اگر یک نفر بپرسد که چرا همین الان، بهترین خودتان نیستید، چه جوابی دارید؟ احتمالا بهانه می آورید. اما مشکل اصلی اغلب اوقات در نحوه ی تفکرتان است. ذهن ابزاری قدرتمند است اما بیشتر ما نمی دانیم که چطور باید از آن درست استفاده کنیم. به خاطر همین می گذاریم خود به خود فعالیت کند. برای اینکه بهترین خودتان باشید هر روز باید یک سری تغییرات کوچکی را اعمال کنید. اگر ۳ موردی که در ادامه عنوان می کنیم را به خاطر داشته باشید، این تغییرات به آسانی اتفاق خواهند افتاد.

۱_ ارزش واقعی تان عوض نمی شود: این مسئله را می دانیم، اما بر طبق آن عمل نمی کنیم. این جمله یعنی فرقی نمی کند تمیزید، کثیفید، بداخلاقید، خوش اخلاقید و غیره، در هر صورت ارزش تان یکسان است.

۲_ دیگران دشمن شما نیستند: ما جوری زندگی می کنیم انگاری دشمنانی داریم که باید با آنها بجنگیم. گاهی اوقات دشمن بودن را به دیگران نسبت می دهیم، مخصوصا کسانی که به ما استرس زیادی وارد می کنند. اما باید بدانید که دیگران دشمن شما نیستند. در اصل دیگران از اینکه دوست شما باشند بهره ی بیشتری خواهند برد.

۳_ با خودتان بودن دنیا را به جای بهتری تبدیل می کنید: ما اغلب این فکر را داریم که تبدیل دنیا به جای بهتر یک هدف والا و سخت است و لزوما این معنا را دارد که باید جلوی جنگ را گرفته یا آلودگی هوا را برطرف کنید. اما تبدیل دنیا به جایی بهتر، خیلی ساده تر از این حرف هاست. شما می توانید با خودتان بودن، خود واقعی تان بودن، دنیا را به جای بهتری تبدیل کنید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید