با ۷ مزیت شکست خوردن آشنا شوید

0
278
با ۷ مزیت شکست خوردن آشنا شوید

با ۷ مزیت شکست خوردن آشنا شوید

هیچ کس دوست ندارد شکست بخورد. باختن حس دردناکی دارد. شکست چیزی است که به هر قیمتی سعی در اجتناب از آن را داریم. و با اینکه ما تمام تلاش‌مان را صرف موفقیت می‌کنیم، اما گاه و بی گاه شکست خوردن غیر قابل اجتناب است. شکست بخش جدا نشدنی‌ای از زندگی است. شاید نتوانیم جلوی شکست خوردن را بگیریم، اما این قدرت را داریم که بهترین بهره ار آن را ببریم.

اگر به آن فکر کنید می‌بینید که تنها یک راه برای اجتناب از شکست وجود دارد: دست به هیچ کاری نزدن. ولی اگر با هیچ کاری نکردن بخواهیم جلوی شکست را بگیریم که در زندگی به هیچ پیشرفتی نخواهیم رسید. اگر شجاعت تلاش کردن را نداشته باشیم، هیچ جای پیشرفتی وجود ندارد. و متعاقبا بزرگ‌ترین شکست زندگی همین سعی نکردن خواهد شد.

برای رسیدن به سرافرازی، باید شجاعت سعی کردن را داشت. حتی بیشتر اینکه برای دستیابی به موفقیت، باید احتمال شکست خوردن را پذیرفت. چرا که شیرین‌ترین پیروزی‌ها آنهایی هستند که سخت بدست آمده‌اند.

شکست خوردن نه تنها تجربه‌ای برای یادگیری است، بلکه می‌تواند اراده‌ی فرد را نیز قوی کند. وقتی به افراد فوق العاده موفق نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که بعد از هر شکست کمی قوی‌تر و عاقل‌تر شده‌اند. فرقی نمی‌کند که چند بار زمین خورده‌اند، این آدم‌ها همیشه از جای خود برخواسته‌اند. حال بیایید تا نگاهی به خوبی‌های شکست خوردن بیندازیم.

دسترسی به نسخه اصلی و کامل این محتوا برای کاربران ویژه ممکن خواهد بود.با عضویت ویژه، علاوه بر دسترسی به این محتوا، به تمامی محصولات سایت نیز دسترسی خواهید داشت.

خرید اشتراک ویژه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید