تعبیر خواب ریزش مو

مردان و زنان هر دو خواستار موهای بلند و پرپشت اند و هر دو از اینکه موهایشان را از دست بدهند به شدت ناراحت می شوند. اما از دست دادن مو در خواب به چه معناست؟ در این مطلب قصد داریم به بررسی تعبیر ریزش مو در خواب بپردازیم.

توجه داشته باشید که موهای بلند، سالم، ضخیم و براق در خواب نشانه ی سلامتی، رضایت از زندگی و پیشرفت است و از سویی دیگر موهایی نازک، آسیب دیده و ضعیف و ریزش مو نشانه هایی منفی هستند.

۶ تعبیر اصلی از دست دادن مو یا ریزش مو در خواب

۱_ از دست دادن قدرت جنسی

برای درک ارتباط میان از دست دادن مو و قدرت جنسی، کافی است به تعداد مردانی که پروسه ی دردناک کاشت مو را تحمل می کنند نگاهی بیندازید. پس طبیعی است مردانی که خواب ریزش مو می بینند نگران قوای جنسی شان باشند.

از سوی دیگر برای زنان، مسئله به جذابیت می گردد. زنان موهای بلند را به زیبایی ارتباط می دهند. برای آنان، موهایشان سمبلی از جذابیت است و از دست دادن آن بر اعتماد به نفس شان اثر می گذارد. آیا در حال حاضر با کمبود اعتماد به نفس مواجه اید؟

۲_ ترس از پیر شدن

از دست دادن یا ریزش مو به افزایش سن هم ارتباط دارد. مردان و زنان هر دو با افزایش سن ممکن است دچار ریزش مو شوند. علاوه بر این هر دو جنس معمولا نگران پیرشدن هستند. اگر مدام خواب ریزش مو می بینند، توجه کنید که آیا مسئله ای در مورد پیر شدن هست که شما را نگران کند یا خیر.

۳_ عدم کنترل

معمولا وقتی موها می ریزند خیلی نمی شود در ارتباط با آن کاری کرد. از خودتان بپرسید آیا جنبه هایی از زندگی هست که در مورد آنها احساس درماندگی کنید؟

۴_ خستگی

افراد به دلایل مختلف موهایشان را از دست می دهند، اما یکی از دلایل اصلی آن مشکلی در سلامتی است. شاید خودتان متوجه نباشید، اما بدن تان از این طریق به شما می گوید که ناخوش است و یکی از راه های آن از طریق خواب است. وقت آن رسیده که چکاپی بکنید.

۴_ از دست دادن خلاقیت

مو به داشتن ایده و خلاقیت ارتباط دارد. مثلا موهایمان را رنگ می کنیم تا در جمع بدرخشیم. وقتی از شریک مان جدا می شویم مدل موهایمان را تغییر اساسی می دهیم. ما از موهایمان استفاده می کنیم تا به دنیا نشان دهیم که هستیم. بنابراین از دست دادن مو در خواب می تواند نشانه ی از دست دادن ایده های خلاقانه باشد.

۵_ ترس از مرگ

اگر مدام خواب ریزش مو می بینید شاید نگران مردن هستید. همه از مرگ  می ترسیم اما این اتفاق برای همه مان دیر یا زود خواهد افتاد. بهترین کار این است که تا وقت داریم، نهایت تلاش مان را برای پرثمر کردن زندگی مان انجام دهیم تا وقتی رفتیم و زمانش رسید، حسرت و پشیمانی ای نداشته باشیم.

حالات از دست دادن مو در خواب

دیدن موهای ریخته

نگران قوای جنسی یا مردانگی تان هستید، مخصوصا اگر مو روی تخت یا بالش ریخته شده باشد. اگر مو جای دیگری بود، یعنی نگران پیر شدن و پا به سن گذاشتن هستید.

شانه زدن مو

اگر وقتی موهایتان را شانه می زدید می ریخت، یعنی مشکلی وجود  دارد که طولانی مدت شما را درگیر و نگران خودش کرده. اما این خواب همچنین نشانگر این است که به زودی راه حلی برای این مشکل پیدا خواهید کرد.

مو کشیده یا کنده می شود

این خواب هشدار دهنده بود و در مورد دوستان یا همکاران غیرقابل اعتماد است. کسی که فکر می کردید طرف شماست به طور قطع نیست.

باد موهایتان را می برد

ضمیر ناخودآگاه تان به شما می گوید که به آزادی بیشتری برای ابراز ایده هایتان احتیاج دارید. شاید حس می کنید که در شرایط فعلی گیر افتاده اید.

خشک کردن مو با سشوار

ریختن مو هنگام سشوار کشیدن یعنی لازم است دقیق تفکر کنید. برای فکر کردن در مورد مشکل یا دوراهی ای وقت بگذارید.

رنگ موهای ریخته شده تان در خواب

خاکستری

آیا موهایتان در خواب خاکستری بود و می ریخت؟ موی خاکستری سمبل خرد و دانش است. احتمالا در مورد چیزی که مدتی است فکرتان را درگیر کرده به بینش های جدیدی رسیده اید.

موی سفید

موی سفید احتمالا وجود خبر بدی است، اما نگران نباشید می توانید آن را مدیریت کنید.

موی سیاه

از دست دادن موی سیاه یا دیدن آن در خواب نشانه ی اتمام مشکل فعلی ای است که در زندگی تان وجود دارد. در عین حال رنگ سیاه اسرارآمیز بوده و مرتبط با رمز و راز است. آیا چیزی را مخفی می کنید یا از کسی در اطرافیان تان می ترسید؟

موی قرمز

قرمز مرتبط با پرخاشگری است. آیا اخیرا واکنش بدی نسبت به شرایطی داشته اید؟ یا آیا کسی باعث غلیان خشم در شما شده؟

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید