در زندگی نگران انتقاد دیگران نباشید

هر کاری که بکنید دیگران از شما انتقاد می کنند. انتقاد بخشی از زندگی است. نباید نگران انتقاد دیگران باشید زیرا نمیتوانید همه را از خود شاد و راضی نگه دارید. پذیرش انتقاد دیگران مهم است، یا از انتقادهایشان یاد بگیرید یا توجهی به آنها نکنید.

هیچ گاه درخشش خود را برای شخص دیگری تیره و تار نکنید. تایرا بنکس

اگر رویاهای خود را در زندگی دنبال می کنید، با انتقاد بیشتر آشنایی دارید. اگر از شما انتقاد نمی شود، پس به اندازه کافی کاری انجام نمی دهید. هر کاری که انجام دهید افرادی آماده انتقاد از شما هستند. البرت هابارد می گوید: برای دوری کردن از انتقاد دیگران  نباید کاری انجام دهید، حرفی بزنید و یا کسی باشید.

مردم شکست خود را گردن شما می اندازند. آنها فکر می کنند اگر خودشان نتوانند موفق شوند، شما نیز نمیتوانید. این حقیقت ندارد. هر کسی پتانسیلهای خود را دارد. هر یک از ما با استعدادهای منحصربفردی زاده شده ایم. اگر آنها موفق نشده اند، به این معنی نیست که شما هم شکست می خورید. هیچ گاه دست از تلاش کردن برندارید. شکست به این معناست که در مسابقه اید، پس به حرکت ادامه دهید.

ترس از انتقاد

ترس از شنیدن انتقاد در مرحله اول محدودیتهایی را برای ما بوجود می آورد و جلوی ما را از دنبال کردن رویاهایمان می گیرد. برای مثال، برای راه انداختن کسب و کار خود ایده هایی داریم، ترس از شکست و انتقاد دیگران ما را از انجام هر عملی بازمیدارد.

اگر می دانستید دیگران چقدر به ندرت به شما فکر می کنند، این قدر از اینکه درباره شما چه فکری می کنند ناراحت نمی شدید. النور روزولت

هیچگاه از حرف دیگران نترسید. زندگی را کشف کنید. هرچه تجربیات بیشتری بدست آورید، در آن تبحر بیشتری پیدا می کنید.

نحوه روبه رو شدن با انتقاد در زندگی

انتقاد را به عنوان یک انگیزه در نظر بگیرید

شخص منتقد را به عنوان فرد انگیزه دهنده تلقی کنید. هر کاری که میگویند نمیتوانید انجام دهید را انجام دهید. با این حال، فقط اگر خودتان میخواهید آن را انجام دهید. شما برای انجام هر کاری که خودتان دوست دارید، به دنیا آمده اید. اجازه ندهید حرفهای دیگران سد راه شما شوند.

یکی از لذتهای بزرگ زندگی انجام کارهایی است که دیگران فکر می کنند از پس آن برنمی آیید . والتر بجت

 

از مسیرهایی که کمتر دیگران از آن رفته اند بروید

اگر میخواهید از انتقاد دیگران در امان باشید، همرنگ جماعت شوید. اما اگر میخواهید خودتان مسیر زندگی تان را مشخص کنید، از مسیرهای کم ترددتر حرکت کنید. بله این مسیرها دشوارترند. اما یادتان باشد موقعیتها از دل شرایط سخت پدید می آیند.

بیش از حد فکر نکنید

قبل از برداشتن هر گامی، به این فکر می کنیم که خانواده و دوستان و آشنایان ما چه خواهند گفت. اگر واقعا میخواهید کاری انجام دهید، پس آن را انجام دهید. مردم همیشه حرفی برای زدن دارند. اگر شکست بخورید البته که از شما انتقاد می کنند. یادتان باشد، حتی اگر موفق هم شوید کسی هست که از شما انتقاد کند

به صحبتهای همه گوش کنید و خودتان تصمیم بگیرید

ما هنگام گرفتن تصمیمهای مهم زندگی مان به نظرات و پیشنهادات دیگران گوش می دهیم. استفاده کردن از تجربیات دیگران خوب است اما  محدودیت های آنها را به عنوان محدودیت های خود قبول نکنید.

من به آنچه برای دیگران هستم اهمیت نمی دهم بلکه به آنچه برای خودم هستم اهمیت می دهم. میشل دومونتنی

انتقادهای دیگران را به دل نگیرید

به قول کارمن الکترا: ما به هر دلیلی اگر ۱۰۰ آفرین و یک انتقاد بشنویم، روی انتقاد آسیب رسان تمرکز میکنیم.

لازم نیست انتقادات دیگران را به خود بگیرید. اکثر اوقات اطرافیان شما به دلیل حسرتهایی که در زندگی دارند انتقاد می کنند. آنها به دلیل نداشتن قدرت لازم از روی عصبانیت انتقاد می کنند. اگر کسی با شما بد صحبت کرد بلافاصله واکنش نشان ندهید. در عوض، دوباره فکر و سپس عمل کنید. بگذارید عملتان بیشتر از کلماتتان صحبت کند.

انتقاد را بخشی از موفقیت بدانید

بله. انتقاد جزء لاینفک موفقیت است. آن را بپذیرید. هر کدام از سلبریتی هایی که میخواهید را انتخاب کنید. کسی که هواداران بیشتری دارد، منتقدانش نیز بیشتر است.

حتی پرامتیازترین فیلم دنیا « رهایی از زندان شاوشانک» نیز امتیاز ۱۰ از ۱۰ نگرفته است. بنابراین هیچ گاه نگران انتقاد دیگران نباشد. به حرکت خود ادامه دهید.

هیچ گاه اجازه ندهید کسی به شما بگوید نمیتوانید کاری انجام دهید. نه حتی من. اگر رویایی دارید آن را دنبال کنید. وقتی مردم نمیتوانند کاری را خودشان انجام دهند، به شما میگویند که شما نیز نمیتوانید. اگر چیزی میخواهید به دنبال آن بروید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید