با توجه به این ۷ مورد نهایت لذت را از تک تک لحظات زندگی ببرید

در نظر بعضی ها زندگی ناعادلانه است، در نظر بعضی زندگی خوب است و در نظر برخی دیگر عالی است. اینکه زندگی برایتان چطور است به دیدگاهتان و اینکه تا چه حد مسئولیت رشد و پیشرفت تان را می پذیرید بستگی دارد. اما صرف نظر از نگاهی که به زندگی دارید، همه ی ما  خواهان یک چیز هستیم: نهایت لذت را بردن از تک تک لحظات. اما مشکل این است که یک سری مسائل جلوی رسیدن ما به این هدف را می گیرند. مسائلی که عمدتاً حواس مان به آن ها نیست. در ادامه مواردی که مانع شما برای لذت بردن از تک تک لحظات زندگی می شوند را معرفی کنیم.

 

۱تلاش برای راضی کردن همه

برای راضی کردن همه گاهاً باید تظاهر به چیزی کنید که نیستید و یا کاری را انجام دهید که دلتان نمی خواهد. افراد مختلف چیزهای مختلف می خواهند اما سوال این است که شما از خودتان چه می خواهید؟ مسئله ی دوم تصمیمات کاری و رابطه ای است که در جهت راضی کردن دیگران می گیرید. این دیگران نیستند که قرار است مشغول به شغل شما شوند یا به جای شما در رابطه باشند، بنابراین با تصمیم گیری بر مبنای خوشامد دیگران، دست آخر هم از خودتان متنفّر خواهید شد و هم از دیگران.

 

۲منتظر اجازه ماندن

اگر فکرمی کنید دیگری برای انجام کاری که برایتان مهم است اجازه ی قلبی نمی دهد، پس اصلاً از او اجازه نخواهید. کار خودتان را بکنید و اگر لازم بود، بعداً عذرخواهی کنید. اگر آنقدر برایت اهمیت دارد، معطل ننمانید.

کارهایی بکنید که شما را خوشحال می کنند. روی چیزهایی که برای شما شادی به ارمغان می آورند تمرکز کنید. قدردان باشید و کارهایی انجام دهید که لبخند به لب تان می آورند. برای خودتان زندگی کنید. شما اهمیت دارید! شما حسابید! شما لایق شادی واقعی هستید. این زندگی خودتان است. نهایت بهره را از آن ببرید. جوری زندگی کنید که بعدها هیچ حسرتی نداشته باشید.

Stephanie Lahart

 

۳منتظر زمان مناسب ماندن

مشکل منتظر زمان مناسب ماندن این است که هرگز فرا نمی رسد. هفته ها، ماه ها، سال ها می گذرند و شما همچنان برای به تعویق انداختن کارهایی که باید انجام دهید بهانه می آورید. دست آخر هم حسرت می خوردید که چرا زودتر دست به کار نشدید. زمان مناسب همین حالاست، حالا که انگیزه اش را دارید. شادی چیزی نیست که پیدایش کنید. شادی را باید خلق کنید.

بیست سال دیگر، بیشتر حسرت کارهایی رامی خوردید که نکردید، نه کارهایی که کردید.

Mark Twain

۴مقایسه ی خودتان با دیگران

خطر مقایسه کردن خودتان با دیگران این است که یا ممکن است حس کنید اوضاع تان خیلی خوب است و زیادی ریلکس شوید، یا ببینید دیگران چقدر از شما جلوترند و دلسرد شوید. البته که باید با کسی رقابت کنید، اما این کسی دیگران نیستند، شما باید با خودتان رقابت کنید. مادامی که امروز بهتر از دیروز عمل کنید، در مسیر رسیدن به موفقیت هستید.

یک گل به رقابت با گل بغلی فکر نمی کند، فقط غنچه می کند.

Zen shin

 

۵بی  توجهی به خود آموزی

در مدرسه، در دانشگاه و کلاً در کلاس درس، چندان راه  و  رسم زندگی مدرن، برگزیدن سبک زندگی و هدف گذاری را نمی آموزند. مواردی از  این دست چیز هایی هستند که خودتان باید با مطالعه، مشورت و تجربه کردن  بهشان برسید.

 

۶ترسیدن از شکست

خیلی ها از شکست می ترسند چون فکر می کنند چیز بدی است. اما شکست برایتان تجربه است که این یعنی به مانند معلم شما عمل می کند و به شما درس می آموزد. شکست هرآنچه که برای موفقیت احتیاج دارید را به شما می آموزد!

 

۷نادیده گرفتن مزایای مدیتیشن

بعضی ها فکرمی کنند که وقت برای مدیتیشن کردن ندارند. اما با توجه به این موضوع که مدیتیشن باعث افزایش حواس و تمرکز، کاهش استرس، کاهش سرعت افزایش سن مغز، کاهش اضطراب و افسردگی و کمک به مقابله با اعتیاد، در کنار صدها مزایای دیگر می شود، شاید بد نباشد اندک زمانی را نیز برای مدیتیشن کردن کنار بگذارید.

 

با تمام این ها اصلی ترین چیزی که باید برای خودتان مشخص کنید معنای موفقیت است. موفقیت برای شما چه شکلی است؟ چه تعریفی دارد ؟ با تعریف معنای آن هدف گذاری و پایبند بودن به برنامه ریزی هایتان برایتان آسان تر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید