با این ۱۰ راهکار برای رسیدن به رویاهایتان بجنگید

همه رویا دارند، اما همه نمی توانند به رویاهایشان برسند. دلایل متعددی بر این موضوع وجود دارد: شک داشتن به خود، عدم داشتن توانایی مالی، نداشتن راهنما، یا ندانستن اینکه فرد واقعا چه می خواهد. با این حال هنوز هم یک سری ها هستند که می خواهند دست به آسمان برده و ستاره ها را بچینند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، در ادامه راه هایی را برای جنگیدن به خاطر رویاهایتان به شما معرفی می کنیم.

۱- بدانید که هستید و چه می خواهید: اول از همه خودتان را بشناسید. وقتی عمیق بدانید که که هستید بعد فهمیدن اینکه واقعا چه می خواهید برایتان راحت تر می شود. اینکه بدانید که هستید و چه می خواهید در پیدا کردن راهی مشخص به سمت موفقیت و دستیابی به رویاهایتان به شما کمک خواهد کرد. وقتی با خودتان غریبه باشید، پیدا کردن هدف و مقصود برایتان دشوارتر می شود. این اولین گام برای جنگیدن برای رویاهایتان است.

۲- مهارت ها و استعدادهایتان را پیشرفت دهید: به دنبال راه هایی برای پیشرفت مهارت ها و استعدادهایتان باشید. اگر می خواهید خواننده شوید، در کلاس های آواز ثبت نام کنید. اگر از پس مخارج کلاس ها برنمی آیید، خودتان تمرین کنید، از کتاب ها یا ویدیوهای موجود استفاده کنید. هیچ گاه دست از تمرین کارهایی که به آن ها علاقه داشته یا در آن ها خوب هستید برندارید. دنیا بسیار عرصه ی رقابتی ای است بنابراین باید با تمام توان به خاطر رویاهایتان بجنگید. چه چیز شما را از بقیه متمایز می سازد؟ چه چیز شما را از بقیه بهتر می سازد؟ همواره این سوالات را به خاطر داشته باشید.

۳- برای رسیدن به رویاهایتان ارتباط برقرار کنید: استعداد به خودی خود کافی نیست. با دیگران و کسانی که می توانند به شما در رسیدن به چیزی که می خواهید کمک کنند، ارتباط برقرار کنید. اگر یک بازیگر خوب هستید، تنها استعداد داشتن کافی نیست بلکه به یک مدیر برنامه ی خوب هم احتیاج دارید تا شما را با گروه های بازی پیوند دهد. هر چه رابط بیشتری داشته باشید، بیشتر شما را می شناسند و بیشتر می توانید به آنچه که می خواهید نزدیک شوید. مثل انداختن توری بزرگ برای صید ماهی های بیشتر می ماند.

۴- به انتقادهای مخرب توجه نکنید: هرگز نگذارید حرف های کسی شما را ناامید کند. اگر این حرف ها چیزی جز حرف های بیخود و برای پایین آوردن روحیه ی شما نیست پس اصلا به آن ها توجهی نکنید. تنها به حرف هایی گوش کنید که کمک می کنند خودتان را ساخته و بهتر باشید. انتقادات سازنده بهترین نوع انتقادات هستند. یاد بگیرید که انتقادات کوبنده اما سازنده را بپذیرید، این ها کمک می کنند تا بهترین شوید. وقتی روی چیزهای مثبت تمرکز می کنید احتمال موفقیت تان در رسیدن به رویاهایتان بیشتر است.

۵- آهسته و پیوسته پیش بروید: هیچ کس یک شبه به موفقیت نرسیده. رسیدن به موفقیت به ماه ها و حتی سال ها کار سخت و پشت کار احتیاج دارد. مهم است که با دقت سرعت کارتان را تنظیم کنید. اینجاست که می توانید تصمیمات بهتری بگیرید. اگر حس می کنید دارد خیلی طول می کشد دوباره به آن فکر کنید. طبیعی است که رستوران تازه تاسیس تان معروف ترین رستوران شهر نیست. شما تازه کارتان را شروع کرده اید. به انجام کاری که می کنید ادامه دهید، جاهای که نیاز به پیشرفت دارند را بهبود ببخشید تا زمانش که رسید به همانجایی که می خواهید برسید.

۶- به پیشرفت کردن ادامه دهید: اگر فکر می کنید مرحله ای که هستید بهترینی است که از دست تان برمی آید بازهم به دنبال جاهایی برای پیشرفت دادن باشید. همیشه بیشتر از ۱۰۰ درصد خودتان را در کاری که انجام می دهید بگذارید. وقتی برای پیشرفت شخصی تان جا باز می کنید، به بهترین ورژن از خودتان تبدیل می شوید. بهترین منتقد خودتان هم خودتان هستید. مردم در اولین تلاش به موفقیت نمی رسند. آن شب هایی که بی خوابی می کشید را به عنوان پایه ای برای جنگیدن و رسیدن به رویاهایتان تلقی کنید.

۷- از پذیرفتن چالش ها نهراسید: وقتی افراد یا شرایط رویاهایتان را به چالش می کشند، در پذیرفتن این چالش ها شک نکنید. شاید در مصاحبه ای قبول نشده یا کسب و کارتان شکست خورده، اما هرگز نباید اجازه دهید که این چیزها مانع شما شوند. باید علیرغم سختی ها همواره به تلاش تان ادامه دهید. مطمئنا در طی مسیر به موانعی برخواهید خورد، اما مسئله ای که اهمیت دارد این است که به راه تان ادامه دهید.

۸- ثابت قدم باشید: در انجام هرکاری که می کنید ثابت قدم باشید. همیشه تمرین کرده و با دل و جان کار کنید. هیچ گاه از ریسک کردن نهراسید. اینکه آرزو کنید که ای کاش رویاهایتان محقق شوند کافی نیست، بلکه باید تلاش کافی را هم از خود نشان دهید. ثابت قدم بودن کلید داشتن عملکرد مناسب است. از تمام تان مایه بگذارید.

۹- مسیر مشخصی را ترسیم کنید: مسیر مشخصی را برای رویاهایتان ترسیم کنید یا به بیان دیگر برنامه داشته باشید. اگر می دانید که هستید و از زندگی چه می خواهید، پس حواس تان باشد که حتما برنامه نیز داشته باشید. داشتن برنامه مهم است چرا که می توانید نقاطی که باید روی آن ها تمرکز کنید را برجسته سازی کنید. اگر نقشه داشته باشید و بدانید که کجا دارید می روید، پس هیچ چیزی نخواهد بود تا مانع شما شود.

۱۰- هرگز تسلیم نشوید: مهم ترین چیزی که حین جنگیدن به خاطر رویاهایتان باید در نظر داشته باشید این است که تحت هیچ شرایطی تسلیم نشوید. همیشه امیدوار بوده و هرگز نگذارید کسی بال پروازتان را از شما بگیرد.

وقتی خانواده و دوستان تان هم از شما حمایت کنند اوضاع بهتر می شود چرا که کسانی هستند که به شما اهمیت داده و هنگام سختی ها انگیزه بخش شما خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید