برای دانش آموز یا دانشجوی بهتری بودن، این ۵ عادت را کنار بگذارید

اکثر دانش آموزان و دانشجویان دوست دارند که در درس ها بهترین باشند، اما چطور می شود بهترین بود و روندی رو به رشد داشت؟ در این مطلب قصد داریم ۵ عادت سمی که نمی گذارند دانش آموز یا دانشجوی نمونه ای باشید را به شما معرفی کنیم.

۱_ از منزوی کردن خودتان دوری کنید: همیشه اگر نیاز است، درخواست کمک کنید. بعضی از دانش آموزان و دانشجویان حس می کنند که با سوال کردن یا کمک خواستن خود را کوچک می کنند. از افراد و از تکنولوژی برای کمک گرفتن استفاده کنید.

۲_ از به تعویق انداختن دوری کنید: به تعویق انداختن و تعلل، دزد زمان است. برای مدیریت هرچه بهتر خود را از پیش آماده کرده و لیست انجام کارهایتان را دنبال کنید. همیشه برنامه ریزی داشته باشید.

۳_ از درس خواندن در مکان های نامناسب اجتناب کنید: تا به حال حین درس خواندن احساس خواب آلودگی کرده اید؟ اگر جواب تان بله است، احتمالا دارید در تخت خواب تان درس می خوانید. این مسئله در مکان هایی که به راحتی حواس تان پرت می شود، مثل پارک، هم صدق می کند. راه حل این است که درس خواندن در جاهای مختلف را امتحان کنید و سپس در جایی که می بینید برایتان مناسب تر است درس بخوانید.

۴_ از درس خواندن شب قبل از امتحان اجتناب کنید: درس خواندن شب قبل از امتحان کمک می کند، اما اگر به دنبال بهترین نتیجه باشید خیلی راهکار خوبی نیست. برای گرفتن بهترین نمره، تنها تمرکز، زمان و انرژی کافی نیست بلکه باید به مغزتان استراحت بدهید وگرنه شب قبل از امتحان درس خواندن ضررش بیش از مزیتش خواهد بود. شب قبل از امتحان سعی کنید کاری که دوست دارید را انجام دهید (البته اگر تا قبل از آن خوب درس هایتان را خوانده اید). به طور کلی سعی نکنید دقیقه آخری مشغول درس خواندن شوید.

۵_ از درس خواندن با افراد اشتباه اجتناب کنید: درس خواندن با دوستان سرگرم کننده است. اما حواس تان باشد که در اینجا هدف کسب بهترین نمره است. افراد مناسبی را برای درس خواندن انتخاب کنید که هم از شما حمایت کرده و هم بهتان انگیزه می دهند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید