با این راهکارها شاداب تر از همیشه از خواب بیدار شوید

برای خیلی ها صبح از خواب بیدارشدن کاربسیار بسیارسختی است اما خوشبختانه راهکار های  زیادی برای برطرف کردن خستگی و شروع کردن  روزی شاداب تر و باطراوت تر وجود دارد. در ادامه  به معرفی یک سری از این راهکار های کاربردی می پردازیم.

۱-دکمه ی اسنوز را نزنید

وقتی ساعت موبایل تان زنگ می زند تسلیم وسوسه ی فشردن دکمه ی اسنوز یا چرت نشوید. این کار باعث نمی شود بیشتر بخوابید وخستگی تان بیشتر در  برود، بلکه باعث  بریده بریده شدن خواب تان و درنتیجه خستگی بیشتر در طول روز می شود.

۲-پابرهنه راه بروید

سطح زمین بارمنفی داشته و گویا شما می توانید با پابرهنه راه رفتن روی زمین یون جذب کنید، مخصوصاً اگر در نزدیکی جنگل یا ساحل زندگی می کنید.

۳-یک لیوان آب بنوشید

اغلب افراد صبح که از خواب بیدار می شوند ابتدا فنجانی چای یا قهوه  می نوشند، مخصوصاً اگر صبح سردی باشد.اما نوشیدنی ای که اول صبح مصرف می کنید باید یک لیوان آب باشد تا آب بدن تان را تامین کرده و انرژی بیشتری برای تان به ارمغان بیاورد.

۴-تخت تان را درست کنید

وقتی از خواب بیدار می شوید، ممکن است وسوسه شوید که  کار های خانه را بگذارید برای وقتی که از سرکار به خانه بازگشتید. اما انجام کاری به سادگی درست کردن تخت تان به شما حس انجام کارمفید داده و می توانید  روز تان را با مود بهتری آغاز کنید.

۵-حرکات کششی انجام دهید

وقتی می خوابید، عضلات تان به نوعی دچار فلج می شوند. ورزش های ساده همچون انجام تمرینات کششی باعث آزاد سازی اندورفین و افزایش انرژی می شوند .

۶-رایحه ی دلنشین به کار ببرید

بعضی رایحه ها کمک می کنند تا صبح راحت تر از خواب بیدار شده و کمتر کسل باشید. مرکبات، رزماری، نعنا و اکالیپتوس جزو رایحه هایی هستند که صبح هنگام خوشایند خواهند بود. می توانید از روغن، عود یا صابون هایی با این رایحه ها نیز استفاده کنید.فقط حواس تان باشد که بعضی رایحه ها همچون لوندر(اسطخودوس) تاثیری عکس دارند.

۷-پشت و رو شوید

پشت و رو شدن در مبارزه با خستگی کمک می کند.هجوم برعکس خون گردش خون را بهبود بخشیده و باعث می شود تا اندام های حیاتی بهتر کار کنند. کافی است سر تان را روی کاناپه یا تخت گذاشته و پاهایتان را به دیوار تکیه دهید.

۸-صبحانه میل کنید

بعضی ها از صبحانه شان می زنند، اما انرژی ما ازغذا تامین می شود بنابراین صبحانه تان را میل کنید.حواس تان باشد که صبحانه ی سالمی مصرف کرده و قبل از حرکت کردن آن را میل کنید تا پس از آن کالری نیز بسوزانید.

۹-روغن نارگیل مصرف کنید

روغن نارگیل برخلاف سایر چربی های اشباع شده به جای اینکه صرفاً در بدن ذخیره شود برای آن انرژی نیز فراهم کرده و به سوزاندن چربی ها کمک می کند.

۱۰-قهوه کمتری بنوشید

انکار نمی کنیم که قهوه در سرحال شدن نقش دارد و خیلی ها به آن وابسته هستند اما مصرف کافئین زیاد می تواند در ادامه ی روز موجب خستگی شود. بنابراین به تعادل قهوه بنوشید.

۱۱-شکلات تلخ میل کنید

اگر دل  تان می خواهد بعد از صبحانه یا در مسیر میان وعده ای میل کنید، می توانید شکلات تلخ استفاده کنید.شکلات تلخ سرشار از آهن است که اکسیژن مورد نیاز برای گلبول های قرمز را تامین کرده و از خستگی و ضعف جلوگیری می کند. تئوبرومین که مزه ی تلخ شکلات از آن ناشی می شود، باعث تقویت سیستم عصبی و درنتیجه افزایش انرژی می شود .

۱۲-بیرون بروید

نور خورشید باعث افزایش سطوح سروتونین می شود که نه تنها باعث تقویت خواب تان شده، بلکه درطول روز انرژی لازم را برای شما فراهم می آورد.بنابراین اگر اهل ورزش هستید، برای دویدن بیرون رفته و یا صرفاً کمی پیاده روی کنید.

۱۳-چراغ ها را روشن کنید

بودن در اتاقی با نور کم به شما حس خستگی خواهد داد بنابراین چراغ ها را روشن کرده و پرده ها را بکشید.

۱۴-مکالمه ای را شروع کنید

اگر احساس خواب آلودگی می کنید، گفت و گویی را با کسی آغاز کنید. این کار ذهن تان را به کار خواهد انداخت.

۱۵-روتین تان را بشکنید

داشتن برنامه ای روتین خودش پس از مدتی خسته کننده و کسالت بار خواهدشد بنابراین سعی کنید برنامه تان را جا به جا کرده یا کار ها را ادغام کنید.اما برنامه تان عملی  و سالم باشد، مثلا تا غذا نخورده اید ورزش نکنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید