تاثیر حالت خوابیدن و بالش‌ها بر کیفیت خواب

0
42
تاثیر حالت خوابیدن و بالش‌ها بر کیفیت خواب

تاثیر حالت خوابیدن و بالش‌ها بر کیفیت خواب

همه چیز در مسیر صحیح خودش قرار دارد، اندام متناسب دارید، سالم هستید، حواستان به رژیم غذایی تان هست، ورزش می‎کنید، خوب غذا می خورید و حتی به میزان کافی می خوابید. اما با تمام این ها وقتی صبح از خواب بیدار می شوید احساس خستگی می کنید. این مشکل ممکن است زندگی را به کام تان تلخ کرده باشد، اما وقتی مشکلی هست حتما راه حلی هم وجود دارد. آیا می دانستید که تنها با تغییر دادن نحوه ی خوابیدن تان می توانید از شر این مشکل خلاص شوید؟

احساس درد فیزیکی

گاهی وقت ها صبح که از خواب بیدار می شوید کل بدن تان درد می کند و همین درد تا شب هم که دوباره می خواهید به خواب بروید همراه تان خواهد بود. وقتی هم که شب نتوانید درست بخوابید صبح نمی توانید سرحال از خواب بیدار شوید. در ادامه راهکارهایی را برای رهایی از این موضوع معرفی می کنیم.

– هر موقع در کمرتان احساس درد کردید به پهلو بخوابید.

– کسانی که خروپف کرده یا از وضعیتی تحت عنوان وقفه ی تنفسی در خواب رنج می برند هم باید به پهلو بخوابند.

– خانم های باردار باید روی پهلوی چپ شان بخوابند. این نوع خوابیدن جریان کلی خون در بدن را بهبود می بخشد.

– دلیل درد در گردن، دست ها و شانه ها می تواند روی کمر یا شکم خوابیدن باشد. سعی کنید وقتی در این وضعیت ها می خوابید گاه گداری جا به جا شوید یا که اصلا از اول به پهلو بخوابید.

– سعی نکنید خودتان را مجبور به خوابیدن در پوزیشن های جدید کنید؛ هرطور که راحتید بخوابید.

بد خوابیدن می تواند بر سلامتی تان تاثیر گذار باشد

علاوه بر مسائل و درد فیزیکی، پوزیشن خواب تان می تواند دلیل یک سری مسائل مربوط به سلامتی آزاردهنده نیز باشد.

– به پشت خوابیدن می تواند مشکلاتی را برای افرادی که خروپف می کنند یا وقفه ی تنفسی در خواب را تجربه می کنند ایجاد کند. برای تسهیل این مشکل سعی کنید نحوه ی خوابیدن تان را عوض کنید.

– سعی کنید از بالش های بین زانویی استفاده کنید. طبق گفته ی پزشکان، به پهلو خوابیدن و استفاده از بالش های بین زانویی می تواند احتمال خروپف کردن را کاهش دهد.

– به پشت خوابیدن می تواند وضعیت وقفه ی تنفسی در خواب را بدتر کرده و یک سری مشکلات تنفسی دیگر که در کل ریتم خوابیدن اختلال ایجاد می کنند بوجود بیاورد.

بالش های بین زانویی و مزایای آن ها

بالش های بین زانویی با بالش های زیر سر فرق دارند. می توان از آن ها برای کاهش درد و بهره بردن از خوابی با کیفیت تر استفاده کرد. بهتر است که برای بهتر خوابیدن سایز مناسبی از بالش های بین زانویی را برای خود انتخاب کرده و تهیه کنید.

استفاده از این بالش ها باعث کاهش احتمال خروپف، کاهش درد در نقاط مختلف بدن (کمر، بازوها، شانه)، افزایش جریان خون و کاهش استرس پس از هر نوع جراحی ای می شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید