با این ۸ راهکار بهره وری تان در محل کار را افزایش دهید

0
85
با این ۸ راهکار بهره وری تان در محل کار را افزایش دهید

با این ۸ راهکار بهره وری تان در محل کار را افزایش دهید

در یک سازمان یا شرکت دو نوع آدم وجود دارد، کسانی که بی وقفه کار می کنند و کسانی که تظاهر به کار کردن می کنند. افراد گروه اول افراد سخت کوش هستند که برای آن ها در ادامه ی مطلب راهکارهایی به منظور بهبود بهره وری شان آورده ایم.

بهره ور بودن به این معنا نیست که لزوما سرتان شلوغ باشد. بهره ور بودن باعث می شود تا سریع تر به اهداف تان دست پیدا کنید و در عوض وقت بیشتری برای تقویت عملکردتان به شما می دهد. در ادامه تکنیک هایی را برای افزایش بهره وری به شما معرفی می کنیم که کمک می کنند وقت تان را بهتر مدیریت کنید، حال چه در منزل کار می کنید چه بیرون از خانه.

۱- مولتی تسکینگ کمتر، بهره وری بیشتر: احتمالا شنیده اید که افراد موفق برای رسیدن به اهداف شان مولتی تسک کرده یا چند کار را به صورت همزمان انجام می دهند. اما برای اینکه هم موفق باشید هم متمرکز، باید با انجام چند کار به صورت همزمان خداحافظی کنید. با تمرکز کردن روی چند کار به صورت همزمان وقت بیشتری را هدر می دهید تا اینکه در لحظه فقط روی یک کار تمرکز کنید. البته مواقعی در روز هم هستند که می شود چند کار را با هم انجام داد، اما بیشتر اوقات برای اینکه بهره ورتر باشید باید کمتر مولتی تسکینگ کنید.

۲- چیزهایی که موجب اتلاف وقت تان می شوند را شناسایی کنید: یک راه خوب برای افزایش بهره وری تان این است که کارها یا شرایطی را که موجب اتلاف وقت تان می شوند کاهش داده یا کم شان کنید. برای شروع کارهایی که در صبح، بعد از ظهر یا وقت خاصی در روز وقت تان را تلف می کنند شناسایی کنید. مثلا از میزان تلویزیون دیدن تان کم کنید. علاوه بر این یک سری چیزهایی که به آنها بی توجه هستیم و عادات بدی هم هستند که جریان کارتان را مختل می کند. آن ها را هم شناسایی کنید تا در آینده ازشان اجتناب کنید.

۳- وظایف را دسته بندی کنید: وقتی از کاری به سراغ کار دیگری می روید یک سری دقایق هستند که این بین تلف می‎شوند. تنظیم مجدد تمرکزتان روی یک کار جدید که از بخش دیگری از مغزتان استفاده می کند به مقداری زمان احتیاج دارد. از همین رو دسته بندی وظایف می تواند از این مشکل جلوگیری کند. یک سری کارها هستند که به طور روتین و هر روز آن ها را انجام می دهید، جوری برنامه ریزی کنید که به این کارها، هر روز در وقت معینی رسیدگی کنید.

۴- کارهای بزرگ را به کارهای کوچک تر تقسیم کنید: کارهای بزرگ مثل باری بر روی دوش می مانند و گاهی اوقات فکر کردن بهشان هم به شما استرس وارد می کند. اما تقسیم کردن این کارهای بزرگ به کارهای کوچک تر می تواند احساسات منفی تان را از بین ببرد. بدین طریق مسئله قابل مدیریت تر بنظر رسیده و بهره وری تان افزایش پیدا می کند. چنین استراتژی ای حس تحقق و دستاورد داشتن به شما داده و انگیزه بخش تان برای ادامه خواهد شد.

۵- بیشتر بخوابید تا وقت بیشتری داشته باشید: اکثر مردم فکر می کنند که آدم های موفق ۲۴ ساعته درحال کار کردن هستند. اما این به لحاظ علمی نمی تواند درست باشد. کمبود خواب تاثیرات منفی زیادی را بر انسان می گذارد و به همین خاطر یکی از دلایل اصلی موفقیت افراد این است که می دانند چه زمانی کار کرده و چه زمانی استراحت کنند. خوابیدن در یک زمان مشخص هم باعث تقویت حافظه می شود و هم تمرکز.

۶- محل کارتان را مرتب کنید: باید در محلی بدون استرس و تمیز کار کنید. محل کارتان باید در رسیدن شما به اهداف تان بهتان کمک کند. برای اینکه حس بهتری داشته باشید، دستی به سر و روی محیط کارتان بکشید تا در نهایت بهره وری تان هم افزایش پیدا کند. تمیز کاری کنید، از رنگ های روشن و صندلی راحت استفاده کنید. هرکاری که لازم است برای کاهش استرس تان انجام دهید.

۷- موفقیت هایتان را جشن بگیرید: جشن گرفتن دستاوردهایتان به شما کمک می کند تا بیشتر تلاش کنید. باید برای تحسین خودتان وقت بگذارید. می توانید با خریدن چیزی که دوست دارید به خودتان جایزه بدهید.

۸- انعطاف پذیری کلید بهره ور بودن است: اکثر اوقات شرایط دقیقا آنطور که برنامه ریزی کرده بودیم پیش نمی رود. به یاد داشته باشید که در این لحظات انعطاف پذیری است که موجب می شود کارهایی که باید را به انجام برسانید.

این شما هستید که سرنوشت تان را رقم زده و توانایی بهبود بهره وری تان را دارید. مدیریت زمان، کار کردن و درست خوابیدن ممکن است در ابتدا سخت و چالش برانگیز بنظر برسند، اما برای رسیدن شما به موفقیت ضروری هستند. امیدواریم که راهکارهای معرفی شده برایتان کارامد باشند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید