تشخیص دوستان خوب و واقعی از دوستان متظاهر و سمی

گاهی وقت ها کسی را می بینیم، با او دوست می شویم و اوقات مختلفی را رقم می زنیم، اما کمی که می گذرد متوجه می شویم کارهایش تظاهر است و در حق مان نامردی می کند. مثلا رازهایتان را فاش می کند، پشت سرتان بدگویی می کند یا از پشت به شما خنجر می زند.
احتمالا برای همه پیش آمده با آدم هایی در زندگی آشنا شویم که اول خوب و مهربان به نظر می رسند، اما بعدا می فهمیم که متظاهر و سمی هستند.
ویژگی های آدم های واقعا خوب و مهربان
۱_ روی دیوانه تان را می پذیرند
صدای تان در اماکن عمومی بالا می رود یا صدای آهنگ که می شنوید از خود بیخود می شوید! همه ی ما ویژگی هایی داریم که عجیب و غریب به نظر می رسند، اما نه در نظر کسی که دوست واقعی تان باشد. دوستان واقعی هر طوری که باشید شما را دوست دارند وبرایشان مهم نیست که چقدر عجیب رفتار می کنید.
۲_ علیرغم وقت پرشان، برایتان وقت می گذارند
دوستان واقعی چنین کاری می کنند. شما جایگاهی مهم در زندگی شان دارید. هر طوری شده برایتان وقت می گذارند. حتی بعد از یک روز طولانی و خسته کننده هم برای صرف چای پیش شما می آیند. البته همیشه هم این امکان وجود ندارد.
۳_ همیشه می بخشند و فراموش می کنند
همه ی ما انسانیم. انسان ها اشتباه می کنند. یک دوست خوب همیشه شما را می بخشد و اشتباهات تان را تصحیح می کند. اما یک آدم متظاهر هر جوری شده وقت و بی وقت اشتباهات تان را به رویتان می آورد.
۴_ با شما در ارتباط می مانند
رابطه از راه دور سخت است، اما یک دوست خوب هر موقع که فرصتش پیش بیاید با شما تماس گرفته یا به شما پیام می دهد.
۵_ انتخاب هایتان را می پذیرد و هرگز انتقاد نمی کند
اگر دوست واقعی باشند، از انتخاب ها، اهداف و رویاپردازی هایتان در زندگی حمایت می کنند.
ویژگی های دوستان سمی و متظاهر
۱_ می خواهند همیشه اولویت باشند
می خواهند مهم ترین فرد زندگی شما باشند اما خودشان برای شما همچین اهمیتی قائل نمی شوند.
۲_ کار مورد علاقه شان غیبت کردن است
سرتان را با زدن حرف های بیهوده پشت سر دیگران می خورند. آیا با خود فکر نمی کنید که در کنار دیگری، پشت سر شما هم بدگویی کنند؟
۳_ بی دلیل طعنه می زنند
هر چه از شما می خواهند را به دست می آورند. حتی گاهی اوقات برای توهین کردن به شما از طعنه زدن استفاده می کنند.
۴_ با شما رقابت می کنند
برای آنها همه چیز رقابتی است. فکر می کنند بهترین اند، بهتر از شما هستند و بنابراین همیشه بهترین را می خواهند. چه بحث ترفیع شغلی است، لباس است، نمره است، هر چیزی.
۵_ همیشه ناامیدتان می کنند
در هر شرایطی، راهی برای ناامید کردن شما پیدا می کنند. اول با شما برنامه ریزی می کنند و قول می دهند، اما هیچوقت طبق برنامه پیش نرفته و به قول هایشان عمل نمی کنند. وقتی هم سعی می کنید یک جوری با آنها کنار آمده و راهی برای حل مشکل پیدا کنید، از شما سواستفاده ی کلامی می کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید