دست از انجام این ۵ کار بردارید تا زندگی تان فورا بهتر شود!

اگر کسی می آمد و می گفت اگر این ۵ کار را انجام بدهی، زندگی ات حداقل ۵۰ درصد بهتر می شود، آیا باورش می کردید؟ خب این مطلب به منزله ی همین فرد است  و قرار است در آن ۵ کاری که با انجام ندادن آن ها زندگی بهتری خواهید داشت را به شما معرفی  کنیم. اکثر مردم از مشکلات می نالند و از زندگی شان ناراضی اند، اما نمی دانند که عمده ی مسائل تقصیر خودشان است. افراد خودشان مسئول بهتر نشدن وضع زندگی شان هستند. اگر می خواهید زندگی شادتری داشته باشید وقت آن است که از انجام ۵ کار زیر اجتناب کنید.

۱_ مسموم کردن بدن، ذهن، روح و قلب: اکثر آدم ها هر روز سم مصرف می کنند و برایشان جای تعجب است که چرا خوشحال نیستند. این آدم ها با کسانی رفت و آمد می کنند که برایشان سمی هستند، غذاهای مضر می خورند، از اخبار حس منفی می گیرند و به موسیقی هایی که انرژی شان را کم می کنند گوش می دهند. محیطی که در آن زندگی می کنند، چیزهایی که می خوانند، تماشا می کنند، گوش می کنند، غذاهایی که می خورند، نوشیدنی هایی که می نوشند، همه چیز سمی است.

اگر انقدر هر روز سم وارد بدن تان نکنید، زندگی  شادتری خواهید داشت. با افرادی که منفی گرا هستند معاشرت نکنید. غذاهایی که سالم نیستند مصرف نکنید. خودتان را در معرض اطلاعاتی که به شما لطمه می زند قرار ندهید.

۲_ برای داشتن حس ارزشمندی نیازمند دیگران بودن: همه ی آدم ها با هم متفاوت و هر کدام در نوع خود خاص و منحصر به فرد هستند و این یعنی همه ی ما به عنوان انسان از ارزش برابری بهره مند هستیم. اما به خاطر شرایطی که در آن قرار داریم و رشد می کنیم، کورکورانه بر این باور هستیم که برای با ارزش بودن، چیزی کم داریم. افراد فکر می کنند که یک سری ویژگی های خاص مثل ثروت، زیبایی های ظاهری، شهرت به آنها ارزشی که همین الان دارند و از آن بی خبرند را می دهند. مردم فکر می کنند که وقتی دیگران متوجه دستاوردهایشان شوند است که به ارزشمندی می رسند. اما این تفکر اشتباهی است. هرچه بیشتر به دنبال تایید دیگران باشید، شکاف بین شما و ارزشی که ذاتا دارید بیشتر می شود.

۳_ نادیده گرفتن نیازها و عواطف شخصی : یکی از اصلی ترین دلایل تنهایی و افسردگی، نادیده گرفتن خودتان، نیازها و عواطف تان است. نادیده گرفتن احساسات و عواطف تان، از هر نوع، به مثابه نادیده گرفتن بخشی از خودتان است. بی توجهی به نیازهایتان هم همینطور. اگر شما مشوق، قهرمان و مراقب خود نباشید، چه کسی خواهد بود؟ شما مسئول نیازهای خود هستید. لحظه ای که پذیرای تمام عواطف تان بوده و برای نیازهایتان ارجحیت قائل شوید، لحظه ای است که از خود دفاع کرده و کامل می شوید.

۴_ به تاخیر انداختن کارهایی که واقعا اهمیت دارند: همه می دانیم که چه کارهایی را باید انجام دهیم. می دانیم که آن کاری که اگر همین امروز دست به انجامش بدهیم زندگی مان بسیار فرق خواهد کرد چیست. اما اکثر آدم ها این کارها را انجام نمی دهند. آنها کارهای مهم را به تاخیر می اندازند و همین باعث می شود در زندگی حس بدبختی کنند. این افراد می دانند که می توانند تغییر کنند، می دانند باید چه کار کنند، این به آنها امید می دهد اما در انتها دست به کار نمی شوند. وقتی کارهای مهم را به تاخیر بیندازید به هدف تان نزدیک نخواهید شد و مشکلات رفته رفته روی هم انباشته می شوند. به جای اینکه وقت تان را صرف مسائل بی اهمیت کنید، تا جایی که می توانید روی کارهایی که باعث می شوند زندگی تان بهتر شود وقت بگذارید.

۵_ فرار کردن از واقعیت از طریق حواس پرتی: در دنیای مدرن امروز، حواس پرتی همه جا در کمین ماست. برای دور ماندن از این حواس پرتی ها به نظم و انضباط و تلاش زیادی احتیاج است. اما بیتر آدم ها آنقدر حواس شان پرت است که اکثر اوقات توی باغ نیستند. بیشتر مردم ازلحظه ای که بیدار می شوند تا لحظه ای که دوباره به خواب می روند در لحظه ی حال به سر نمی برند. آنها بیدار می شوند، پیام‎هایشان را چک می کنند، فکر می کنند چه بپوشند، به چیزی گوش می کنند، کار می کنند، در اینترنت وقت می گذرانند، غذا می خورند و می خوابند. از این چرخه ی حواس پرت کن فرار کنید. در لحظه ی حال باشید، با خودتان باشید. لحظه ی حال تمام چیزی است که ما داریم.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید