به این ۵ تیپ آدم نباید اعتماد کرد

اعتماد ما با ارزش است و هرگز نباید به خطر انداخته شود. اما سوال این است که به چه کسی باید اعتماد کنیم؟ با اینکه نمی شود به طور دقیق مشخص کرد که چه افرادی قابل اعتماد هستند، اما به یک تیپ آدم های مشخص است که نمی شود اعتماد کرد. باید در ارتباط با چنین افرادی مراقب باشید چراکه کار آنها در پنهان کردن مقاصد و نیات واقعی شان خوب است. در ادامه ۵ نوع تیپ شخصیتی که نباید بهشان اعتماد کنید را معرفی می کنیم.

۱_ کسانی که جذاب اند اما از جذابیت شان برای قربانی کردن دیگران استفاده می کنند

بعضی ها این کار را می کنند. آنها بنظرتان دوست داشتنی می رسند و حتی ممکن است کلی گل و هدیه به پایتان ریخته و جملات زیبایی را نثارتان کنند. برای تشخیص دادن جذاب های جعلی از جذاب های واقعی به دنبال سرنخ باشید. افرادی که واقعا جذاب و مهربان اند در مورد خودشان با شما درد دل و صحبت می کند، در حالیکه دسته ی دوم بیش از حد جذابیت و مهربانی از خود نشان داده و کوچک ترین حرفی راجع به خودشان نمی زنند.

۲_ کسانی که حس همدردی ندارند

افرادی که حس همدردی ندارند مستعد از بین بردن اعتمادتان هستند. دلیلش این است که نمی خواهند خود را جای دیگری بگذارند. اگر این کار را بکنند، می فهمند که مورد خیانت واقع شدن چه حسی دارد. اما تا جای ممکن از این کار اجتناب کرده و به قربانی کردن و سرزنش کردن دیگران می پردازند. وقتی چنین فردی را ملاقات می کنید مراقب خودتان باشید. شاید شما قربانی بعدی شان باشید.

۳_ کسانی که راز دیگران را برملا می کنند

وقتی کسی، یا حتی دوست تان مدام راز دیگران را به شما می گوید، مشخص است که همین کار را با شما هم خواهد کرد. یعنی وقتی راز یا مسئله ی شخصی را با او در میان بگذارید، همه خبردار خواهند شد. این افراد متوجه اهمیت راز و رازداری نیستند.

۴_ کسانی که خودشیفته هستند

کسانی که صفات نارسیستی یا خودشیفتگی دارند خود را مرکز جهان می بینند. کاری می کنند تا شما باور کنید آنها افراد بسیار مهمی هستند و ترغیب به صحبت راجع به خودتان شوید. اما وقتی اوضاع به هم می ریزد مسئولیت اشتباهات شان را برعهده نمی گیرد.آنها قضیه را جوری نشان می دهند که دست آخر شما مقصر واقع شوید، حتی خود را قربانی نشان می دهند. مراقب باشید، چراکه برای این آدم ها هیچ چیز به جز خودشان اهمیت ندارد.

۵_ کسانی که دو دل و دمدمی مزاج هستند

کسانی که دو دل هستند را نمی شود بهشان تکیه کرد چراکه مطمئن نیستید واقعا حامی شما هستند یا نه. نظر این افراد ناپایدار و بی ثبات است. آنها مثل پاندول ساعت اند که به عقب و جلو در حرکت هستند. امروز به شما بله می گویند اما فردا جواب شان نه است. نمی شود انتظاری از آنها داشت چراکه علیرغم تعهد دادن شان، به وقت نیاز غیب شان می زند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید