ایده نیازمند توجه فوری است

همه ما درباره مارک زاکربرگ، بنیانگذار سایت اجتماعی محبوب فیس بوک شنیده ایم. بنیانگذاری این شبکه اجتماعی بزرگ در ابتدا برای او تنها در حد یک ایده بود. و امروز آن ایده به شکل چنین واقعیتی در آمده است. بیشتر ما فکر می کنیم اگر  ما نیز چنین ایده ای داشته باشیم، میتوانیم زندگی مان را تغییر دهیم. همیشه منتظر آن ایده بزرگ هستیم که از راه برسد. ایده ها فقط نوعی اشکال فکری هستند و چیزی که به آنها ارزش می دهد کار کردن بر روی آنهاست.

هر روز چند ایده خلاق به ذهن شما می رسد؟ برخی از ایده ها برای مدتی شما را بیشتر به هیجان می آورند و توجه شما را به خود جلب می کنند اما با گذشت زمان به همراه هزاران فکر دیگر از ذهن شما می پرند. مغز ما روزانه پنجاه هزار فکر تولید می کند. چگونه تشخیص می دهید که یک فکر خاص می تواند همان ایده عالی ای باشد که شما را به سمت رویاهایتان سوق میدهد؟

ایده برای شکوفایی نیاز به توجه فوری دارد. ویژن شاین دات کام

هربار که فکری به ذهن شما می رسد که شما را برای چند دقیقه یا  چند ساعت به هیجان می آورد، آن را رها نکنید. اولین گام را بردارید و آن را یادداشت کنید. در غیراینصورت ذهن شما شروع به بهانه تراشی می کند که آن ایده ها ارزش دنبال کردن ندارند. طفره رفتنهای روزانه شما بسیاری از ایده هایتان را می بلعد.

آنچه در مرحله بعد نیاز داریم، پرورش و زنده نگه داشتن آن است. گام به گام برنامه ریزی و روی آن کار کنید.

اگر به ایده های خود پر و بال ندهید چطور پرواز خواهند کرد. ویژن شاین دات کام

یکی دیگر از مزایای کارکردن منظم بر روی ایده ها آن است که یک ایده ، ایده دیگری را شکل می دهد. گاهی اوقات وقتی ایده مان را برای مدت طولانی در یک مکان نگه میداریم، تاریخ مصرفش می گذرد. اما وقتی که مرتبا روی آن کار می کنیم، ارتقا می یابد و اتفاقات به شکل شگفت انگیزی شروع به افتادن میکنند.

پس از این به بعد، اجازه ندهید ایده هایتان خاموش شوند. مرتبا آنها را تغذیه کنید. ایده های خود را به سرعت یادداشت کنید. ایده ها قابلیت تغییر زندگی شما را دارند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید