با پاسخ به این ۴ سوال کوتاه، تیپ شخصیتی‌تان را بشناسید

آزمون شخصیت مایرز بریگز در طی جنگ جهانی دوم با هدف کمک به زنان برای پر کردن جایگاه های شغلی مردانی که به جنگ رفته بودند ایجاد شد. در این آزمون خانم ها پس از پاسخگویی به چند سوال گزارش کوتاهی دریافت می کردند و طبق آن می توانستند شغلی که برای آن ها بهتر و موثرتر بود را انتخاب کنند.

هنوز هم بعضی شرکت های غربی هنگام انتخاب کاندید برای پست های بلاتصدی شان از این آزمون استفاده می کنند. در ادامه ی این مطلب ما نتیجه ی کوتاه شده از این آزمون را تنها با ۴ سوال و ۲ امکان پاسخگویی برای هر سوال آماده کرده ایم. ترکیب حروف کمک می کند تا متوجه نوع شخصیت خود شوید.

۱- به دلیل اینکه هفته ی طولانی و نه چندان خوبی را سپری کردید بسیار خسته هستید. برای گذراندن آخر هفته تان چه برنامه ای دارید؟

 

– به دوستانم زنگ می زنم تا برنامه ی آن ها را جویا شوم. شنیدم که چند رستوران جدید باز شده و فیلم خوبی در سینما اکران شده، مرکز خرید هم تخفیف های زیادی گذاشته. ما همگی باید با هم بیرون برویم. E

– موبایلم را در حالت سایلنت می گذارم و در خانه می مانم. به تماشای سریال مورد علاقه ام می نشینم، دوشی گرفته و کتاب می خوانم. I

۲- کدام یک از موارد زیر بهتر شما را توصیف می کند؟

 

 

– مهم ترین چیز برای من این است که الان و اینجا چه اتفاقی دارد می افتد. من شرایط واقعی را ارزیابی کرده و به جزئیات توجه می کنم. S

– حقایق کسل کننده هستند. من عاشق رویاپردازی هستم. من بیشتر از اطلاعات بر قوه ی شهودم متکی هستم. N

۳- رقیب کارفرمای فعلی تان قصد دارد شما را به سمت خودش جذب کند. شما دو دل هستید چرا که حقوق آنجا خیلی بیشتر است. اما کارکنان اینجا عالی هستند. علاوه بر این، رئیس بخش شما به تان گفته که وقتی بازنشسته شود شما را به دیگر روسا معرفی می کند تا جایگزین او شوید. در این شرایط چه تصمیمی می گیرید؟

 

– سعی می کنم تا جای ممکن در مورد این رقیب اطلاعات بدست بیاورم، از مدیر درخواست مشورت می کنم و برای خودم جدولی با همه ی مزایا و معایب رسم می کنم. در چنین شرایطی بهتر است که قشنگ همه چیز را سبک سنگین کرد. T

– به احساساتم توجه می کنم.من همیشه دنباله روی دلم هستم. F

۴- فقط ۲ هفته به عروسی دوست صمیمی تان مانده. تدارکات چطور پیش می رود؟

– یک ماه پیش، من نوازنده ای که آهنگ های مورد علاقه مان را بنوازد انتخاب کردم، شعر نوشتم، لباسم را آماده کرده ام، وقت آرایشگاه گرفته ام. من ترجیح می دهم که کاملا آماده باشم.J

– آماده شدن چرا؟ من قرار است در مهمانی کلی خوش بگذرانم. حرف هایی که قرار است بزنم را بداهه می گویم. بهترین اتفاقات خود به خودی و یکدفعه ای می افتند.P

و حالا می توانید نوع شخصیت تان را بر اساس آزمون مایرز بریگز پیدا کنید!

ESTJ– مدیر: عمل گرا و ثابت قدم، شما دوست دارید همه چیز را طبق نظم و برنامه پیش ببرید. اما مهم تر از همه شما دوست دارید دیگران را هم رای خودتان کنید. شما به زندگی نگاهی هشیارانه داشته و به حقایق اعتماد دارید. همچنین شما آماده برقراری ارتباط با دیگران، آشنایی با افراد جدید و وقت گذرانی در مهمانی ها هستید. هیچوقت مراقبت از نزدیکان تان و اظهار عشق به آن ها را فراموش نمی ‎کنید.

 %۱۱ آقایان و %۶ خانم ها

ENTJ– فرمانده: زندگی برای شما یک مبارزه و کشمکش است. با ریسک پذیری و شجاع بودن، به آسانی برای شروع چیزی جدید الهام می گیرید. در عین حال توانایی های تان را هم از لحاظ نقاط قوت و هم نقاط ضعف به خوبی ارزیابی می کنید. تمایلات جدید را به خوبی احساس کرده و پذیرای ایده های جدید هستید. تفکری مثبت داشته و ورزش و هر چیز مربوط به آن را دوست دارید.

%۳ آقایان و %۱ خانم ها

ESFJ-معلم: شما خیلی خوب با دیگران کنار آمده و مجلس را به خوبی دست می گیرید. شما مراقب بوده و همیشه آماده ی کمک هستید، حتی اگر لازم باشد علایق شخصی تان را فدای دیگران کنید. از سوی دیگر شما بسیار مستقل بوده و سعی می کنید کارها را بدون کمک دیگران انجام داده و تنها از حمایت عاطفی دیگران بهره می جویید.

%۱۷ خانم ها و %۸ آقایان

ESTP– سر دسته: مشارکت مهم تر از پیروزی است، این قضیه در مورد شما صدق نمی کند. شما حاضرید به هر وسیله ای به اهداف تان دست پیدا کنید، حتی اگر لازم به استفاده از قدرت فیزیکی باشد. شما محکم به برنامه تان چسبیده و اهل وابستگی و سازش کاری نیستید. شما جنگنده به دنیا آمده اید، بسیار فعال و مرتب هستید. شما این توانایی را دارید که استرس زاترین شرایط را هم به درستی ارزیابی کرده و سریع ترین و دقیق ترین واکنش را نشان دهید.

%۶ آقایان و %۳ خانم ها

ENFJ– مربی: شما احساساتی و پرحرف بوده و خیلی ایما و اشاره می کنید. بسیار با دیگران حس همدردی دارید. شما همچنین در روابط عاشقانه بسیار حسود و بی اعتماد هستید. اغلب اوقات شما آماده ی رویارویی با شرایط هستید، چرا که توانایی از پیش حس کردن آن ها را در خودتان دارید.

%۳ خانم ها و %۲ آقایان

ENTP– مخترع: خلاق و پر از ایده، شما همواره به دنبال ایجاد چیز جدیدی هستید. شما به آسانی خودتان را با محیط های ناآشنا وفق داده و در متدهای مختلف کار به سادگی استاد می شوید. به دلیل عدم علاقه ی شما به سنت ها و روتین، اغلب حرفه و عادات تان را تغییر داده و تبدیل به مخترع و پیشگام می شوید. آنچه که در مورد شما اهمیت دارد این است که نه تنها می توانید ایده های جدید خلق کنید بلکه می توانید آن ایده ها را به دیگران نیز انتقال داده و به حقیقت تبدیل شان کنید.

%۴ آقایان و %۲ درصد خانم ها

ESFP– سیاست مدار: شما به طرز حرفه ای می توانید فرصت های اطراف تان را تشخیص داده و از این مهارت برای فریب دیگران استفاده کنید. در ارتباط برقرار کردن با مردم، شما ابتدا دنباله روی منافع خودتان هستید. اما در عین حال سعی می کنید دیگران را تحت تاثیر قرار داده و تصویر یک انسان ساده را از خودتان به نمایش بگذارید. شما محکم در لحظه ی حال ایستاده اید و نمی خواهید زمان را هدر دهید. شما همچنین فردی خواهان نتایج سریع بوده و از بروکراسی متنفرید.

%۱۰ خانم ها و %۷ آقایان

ENFP– قهرمان: شما سرشار از انرژی، کنجکاو و همراه با مهارت های خلاقانه هستید. شما ترکیبی از ویژگی های افراد درون گرا و برون گرا بوده که همین باعث می شود هم با دیگران خوب کنار بیایید و هم حس همدردی نسبت به آن ها داشته باشید. شما همچنین در نصیحت کردن بسیار خوب هستید. شما از تخیل و آی کیو قوی ای برخوردار بوده، فردی متعادل بوده و می توانید تعادل را حتی در محیطی که به سرعت تغییر می کند حفظ کنید.

%۱۰ خانم ها و %۶ آقایان

INFP– شفا بخش: شما ترانه سرا و رویا پرداز بوده و می توانید وقایع را پیش بینی کرده و همچنین دیگران را به خوبی درک کنید. شما دوست دارید در هر شرایطی خوب لباس پوشیده و خوب بنظر برسید. خیلی اهل صرفه جویی نبوده و اغلب حس زمان و واقعیت را از دست می دهید.

%۵ خانم ها و %۴ آقایان

ISFP– آهنگ ساز: شما شادی را در چیزهای کوچک جست و جو کرده و به آسانی از پس روتین و یکنواختی برمی آیید. دوست دارید بهتان احتیاج داشته باشند و به همین دلیل است که همیشه به دیگران کمک می کنید. نمی توانید درگیری را تحمل کنید و همیشه دیگران را سرگرم کرده و به خنده می اندازید. شما بسیار خاکی، عمل گرا، مراقب، حساس، قابل اعتماد و وفادار هستید. شما دنیا را همانطور که هست پذیرفته و هیچوقت قصد هدایت و دستکاری آن را ندارید.

 %۱۰ خانم ها و %۸ آقایان

INTP– معمار: به عنوان یک روشن فکر و فیلسوف، خیلی طرفدار توضیح و توجیه نیستید. شما همواره به دنبال عواطف آرام و آرامش هستید. در هنگام تصمیم گیری بسیار محافظه کار بوده و ترجیح می دهید شرایط را آنالیز کرده و ارتباطی میان گذشته، حال و آینده پیدا کنید. نسبت به تغییرات خیلی حساس بوده و به آسانی از پس آن ها برنمی آیید. شما همیشه در تلاش هستید تا تمام حقایق، افکار و ایده ها را جمع آوری کنید و به همین دلیل است که اغلب اوقات تحت فشار هستید.

%۵ آقایان و %۲ خانم ها

INFJ– مشاور: شما در حس کردن مردم و روابط شان عالی هستید. به آسانی می توانید خلق و خوها و احساسات پنهان را شناسایی کنید که به همین دلیل هم هست که دیگران از شما مشورت می خواهند. با این حال شما بسیار آسیب پذیر بوده و نمی توانید خشونت و عدم دوست داشته شدن را تحمل کنید. شما از قوه ی شهودتان نیرو می گیرید و هدف تان نه بیرون، بلکه درون است. فردی که چنین شخصیتی دارد هرگز دست از یادگیری برنداشته و هدف اصلی اش پیشرفت است. شما با بهتر شناختن خودتان به دیگران کمک می کنید.

%۲ خانم ها و %۱ آقایان

INTJ– الهام بخش: شما برای خودتان دنیای درونی قوی ای داشته و ایده های فوق العاده تان را از آنجا می گیرید. هدف تان همیشه بی نقص بودن است می خواهید باعث پیشرفت همه چیز و همه کس شوید. با این حال شما مشکلاتی را در روابط با دیگران دارید و اغلب بی قصد و قرض از آن ها فاصله می گیرید تا استقلال تان را به نمایش بگذارید. شما به خوبی می توانید مسائل را الویت بندی کرده و به شهود و ادراک خود اعتماد کنید.

%۳ آقایان و %۱ خانم ها

ISFJ– محافظ: شما تحمل دروغ و عدم صداقت در روابط را ندارید. شما “غریبه ها” را تشخیص داده و آن ها را فورا دور از خود نگه می دارید. برای کسانی که در زمره ی نزدیکان شما قرار می گیرند، هرکاری از دست تان بربیاید انجام داده و هیچ چشم داشتی ندارید. شما بسیار به اعمال و رفتارتان و حرف هایی که می زنید دقت می کنید. به عنوان فردی با محبت و ملاحظه گر، هدف اصلی تان کمک به دیگران و شادتر کردن آن هاست.

%۱۹ خانم ها و %۸ آقایان

ISTP– آماده به خدمت: به عنوان فردی آماده به خدمت، ذهنی فنی داشته و دوست دارید با دست تان چیزهایی بسازید. در هنگام تصمیم گیری عجله نمی کنید و بر این باور هستید که بهتر است شرایط را درست بسنجید. اما در عین حال فرد بسیار وقت شناسی بوده و ضرب العجل ها را رعایت می کنید. شما این دنیا را از طریق احساسات درک می کنید. ذاتا فردی معاشرتی هستید اما اگر عدم صداقت ببینید از ادامه ی رابطه و معاشرت خودداری می کنید.

%۹ آقایان و %۲ خانم ها

ISTJ– بازرس: متفکر، اندیشمند و مسئولیت پذیر. شما قابل اعتماد هستید اما هیچوقت چیزها را آنطور که هستند نمی پذیرید و همواره اطلاعاتی که بدست می آورید را تجزیه و تحلیل می کنید. خیلی اهل گفت و گوها و ارتباطات طولانی مدت نبوده و ارتباطات رسمی را تنها در طی مصاحبت ترجیح می دهید. شما خواستار نتایج نهایی هستید. از سوی دیگر شما طرفدار سخت گیری و نظم بوده و اغلب موشکافانه عمل می کنید. در رویاهای تان زندگی نکرده و تنها در لحظه ی حال به سر می برید.

 %۱۵ آقایان و %۷ خانم ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید