با ۳ مزیت مثبت اندیشی آشنا شوید

مثبت ماندن در دنیای امروزی می تواند غیرممکن به نظر برسد. وقتی این همه درد و رنج و مشکل وجود دارد چطور می توان شاد بود؟ تلویزیون را که روشن کنید، همینطور اخبار فجایع مختلف اتفاق افتاده در دنیا را بیان می کنند. اما فکر کردن و تمرکز کردن روی مشکلات دنیا کاری از پیش نخواهد برد و چیزی را درست نخواهد کرد. اما از سوی دیگر اگر مثبت اندیشی را در پیش بگیرید، مزایای زیادی عایدتان خواهد شد. مثلاً:

سلامتی بیشتر

مطالعات متعددی نشان داده اند که اگر نگرش مثبت تری به زندگی داشته باشید از سلامتی بیشتری برخوردار خواهید بود. چه ارتباطی دارد؟ اگر روی مسائل منفی تمرکز نکنید، استرس، اضطراب، نگرانی و ناامیدی کمتری را به بدن تان وارد می کنید. این کار باعث می شود سیستم ایمنی قوی تری داشته و کمتر به بیماری ها و امراض گوناگون دچار شوید.

روابط قوی تر

وقتی تفکر مثبت را تمرین می کنید، برای تمام داشته هایتان شکرگذار خواهید بود، مخصوصاً افرادی که برایتان شادی به ارمغان می آورند. با ابراز قدردانی خود نسبت به آن ها پیوندتان عمیق تر شده و به هم نزدیک تر خواهید شد.

شادی کلی بیشتر

داشتن نگرش مثبت، بر تمام جنبه های زندگی تان اثر خواهد گذاشت. اگر صبح از خواب بیدار شوید و تصمیم بگیرید که امروز را به بهترین روز تبدیل کنید، همین کار را هم خواهید کرد. موارد جزئی را کنار گذاشته و توجه ­تان را روی چیزهایی که مهم هستند نگه دارید. همین مسئله باعث رضایتمندی بیشتری از زندگی می شود.

حال چطور پذیرای تفکر مثبت بوده و زندگی­ای از همیشه بهتر داشته باشیم؟ در ادامه به یک­سری راهکار اشاره می کنیم:

مدیتیشن

جایی ساکت و آرام پیداکرده و ذهن تان را از تمام افکاری که نمی گذارند مثبت باشید پاک کنید. مشکلات کاری و وظایف خانگی تان را فراموش کنید. چند دقیقه فقط روی نفس کشیدن تان تمرکز کنید. با وقت دادن به ذهن و بدن تان برای ریلکس کردن و آماده سازی، بیشتر می توانید نگرشی مثبت داشته باشید.

افکارتان را بازچارچوب بندی کنید

اگر اوضاعی بد است، راهی پیدا کنید که آن را خوب کنید. مثلاً اگر امروز صبح ماشین تان خراب شد، سعی کنید در رابطه با آن به نکته­ ی مثبتی برسید. آیا در بانک پول کافی برای درست کردن آن داشتید؟ یا همسایه تان توانست شما را تا جایی برساند؟ هر نکته مثبتی که وجود دارد پیدایش کرده و روی آن تمرکز کنید.

نعمت­هایتان را بشمارید

چه چیزی دارید که شاکر آن باشید؟ آیا بچه ها و پدر مادرتان سالم و سلامت هستند؟ آیا آن قدر پول درمیاورید که سقفی بالای سرتان و غذایی در سفره­تان باشد؟ لیستی از تمام داشته های ­تان تهیه کنید. وقتی ببینید که چقدر چیزهای فوق العاده ای برای شکرگذار بودن دارید، منفی گرا بودن سخت می شود.

مثبت صحبت کنید

مدام در مورد مشکلات زندگی تان گله و شکایت نکنید. در مورد اتفاقات خوب صحبت کنید. هم با دیگران و هم با خودتان. اگر دیدید که روی چیزی منفی تمرکز کرده اید، عبارات­ تان را به عبارتی مثبت تغییر بدهید. مثلاً اگر به اینکه چقدر از لباس شستن متنفرید فکر می کنید، سعی کنید به خاطر اینکه لباس های تمیزی می توانید داشته باشید فکر کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید