن چیزی که لیاقت آن را دارید اشاره می کنیم:

  • باور داشته باشید که انسان هر چیزی را که بخواهد میتواند بدست بیاورد
  • هدف خود را تعیین کنید و دلایل کافی برای داشتن لیاقت رسیدن به آن را برای خود بیاورید
  • نقشه بریزید. کارهای لازم برای رسیدن به آن نقطه را انجام دهید
  • به بهترینها امید داشته باشید و خود را برای بدترین نتایج آماده کنید. تا زمانی که به چیزی که لیاقت آن را دارید نرسیده اید، راضی نشوید.

 

من فکر می کنم بدتر از ناامید شدن چیزی را از خود انتظار نداشتن است. ال ام مونتگومری

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید