این کارها را انجام دهید تا معجزه در زندگی تان اتفاق بیفتد!

 

اگر بگوییم که شما میتوانید در رخ دادن معجزه های شیرین در زندگی تان نقشی اساسی داشته باشید، چه فکری خواهید کرد؟ حتما شما هم تا به حال در زندگی تان آرزو کرده اید که ای کاش معجزه ای در زندگی تان اتفاق می افتاد. اما اگر میخواهید معجزه ای در زندگی تان رخ دهد، باید خودتان را آماده مشارکت در فرایند پرده برداری از آن معجزه کنید. در این مقاله لیستی از کارهایی را ارائه خواهیم داد که با انجام دادن آنها، شما میتوانید از معجزه های زندگی تان پرده برداری کنید. انجام دادن هیچ کدام از این کار ها غیر ممکن نیست. تنها کافی است که کمی جدیت و استمرار به خرج بدهید!

۱.برای همه چیز شکرگزار باشید

شکرگزار بودن میتواند حقیقتا به طرز معجزه آسایی زندگی شما را تغییر دهد. البته برعکس چیزی که بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند، شکرگزاری بیشتر از این که یک عمل باشد، یک نگرش است. تنها گفتن چند جمله مبنی بر سپاسگزاری، کافی نیست. بلکه شما باید نگرش و احساس شکرگزار بودن را در خود تقویت کنید.
زمانی که حس شکرگزاری دارید، انرژی تان به کلی تغییر میکند. افراد شکرگزار نعمت های بیشتری را نیز دریافت میکنند. چرا که نگرش آنها در این راستا است.

حال، سوال این است که چقدر میتوانید شکرگزار باشید؟ آیا میتوانید نه فقط نسبت به موهبت های بزرگ زندگی تان، بلکه نسبت به تمام جزئیاتی که زندگی را بهتر میکنند نیز شکرگزار باشید؟ برای مثال، به غذایی که هر روز در بشقاب تان هست فکر کنید، و به افرادی که برای آماده شدن آن زحمت میکشند. به نیرویی فکر کنید که شما را در طول زمستان گرم و در طول تابستان خنک نگه میدارد. به آب تمیز و گوارا، نسیم خنک، آواز پرندگان، و رسیدن بهار بعد از زمستان فکر کنید.

آیا میتوانید بابت قابلیتی که برای فکر کردن، عشق ورزیدن، و حل مسائل به شما داده شده است شکرگزار باشید؟ آیا میتوانید برای کارکرد انگشتان دست تان، بازوهای تان، و بینی تان-حتی اگر آرزو میکنید به شکل دیگری بود- شکرگزار باشید؟
آیا میتوانید بخاطر این که در مصاحبه کاری که آرزویش را داشتید پذیرفته نشدید شکرگزار باشید؟ (چرا که درک میکنید که راه بهتری پیش پای شما گذاشته خواهد شد.)

هرچه در زندگی حس شکرگزاری بیشتری داشته باشید، چیزهای بیشتری را نیز خواهید یافت که بابت آنها شکرگزاری کنید. زمانی که در حالت شکرگزاری زندگی میکنید، انسان ها، موقعیت ها و موهبت های خوب به طرز معجزه آسایی وارد زندگی شما خواهند شد.

۲.”نمیدانم چه کنم” را به عنوان یک بهانه استفاده نکنید

آرزو میکنم که ای کاش این درس را زودتر در زندگی ام فرا گرفته بودم. این که نمیدانید چه کار باید انجام دهید، به این معنی نیست که باید بنشینید و دست روی دست بگذارید.

زمانی که قدم مثبتی در زندگی تان برمیدارید، (فارغ از این که آن قدم مثبت چه کاری است)، یک مسیر پیش روی تان ظاهر خواهد شد. حتی ممکن است که آن قدم مثبت، شما را به سمت چیزی هدایت کند که کاملا بی ربط به نظر میرسد. برای مثال، ممکن است به هم ریختگی های خانه تان را سر و سامان دهید و ناگهان احساس کنید که تصمیمی که در مورد کارتان میخواستید بگیرید و در مورد آن دو دل بودید، حال مثل روز برای تان روشن است.

ممکن است یک دوره آموزشی برای یادگیری مهارتی جدید را شروع کنید و در آن مسیر، با فردی آشنا شوید که باقی زندگی تان دوست بسیار عزیزی برای شما باشد. ممکن است عادت ورزش کردن را در خود تقویت کنید، و متوجه شوید که نه تنها جسم تان سالم تر شده است، بلکه اعتماد به نفس تان در زمینه های مختلف زندگی نیز بسیار بیشتر شده است.

هر قدم مثبتی، یک پاداش مثبت را نیز دد پی خواهد داشت. هرچه قدم های مثبت بیشتری در زندگی بردارید، پاداش های بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. این نکته ای کاملا معجزه آسا است که باید آن را در زندگی امتحان کنید.

۳.از روتین خارج شوید

ممکن است شما نیز این سخن را شنیده باشید: “اگر دائما همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام داده اید، دائما نیز همان نتیجه ای را دریافت خواهید کرد که همیشه گرفته اید.”
به عقیده من، کار از این حرف ها هم گذشته است! چرا که به تجربه دیده ام که اگر دائما فقط و فقط یک کار را انجام دهیم، نتیجه ای که دریافت میکنیم حتی به مرور افت هم خواهد کرد!

به همین خاطر است که همه ما باید مشتاق خارج شدن از روتین زندگی مان باشیم. باید مشتاق باشیم که از “منطقه امن” مان خارج شویم. قطعا بالا و پایین هایی را در این مسیر تجربه خواهیم کرد. اما پاداش شجاعت مان را نیز دریافت میکنیم.

معجزه ها در نقطه ای دور از دسترس ما قرار نگرفته اند. بلکه ممکن است نیاز باشد که ما دست مان را کمی بالاتر ببریم تا بتوانیم به آنها دسترسی پیدا کنیم.

۴.به دیگران در دریافت معجزه هایی که آرزو دارند، کمک کنید

لباس هایی که شما نمیپوشید یا تخت خواب اضافه ای که دیگر از آن استفاده نمیکنید، میتوانند برای فرد دیگری یک معجزه محسوب شوند. کلمات محبت آمیز و تشویق آمیز شما میتوانند به یک فرد دیگر اعتماد به نفسی که به دنبالش است را بدهند. تلاش شما برای کمک به خرج تحصیلات کودکی که توانایی مالی لازم برای تحصیل را ندارد، میتواند زندگی او را برای همیشه عوض کند. و …

زمانی که به دیگران کمک میکنید که معجزه را در زندگی شان تجربه کنند، خودتان نیز احساسی خواهید داشت که از هر چیزی در این جهان شیرین تر است. این احساس، هدیه ای معجزه آسا به خودتان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید