به نهایت پتانسیل خود برسید!

آیا سعی دارید در زندگی به  نهایت پتانسیل تان برسید؟ شاید فکر می کنید شانس خود را از دست داده اید؟ شاید هم قبلا تلاش کرده و شکست خورده اید، به خاطر همین نمی خواهید دوباره سعی کنید؟ در طی زندگی خیلی از افراد خواستار رسیدن به نهایت پتانسیل شان هستند و اگر تا سن خاصی به آن نرسند، دست برداشته و ناامید می شوند؛ ولی باید بدانید که همیشه وقت هست! لازم نیست که حتما سن و سال یا استعداد خاصی داشته باشید. اگر سخت تلاش کنید، علیرغم شرایط، می توانید به خواسته تان برسید. تمام آن چه که برای این کار احتیاج است اراده، انگیزه و ایمان به خودتان است.

چه زمانی به اوج و پتانسیل خود می رسیم؟

بعضی ها فکر می کنند وقتی به سن خاصی برسند به اوج خود رسیده اند. به اوج رسیدن یعنی شما به بهترینی که می توانید رسیده اید و حال دیگر نمی توانید پا را فراتر بگذارید. بعضی ها فکر می کنند برای رسیدن به نهایت پتانسیل شان زیادی پیر هستند. جامعه جوری به ما القا می کند که فقط در جوانی می توان به نهایت پتانسیل رسید و هر چه سن بیشتر می شود شانس این کار کمتر می شود. این قضیه برای همه صدق نمی کند. ما می توانیم زندگی مان را در هر سنی تغییر دهیم و هیچ گاه برای رسیدن به بهترین مان دیر نیست.

سن فقط یک عدد است

افراد بسیاری هستند که در سنین بالا توانسته اند به موفقیت برسند. سن فقط یک عدد است و نباید بازدارنده ی ما باشند. برای درک بهتر این قضیه، افراد زیر را به عنوان نمونه در نظر بگیرید:

هنری فورد: هنری فورد قبل از رسیدن به موفقیت زیر نظر توماس ادیسون به عنوان مهندس کار می کرد. او وقتی کمپانی فورد را تاسیس کرد ۴۰ سال داشت.

ساموئل ال جکسون: ساموئل ال جکسون پیش از اینکه به موفقیت برسد درگیر اعتیاد به مواد مخدر بود. او در ۴۳ سالگی اولین نقش اصلی اش را بازی کرده و پس از آن راه خود را به درون سینما پیدا کرد.

آبراهام لینکلن: آبراهام لینکلن در سن ۵۱ سالگی به ریاست جمهوری رسید.

استن لی: استن ۴۰ ساله بود که کمیک ۴ شگفت انگیز برای اولین بار منتشر شد. او پس از آن توانست نام خود را در عرصه ی کمیک و فیلم و کارتون جهانی کند.

برایان کرنستون: احتمالا برایان را به خاطر نقش والتر وایت در برکینگ بد می شناسید. او اولین بار در سن ۴۴ سالگی در سریال مالکوم خود را معرفی کرد.

نلسون ماندلا: پس از سپری کردن سال های متمادی در زندان، او در سن ۷۲ سالگی رئیس جمهور شده و در سال ۱۹۹۳، جایزه صلح نوبل را دریافت کرد.

نگذارید هیچ چیزی سد راه تان شود

همان طور که می بینید، خیلی ها پس از گذشتن سن متعارفی که توسط جامعه تعیین شده، به موفقیت رسیده اند. هرکس اگر به اندازه کافی سعی و تلاش کند می تواند به موفقیت برسد.

صرف نظر از سن، جنسیت، دین، نژاد، طبقه ی اجتماعی یا توانایی، هر کس می تواند به نهایت پتانسیلش برسد. اگر نمی دانید در چه زمینه ای می توانید بهترین باشید، بهتر است موارد مختلف را امتحان کرده و لیستی تهیه کنید. شاید به خودتان بگویید که وقت کافی ندارید، اما از خودتان بپرسید که چه زمانی وقت کافی خواهید داشت؟ زندگی کوتاه است و هیچ وقت لحظه ی طلایی فرا نمی رسد. به همین دلیل باید به دل مسائل زد.

همیشه جای رشد وجود دارد

یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت این است که باور داشته باشید می توانید به موفقیت برسید. اگرمدام در ناامیدی به سر ببرید شانس خود را کاهش می دهید. باید به خودتان و قدرتی که دارید باور داشته باشید. تنها چیزی که در حال حاضر مانع تان شده، خودتان هستید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید