هیچ کس نمی خواهد دلش بشکند. اگرچه از دور که نگاه کنیم این مسئله هم درس هایی به ما می آموزد هم روح شکننده مان را قوی می کند. اما شاید این مسئله به لحاظ روحی و معنوی اتفاق خیلی بدی نباشد، ولی پیامدهای فیزیکی دارد و باید با این پیامدها آشنا شد. با دانستن پیامدهای فیزیکی، فضای کافی برای درک خودتان و کسانی که دچار دل شکستگی شده اند پیدا می کنید. در این مطلب به پیامدهای دل شکستگی بر بدن تان می پردازیم.

۱_ از درد فیزیکی رنج می برید: از دردهای فیزیکی ای که یک فرد بعد از دلشکستگی از آنها رنج می برد می توان به سردرد، دل درد یا قلب درد اشاره کرد. شما درد فیزیکی احساس می کنید چون بدن تان مجبور است دل شکستگی شدیدی را متحمل شود و استرس روانی و عاطفی ای که احساس می کنید به تدریج خودش را از طریق این دردها بروز می دهد.

۲_ سطح استرس تان افزایش پیدا می کند: استرس برای بدن خوب نیست و زیاد از حد بودن آن باعث اختلال عملکرد بدن می شود. بهتر است که وقتی دچار دلشکستگی می شوید، کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید، استراحت کرده یا ریلکس کنید.

۳_ اشتهایتان غیرعادی می شود: بعضی افراد که دچار دلشکستگی می شوند ممکن است به کل غذا خوردن را کنار بگذارند و از همین رو وزن کم کنند، یک سری دیگر هم ممکن است خود را در غذا غرق کرده و هم دل درد بگیرند و هم اضافه وزن پیدا کنند.

۴_ ممکن است از ناراحتی شدید رنج ببرید: گاهی اوقات فقط یک ناراحتی ساده است اما وقتی نمی توانید آن را پشت سر بگذارید به افسردگی ای تبدیل می شود که هیچ کنترلی روی آن ندارید. اگر دیدید به لحاظ روان شناسانه بی ثبات هستید، از کسانی که فکر می کنید مناسب هستند کمک بگیرید.

۵_ تمرکزتان کاهش پیدا می کند: از آنجایی که ذهن تان هنوز درگیر است، تمرکز درستی ندارد. این مسئله باعث اشتباه کردن سرکار یا هر وقت دیگری می شود.

۶_ ضربان قلب تان آهسته می شود: وقتی دیدید که قلب تان متفاوت عمل می کند و آرام تر از همیشه می زند، با پزشک تان مشورت کنید.

۷_ در خوابیدن مشکل پیدا می کنید: نمی توانید درست بخوابید چون در تنهایی تان فردی که باعث درد و رنج تان شده را به خاطر می آورند. فرقی نمی کند چقدر بچرخید و غلت بزنید، اما خواب به چشمان تان نمی آید و هرچه بیشتر سعی می کنید بخوابید بیشتر نمی توانید. سعی کنید در این شرایط به موسیقی های آرامش بخش گوش کنید.

۸_ حساس تر می شوید: بودن در شرایطی دردناک شما را آسیب پذیر می کند. حتی کوچک ترین حرف و نظری بیش تر از هر وقت دیگری شما را آزار می دهد. اگر می توانید، سعی کنید از شرایط یا آدم های منفی دور بمانید.

۹_ حس می کنید به تنها بودن احتیاج دارید: وقتی آسیب دیده اید، عمیقا حس می کنید که احتیاج دارید تنها باشید. اینکه تنهایی درد بکشید برایتان بهتر است تا آن را با دیگران تقسیم کنید. به علاوه دوست ندارید که دیگران شما را در آسیب دیده ترین حالت تان ببینید.

۱۰_ دچار سندرم ترک می شوید: بروز سندرم ترک بعد از دل شکستگی طبیعی است. شما به بودن کسی عادت داشتید اما یک دفعه ای شما را با قلبی شکسته تنها گذاشته. این جدایی برایتان شوک کننده است. به علاوه، روتین معمول تان سریعا عوض می شود.

۱۱_ عادت ماهانه تان دچار مشکل می شود: مطالعات علمی اثبات کرده اند که استرس شدید موجب عادت ماهانه دیر یا غیر طبیعی می شود.

۱۲_ سیستم ایمنی تان ضعیف می شود: از آنجایی که استرس بدن را ضعیف می کند، سیستم ایمنی هم ضعیف می شود و این موضوع شما را در برابر عفونت ها و بیماری ها آسیب پذیرتر می کند. اگر ممکن است هیچ گاه نگذارید دل شکستگی تان بدین مرحله برسد.

۱۳_ ممکن است دچار ریزش مو بشوید: ریزش مو یکی از علائم استرس است.

۱۴_ ممکن است به درد شکم دچار شوید: استرس طولانی مدت می تواند باعث شود که یک خانم در دوران قاعدگی دردهای شدیدی را تجربه کند. این مسئله همینطور پریشانی عاطفی که پس از دل شکستگی دچارش شدید را تشدید می کند. اگر می توانید یک سری ورزش ها هستند که برای کاهش دردهای این چنینی می توانید انجام دهید. از کمک داروها نیز می توانید بهره بگیرید.

۱۵_ وارد دوره های شک به خود می شوید: وقتی قلب تان می شکند، به ارزش و اهمیت خود شک می کنید. این اتفاق اعتماد به نفس تان را متزلزل می کند و این احساس طبیعی است، اما در آن غوطه ور نشوید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید