دلیل اینکه زورتان می‌آید ورزش کنید چیست؟

0
151
دلیل اینکه زورتان می‌آید ورزش کنید چیست؟

دلیل اینکه زورتان می‌آید ورزش کنید چیست؟

ما می دانیم برایمان خوب است و می دانیم که پس از آن حس عالی ای خواهیم داشت، اما گاهی اوقات نمی توانیم خودمان را مجاب به ورزش کردن کنیم. با اینکه وقتی به کتانی هایمان نگاه می اندازیم ممکن است خودمان را ضعیف النفس خطاب کنیم، اما مطالعه ای که اخیرا منتشر شده اعلام کرده که ممکن است مغز ما طوری طراحی شده باشد که بخواهد ما تنبل باشیم. پس مرسی از علم که این بار هم به کمک ما آمد!

این مطالعه ی جدید که در جولای سال ۲۰۱۸ منتشر شده، از یافته های قبلی که نشان می دهند انسان ها به طور ذاتی تنبل هستند حمایت می کند. محققین ۲۹ بزرگ سال را گرد هم آوردند و به پاسخ های مغزی آنها حین رویارویی با فعالیت فیزیکی نگاه انداختند. آنها دریافتند که در اکثر شرکت کنندگان منابع قشری مازادی برای مقابله با رفتارهای مرتبط با عدم تحرک احتیاج است. این یعنی برای تحرک به تلاش مغزی بیشتری نیاز است.

مطالعه ی دیگری که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد نیز، دریافت که ما انسان ها به لطف تاریخ تکامل مان دوست داریم راه ساده تر را انتخاب کنیم. محققین دریافتند که حتی وقتی می خواهیم فعالیت فیزیکی انجام دهیم، به احتمال زیاد آن را با بیشترین حد صرفه جویی انجام میدهیم تا انرژی ذخیره کنیم.

ما به طور ناخودآگاه این کار را به منظور کاهش کالری سوزی حین راه رفتن، دویدن یا ورزش کردن انجام می دهیم. هرچه بیشتر در سوختن کالری صرفه جویی کنیم، برای بقایمان بهتر است.

سیستم عصبی ما اندکی تحرکات ما را تغییر می دهد تا در مصرف انرژی و کالری صرفه جویی شود. به گفته ی یکی از نویسندگان این مطالعه: اگر شما یک ورزشکار هستید این مسئله خبر خوبی است؛ چرا که اگر شما درصدد بردن مسابقه ای هستید می خواهید بدن تان کم تر تحرک داشته باشد تا بتوانید به اندازه ی ممکن انرژی ذخیره کنید.

با این حال اگر قصد سوزاندن کالری داشته باشید، این رفتار ناخودآگاه مغز ممکن است به ضرر ما باشد. شاید وقتی حس می کنیم داریم خیلی تلاش و ورزش می کنیم، سیستم عصبی ما مخفیانه دارد از صرف انرژی اضافی جلوگیری می کند.

اما نگران نباشید! مطالعه ای که در جولای ۲۰۱۸ منتشر شد ثابت کرد که می توانید مغزتان را گول بزنید تا از خودش در برابر تحرک و ورزش کردن مقاومت نشان ندهد. مثلا می توانید ورزش و تحرک را به روتین روزانه تان تبدیل کرده یا برای انجام آن به خودتان جایزه بدهید.

اگر شما هم در کشمکش برای رفتن به باشگاه هستید، باید بدانید که تنها نیستید. خیلی ها این مشکل را دارند. اما با این اطلاعات جدیدی که در مورد مغز و رفتار آن بدست آوردید می توانید راهی برای کنار آمدن با مغزتان و مجاب کردن آن پیدا کنید.

آیا شما هم با ورزش کردن و تحرک مشکل دارید و همچنان وعده ی شنبه ی هفته ی بعد را به خود می دهید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید