تجسم کنید، برنامه بریزید و عمل کنید

وقتی افراد بزرگی را میبینیم که به رویاهایشان دست یافته اند، به یاد رویاهای خودمان می افتیم. ما به جای آنکه کاری برای رویاهای خود انجام دهیم، وقت زیادی را به فکر کردن به آنها هدر می دهیم. تنها فکر کردن شما را به جایی نمی رساند. برای رسیدن به رویایتان باید برای آن تلاش کنید.

گم شدن در فعالیتهای روزمره زندگی آسان است. فراموش کردن علت زندگی کردن نیز راحت است. آیا معنای زندگی خود را به خاطر می آورید؟

هدف زندگی داشتن یک زندگی با هدف است. . رابرت بایرن

آیا در زندگی خود رویایی دارید؟ پس چرا وقت زیادی را برای دیدن معجزه تلف می کنید؟ این چرخه را بشکنید. دست از صبر کردن برای موقعیت بردارید. موقعیت را ایجاد کنید. اگر موفقیت سر راهتان قرار نگرفت، به دنبال آن بروید

همه رویابافی می کنند اما به رویاهایشان نمی رسند. همه چیز بستگی به تلاشی دارد که برای بدست آوردن آنها انجام می دهید. همانطور که پیشتر گفته تنها فکر کردن کافی نیست. دو گام دیگر باقی مانده است|: برنامه ریزی و عمل. بنابراین قانون رسیدن به رویاها عبارت است از:

تجسم کردن، برنامه ریزی و عمل

تجسم

میتوانید نام آن را داشتن تصویری برای زندگی بگذارید. میتوانید نام آن را رویا یا هدف بگذارید. یا باور اینکه در زندگی خود ماموریتی دارید.

آینده متعلق به کسانی است که به زیبایی رویاهایشان ایمان دارند. النور روزولت

رویای بزرگی برای خود تجسم کنید تا دستاورد بزرگی داشته باشید. هیچ گاه به اهداف کوتاه مدت قانع نشوید. اهداف بلند مدت تان را  شناسایی کنید. اهداف کوتاه مدت باید در رسیدن به مقصد به شما کمک کنند

چه چیزی الهام بخش شماست؟ چه چیزی شما را پر از شور و هیجان می کند: حرفه یا سرگرمی خاصی؟ آن را پیدا کنید. آیا میخواهید تاجر شوید؟ آشپز شوید؟  نویسنده یا خواننده شوید؟

داشتن شفافیت ذهنی اهمیت دارد. منطقی نیست که بگویید میخواهم موفق شوم. دقیق باشید. عنوان مشخصی برای خود انتخاب کنید.

برنامه ریزی کنید

تا بدین جا هدفی برای زندگی خود انتخاب کرده اید. حال وقت برنامه ریزی است. اگر وقتی برای اهداف خود نگذارید آنها تبدیل به آرزو می شوند. برای رسیدن به هدف خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مردم در جهان تخیلی زندگی می کنند، و برخی با حقیقت رو به رو می شوند. و برخی دیگر اولی را به دومی تبدیل می کنند. داگلاس اورت

گام ها و فعالیتهای سفر رویایی خود را برنامه ریزی کنید. کل فرایند را روی کاغذ بیاورید. وقتی برنامه ریزیهای خود را یادداشت کنید، ذهنتان روی گام بعدی متمرکز خواهد شد. معمولا چند روش برای رسیدن به هدف وجود دارد. باید بهترین روش را پیدا کنید. به یادگیری ادامه دهید. بیوگرافی شخصیتهای بزرگی که به نتایجی مشابه شما رسیده اند بخوانید. با افرادی که طرز فکر شبیه به شما دارند دورهم جمع شوید. در جلساتی شرکت کنید  که در رسیدن به اهدافتان به شما کمک می کنند. تا پیدا کردن مسیر خود به جستجو ادامه دهید.

عمل کنید

وقت عمل کردن فرا رسیده است. وقتی برنامه های خود را روی نقشه آوردید میتوانید روی آنها کار کنید. بدون عمل نمیتوانید تصمیم خود را توجیه کنید. وقتی درگیر برنامه ریزی می شویم ذهنمان هدف را می بیند. سپس برای رسیدن به هدف انگیزه داریم.

هیچ گاه بین برنامه ریزی و عمل فاصله نیاندازید. زیرا ذهنتان شروع به بهانه تراشی می کند. هر روز با انجام کارهایی کوچک انگیزه تان را حفظ کنید. عمل کردن شما را به مقصد نزدیکتر می کند.

اگر برای کارهای خود جدول زمان بندی ترتیب دهید میتوانید میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید

چرا مردم شکست می خورند

گامهای رسیدن به موفقیت در زندگی آسان است. اما طی کردن آن گامها نیازمند تلاش است. برخی از ما در گام اول دست برمیداریم. از بزرگ فکر کردن می ترسیم و به خودمان شک داریم. خودتان را باور داشته باشید چون شما تنها نسخه از فردی هستید که در این عالم وجود دارید.

برخی از ما رویاپردازی می کنند اما برنامه نمی ریزند. به شانس اعتقاد دارند. به طور کامل به موقعیتهای زندگی وابسته اند. میخواهند یک شبه ستاره شوند. آنها فراموش می کنند که سلبریتی سالها پشت صحنه تلاش کرده اند تا یک شبه ستاره شوند. به دنبال میانبرهایی برای موفق شدن  نباشید. آن را آرزو نکنید، عمل کنید.

برخی از مردم هدف زندگی شان را می دانند و برای رسیدن به آن گام برمیدارند. اما منتظر زمان مناسب می نشینند. صبر می کنند تا وقت بیشتری در زندگی برای کار کردن روی رویاهای خود پیدا کنند

زندگی هر لحظه می گذرد. هیچ لحظه ای را دوباره بدست نخواهید آورد. از لحظه استفاده کنید. هر روز بیشترین استفاده را از لحظات خود ببرید

اگر فقط مقصد خود را تجسم کنید، به آن نمی رسید. باید مسیر را طی کنید. باید به سمت مقصد گام بردارید. مهم نیست که نقشه کل راه را داشته باشید. فقط گام اول را بردارید تا تصویر ذهنی تان برای گام دوم روشن شود.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید