تعبیر دیدن خواب کشتن کسی

هر کسی که از خواب کشتن کسی پریده باشد میداند که چه تجربه استرس آوری است. فرقی ندارد که شما کسی را کشته اید یا شاهد قتل کسی در خواب بوده اید. در هر دو حالت، تجربه ای دردناک است. کشتن افراد مختلف در خواب چه معنایی دارد؟

تعبیر خواب کشتن افراد

موارد زیادی برای بررسی در این زمینه وجود دارد. یادتان باشد که باید به همه جنبه های خواب خود توجه کنید.

چگونه فردی را در خواب کشته اید؟

شیوه کشتن میتواند بسیار نمادین باشد. وقتی ما خواب می بینیم ذهن ما از کلماتی که در طول روز به آنها فکر کرده ایم استفاده می کند و سپس آنها را تبدیل به تصاویر می کند.

برای مثال، ممکن است سر کار استرس داشته باشیم و تصور کنیم در یک رقابت بی پایان گرفتار شده ایم. سپس در خواب موشهایی را می بینیم که در خیابانی پشت هم فرار می کنند.

کشتن کسی با چاقو در خواب

وقتی کسی را با چاقو می کشید یعنی با او رابطه نزدیک و شخصی دارید. چاقو همچنین در ارتباط با کلمه است مثلا میگوییم زبان فلانی مانند چاقو تیز است. این خواب نشان میدهد که توسط شخصی که به شما حرفهای ناراحت کننده زده به شدت آزرده شده اید. اگر با چاقو به قلب او زده باشید آن فرد بسیار به شما نزدیک بوده است. اگر از حرفهایش به شدت عصبانی بوده اید، خشم خود را روی صورت آنها خالی کرده اید تا ساکتش کنید.

شلیک کردن به کسی در خواب

تفنگ نمادی مردانه و در ارتباط با قدرت و حاکمیت جنس مذکر است. وقتی به کسی شلیک می کنید از آن شخص دور می شوید. لازم نیست خیلی به او نزدیک شوید.بین شما و قربانی فاصله وجود دارد بنابراین یک روش غیرشخصی برای خلاص کردن یک نفر است.

این شیوه قتل همچنین نشان دهنده خواست فرار از یک موقعیت است. شاید احساس ناتوانی می کنید یا حس می کنید موضوعات زیادی را باید سروسامان دهید.  تحمل انجام کار دیگری را ندارید و بنابراین شلیک کردن به شما زمان و فضای لازم برای فکر کردن می دهد.

خفه کردن کسی تا حد مرگ

وقتی کسی را تا حد مرگ خفه می کنید، جلوی نفس کشیدن او را میگیرید. همچنین مانع از صحبت کردن او می شوید. این خواب نشان دهنده خواست شما برای مخفی کردن چیزی از دیگران است. شاید می ترسید کسی اسراری ترین خواسته های شما را بفهمد ؟ شاید ازآنها خجالت می کشید و نگرانید  مچ شما را بگیرند؟ آیا فکر می کنید اگر دیگران خود واقعی شما را بشناسند قضاوتتان می کنند؟

 کتک زدن کسی تا حد مرگ

همه ما این جمله را شنیده ایم که می گویند « خودت را سرزنش نکن » . این رویا درباره کنترل کردن خشم شماست. مهم نیست شما در خواب چه کسی را کشته اید. شاید کسی که کشته اید شما را عصبانی می کند اما این خواب به شما می گوید باید مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید. شما مسبب خشم و ناامیدی که در خود حس میکنید  هستید نه فرد دیگر.

مسموم کردن کسی در خواب

مسموم کردن در خواب در ارتباط با حسادت یا خواستن چیزی است که متعلق به دیگری است.شما در خواب کسی را مسموم می کنید تا از دستش خلاصش شوید. آنها سر راه شما سد ایجاد کرده اند.

با این حال در واقعیت مردم به دلایل مختلفی قربانیان خود را مسموم می کنند. مسموم کردن یک شیوه قتل منفعلانه است. نیاز به استفاده از زور بازو ندارد و لازم نیست به قربانی نزدیک شوید. آیا در زندگی واقعی در برخی شرایط احساس ناتوانی می کنید؟

تعبیر کشتن افراد مختلف در خواب

مادر

این خواب نشان دهنده حسرت و پشیمانی شما از انتخابهای بد و تصمیماتی است که در گذشته گرفته اید. یا شاید موقعیتی را از دست داده اید و آرزو می کنید که میتوانستید به عقب برگردید.

معنیش آن نیست که با مادرتان رابطه بدی دارید. این خواب به شما توصیه میکند که مسئولیت تصمیماتی که در زندگی گرفته اید را قبول کنید

پدر

شخصیتهای پدرانه صاحب قدرت و کنترلگر هستند. آنها امینت و ثبات فراهم می کنند. از ما مراقبت کرده ، راهنمایی مان می کنند. اگر در خواب پدرتان را کشته اید، میخواهید بر زندگی شخصی خود کنترل داشته باشید. شاید کنترل موقعیتی از دست شما خارج شده باشد و میخواهید جای پای خود را محکم کنید. شما دیگر نمی خواهید از کسی تبعیت کنید و میخواهید کنترل شرایط را به دست بگیرید.

والدین

کشتن والدین در خواب نشان دهنده رشد و استقلال فردی است. شما در حال گذر به بزرگسالی هستید و دیگر به راهنمایی های والدین تان نیاز ندارید.

کل خانواده

کشتن کل خانواده نشانه احساس شکستی عمیق است. شما احساس می کنید در دنیا تنها هستید و هیچ چیز باب میل شما پیش نرفته است. شما هر چه قدر هم که تلاش کنید باز شکست می خورید. این پیامی قدرتمند از ضمیر ناخودآگاه شماست تا دنبال راهنمای صحیح بگردید.

کشتن همسر

این خواب نشان می دهد که شما به شریک عاطفی خود حسادت می کنید. خوابتان مصداق این جمله است که : اگر نتوانم او را بدست آورم، هیچ کس نباید بتواند. شما بسیار از اینکه عشقتان به شما خیانت کند میترسید تا حدی که او را میکشید. این خواب حاصل تزلزلی است که درون خود حس می کنید. یا نمیخواهید به آن اعتراف کنید یا فکرش در طول بیداری شما را میخورد. درباره این موقعیت منطقی فکر کنید.

کشتن غریبه

کشتن فرد غریبه در خواب بسیار رایج است. معمولا فرد غریبه نشان دهنده موضوع مهمی در زندگی است که نمیتوانید با آن روبه رو شوید. بنابراین باید تمام جنبه های کشتن فرد غریبه در خواب را بررسی کنید و پیامی را که ضمیرناخودآگاهتان برایتان می فرستد بشنوید. فرد غریبه چه شکلی بود؟ آیا شما را یاد کسی می انداخت؟ آیا به شما حمله کرد یا دست به فرار زد؟ چطور او را کشتید؟ بعدش چه اتفاقی افتاد؟

کشتن خودتان

کشتن خود نشان ازخواست شدید برای تغییر شرایط است. شاید میخواهید شغلتان را عوض کنید یا به نقطه دیگری از کشور یا دنیا بروید؟ شاید هم از دست شریکتان ناراحتید و احساس می کنید در یک رابطه گیر افتاده اید؟ کشتن خودت میل سرکوب شده ای برای شروع تازه است.

کشتن دوست

وقتی خواب کشتن دوستمان را می بینیم باید به روابط دوستانه مان نگاه کنیم و ببینیم ایا اخیرا چیزی تغییر کرده است. آیا دوستتان کاری می کند که نمیخواهید آن را برملا کنید؟ آیا از دوستتان متنفرید؟ آیا با انتخابهای او در زندگی مخالفید؟ آیا به او حسادت می کنید؟ آیا نگرانید که در صورت مطرح کردن این موارد با او دوستی تان از بین برود؟

کشتن کودک

کشتن کودک در خواب بسیار دردناک است اما به این معنی نیست که شما فردی بی عاطفه هستید. بلکه نشان می دهد که در این لحظه درگیر مسئولیتهای زیادی هستید. باید یک گام عقب بروید و تعهداتتان را بازبینی کنید.

علت قتل

مطالعات نشان می دهند که تفاوت زیادی بین نحوه انجام قتل در خواب و انگیزه  های فرد برای کشتن وجود دارد

دفاع از خود

کشتن کسی در خواب به جهت دفاع  از خود زنگ هشداری است که به شما می گوید باید دست از تحمل رفتار بد فردی که در زندگی به شما نزدیک است بردارید. آیا این فرد تلاشهای شما را نادیده میگیرد؟ آیا با شما مانند یک پادری رفتار میکند؟ آیا شما را کنترل می کند؟ آیا رفتار پرخاشگرانه دارد؟ ممکن است سعی کرده باشید دلیل منطقی برای رفتار او پیدا کنید اما ذهن ناخودآگاه شما دیگر توان تحمل ندارد. ضمیرتان به شما میگوید که شرایطتان خوب نیست.

تصادف

اگر تصادفا کسی را کشته اید، باید مسئولیت پذیرتر باشید و مسائل را در زندگی جدی تر بگیرید. این رویا به شما هشدار میدهد که شما هیچ چیز را جدی نمی گیرید. سهل انگاری میکنید و به زودی کسی در زندگی واقعی آسیب می بیند. ممکن است نسبت به عواقب کارهای خود آگاه نباشید اما باید قبل از دیر شدن عمل کنید.

محتوای نهفته در رویای کشتن یک فرد

وقتی شروع به تحلیل رویایی که در آن فردی را کشته ایم می کنیم طبیعتا تصور میکنیم مقتول مهمترین عامل است. البته اهمیت دارد اما باید به سایر عوامل نیز نگاه کرد. این عوامل در محتوای نهفته ی رویا وجود دارند. برای مثال اگر فرد را می شناسید، چه نوع ارتباطی با او دارید؟ آیا به او حسادت می کنید؟ آیا به تازگی با هم مشاجره داشته اید؟ آیا از او متنفرید؟ آیا شما را مسخره یا به شما خیانت کرده است؟ آیا شما را ناراحت یا عصبی می کند؟ اگر چنین است پس کشتن او در خواب نماد خواست شما برای دور ماندن از اوست.

از طرف دیگر آیا کسی را در خواب کشته اید که تحسین می کرده یا عاشقش بودید؟ در این صورت این احتمال وجود دارد که فردی که کشته اید، نماد فرد یا چیزی است که میخواهید به آن تبدیل شوید یا آن را   بدست آورید اما نمیتوانید داشته باشید. شاید هم کار بدی در حق او انجام داده اید و نمیتوانید با او روبه رو شوید.

 تحقیقات روانشناختی در مورد کشتن فرد در خواب

افرادی که در خواب کسی را می کشند احتمالا در بیداری پرخاشگرترند.

ممکن است از شنیدن این موضوع تعجب کنید. مطالعات نشان می دهند افرادی که در خواب کسی را می کشند در زندگی پرخاشگرترند. ما در هنگام خواب دیدن تجارب روزانه مان را مرور می کنیم. ذهن ما به این شکل با حوادثی که در طول روز اتفاق افتاده برخورد می کند. با این حال مهم است به خاطر داشته باشید که روشهای مختلفی برای کشتن یک فرد در رویا وجود دارد. از جمله دفاع از خود، قتل غیرعمدی، کمک به کسی در خودکشی، و قتل  در نهایت خونسردی.

تحقیقات نشان می دهند ارتباطی بین شیوه آخر کشتن در خواب وجود دارد. اگر کسی در هنگام کشتن در خواب خشونت شدیدی به خرج می دهد در بیداری نیز رفتار تهاجمی دارد.

مردان بیشتر خواب کشتن می بینند

آمار نشان می دهد اقدامات خشونت طلبانه بیشتر در مردان دیده می شود. آنها ۷۴ درصد از جرایم را مرتکب می شوند. بنابراین منطقی است تصور کنیم که مردان در زندگی واقعی خشونت آمیزتر رفتار می کنند و در نتیجه خوابهای وحشیانه بیشتری نسبت به زنان دارند.

نکاتی که حین تعبیر رویای کشتن کسی باید مد نظر داشت

  • کشتن کسی در خواب به معنای آن نیست که خواهان مرگ او هستید
  • به این معناست که میخواهید تغییری در زندگی تان بوجود آورید
  • فردی که در حال کشتن او هستید مهمترین عامل در خوابتان نیست
  • حس غالب شما در کل رویا چه بود؟
  • روی این موضوعات تمرکز کنید تا جواب آن را پیدا کنید

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید