تعبیر دیدن خواب شریک زندگی قبلی

دیدن خواب شریک زندگی قبلی  می تواند مشوش کننده باشد، اما آیا ارتباطی به زندگی فعلی مان هم دارد؟ مثلا اگر در حال حاضر رابطه ی شادی دارید یا برعکس، اگر مجرد هستید، چنین خوابی چه معنایی می تواند داشته باشد؟ به طور کلی اگر راجع به شریک زندگی قبلی تان خواب دیده اید یعنی یک جای کار می لنگد. اما کجا؟

چرا خواب می بینیم؟

فروید باور داشت که خواب ها پنجره ای به ضمیر ناخودآگاه مان هستند. طبق استدلال او، ما امیال پنهان، خواسته ها و افکاری داریم که از بلند اعلام کردن شان خجالت می کشیم در نتیجه این امیال پنهان را مدفون می کنیم. رویاها و خواب ها به ما اجازه می دهند تا به شیوه ای سالم این امیال و خواسته ها را پردازش کنیم.

هر رویایی منحصر به فرد بوده و پر از تجربیات و عواطف مان است. هر رویا حاوی سمبل و سرنخی است که به ما نشان می دهد ضمیر ناخودآگاه مان چه می گوید. بعضی ها می گویند که دیدن خواب شریک زندگی قبلی مسئله ی مهمی نیست. اما ضمیرناخودآگاه مان شریک زندگی قبلی مان را انتخاب کرده تا به مسئله ای در زندگی که نیازمند توجه ماست بپردازد.

دیدن خواب شریک زندگی قبلی و تعابیر آن

۱_ مسائل حل نشده

اگر در مورد شریک زندگی قبلی تان خواب می بینید، حواستان به مسائل حل نشده باشد. آیا جدایی سختی داشتید؟ آیا حس می کنید به شما خیانت شده (به لحاظ گوناگون، از جمله مالی).

۲_ نماد مشکلات دیگر

خیلی ها نگران اند که نکند چون خواب شریک زندگی قبلی شان را دیده اند یعنی دل شان می خواهد او دوباره برگردد. اما اینطور نیست. روابط برای بهم خوردن شان دلیل دارند. به این فکر کنید که رابطه چطور به پایان رسید. آیا شما تمامش کردید؟ چرا؟ آیا پشیمان هستید؟ چه چیزی را می شد جور دیگری انجام داد؟ حتی اگر شما تمام کننده اش نبودید، به این فکر کنید که چطور می توانید از همچین اتفاقی در آینده جلوگیری کنید.

اگر مدام خواب شریک قبلی تان را می بینید، با درک دقیق اینکه چرا رابطه تان تمام شده و در آینده چه تغییر احتمالی ای می توانید انجام دهید ممکن است بتوانید از تکرار این گونه خواب ها جلوگیری کنید.

۳_ دل تان برای بخشی از زندگی تان با شریک قبلی تان تنگ شده

شریک زندگی فقط شریک زندگی نیست بلکه با ورودش به زندگی ما لایف استایل، دوستان و خانواده اش را هم به زندگی مان می آورد. حتی محل زندگی تان ممکن است بعد از جدایی دستخوش تغییر شود. شاید دل تان برای خانه ای که با هم در آن زندگی می کردید تنگ شده نه شریک قبلی تان.

۴_ شریک زندگی قبلی تان نماد بخشی از شماست

نظریه ای وجود دارد که می گوید شریک زندگی قبلی تان نماد بخشی از شماست که نادیده اش می گیرید. مثلا اگر شریک قبلی تان مهربان بوده و در حال حاضر در رابطه ی دیگری هستید، به رفتارتان با شریک فعلی تان توجه کنید. آیا به اندازه ی کافی گرم و صمیمی برخورد می کنید؟ آیا این خواب می تواند تلنگری نسبت به شرایط فعلی رابطه جدیدتان باشد؟ بهترین راه برای آنالیز چنین خوابی این است که بهترین و بدترین ویژگی های شریک قبلی تان را به یاد بیاورید و ببینید که آیا دارید این ویژگی ها را کپی می کنید یا بعضی از آنها را در خود ندارید.

۵_ فرصتی برای بخشش

در زندگی همیشه فرصتی برای بخشش و رها کردن یک مسئله به طور کامل نداریم. آدم ها بدون هیچ توضیحی در مورد رفتارشان، می گذارند می روند یا بی توجه به عواقب، رفتار نامناسبی از خود نشان می دهد. در این شرایط نمی توانیم به جلو حرکت کنیم، انگار که چیزی هنوز نصفه و نیمه مانده. اما خواب هایمان به ما اجازه می دهند که این مسائل حل نشده را پردازش کنیم. در خواب هایمان اهمیتی ندارد شریک مان از ناراحت کردن ما ناراحت و متاسف است یا نه. ما این قدرت را داریم که ببخشیم و اتفاقات را پشت سر بگذاریم. در اصل اگر پشت سر هم در مورد شریک قبلی تان خواب می بینید، بخشش در حالت بیداری می تواند سیر خواب هایتان را متوقف کند.

۶_ شریک فعلی تان چیزی کم دارد

اگر در مورد عشق اول تان خواب دیدید  و در حال حاضر با شخص دیگری در رابطه هستید، یعنی حس می کنید یک چیز در رابطه ی فعلی تان کم است. عشق اول ما را به یاد شور و اشتیاق، جوانی و هیجان عاشق شدن برای اولین بار می اندازد. از همین رو اگر خواب اولین شریک زندگی  و عشق تان را می بینید، ضمیر ناخودآگاه تان به شما می گوید که در رابطه ی فعلی تان تغییری در جهت بهتر شدن به وجود بیاورید.

دیدن خواب شریک زندگی قبلی معانی و تفاسیر گوناگونی دارد اما باید متوجه باشید که لزوما به معنای این نیست که دل تان می خواهد به زندگی تان برگردد و هنوز حس خاصی به او دارید. دیدن چنین خوابی معمولا یعنی در زندگی واقعی و بیداری مشکلی وجود دارد که باید در صدد حل آن بر بیایید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید