دوچرخه سواری برای داشتن زندگی‌ای بهتر

دوچرخه می‌تواند ماشینی باشد که زندگی شما را تغییر می‌دهد. با اینکه نسبتاً ارزان بوده و برای حمل و نقل موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شود، می‌تواند تأثیر زیادی بر زندگی‌تان هم داشته باشد. در اصل دوچرخه‌ها می‌توانند موجب بهتر شدن و سلامتی بیشتر شما شوند. اگر به فکر خرید یک دوچرخه هستید، در ادامه دلایلی که این کار را توجیه می‌کنند برای‌تان عنوان خواهیم کرد.

هزینه‌ی کمتر برای حمل و نقل: تا به حال حساب کرده‌اید که در یک سال چقدر پول صرف رفت و آمدتان می‌کنید؟ هر ماه یا باید کمی پول صرف وسایل حمل و نقل عمومی کنید یا باک ماشین‌تان. جابجایی با دوچرخه هم هزینه‌ای برای‌تان ندارد و هم از محیط زیست حفاظت می‌کنید.

برای سلامتی‌تان خوب است: دکترها علیرغم سن بیماران، آنها را تشویق به فعالیت‌های فیزیکی بیشتر می‌کنند. با نیم ساعت دوچرخه سواری می‌توانید حداقل ۲۵۰ کالری بسوزانید. می‌توانید به سرعت و بدون نیاز به باشگاه رفتن از شر کالری‌های اضافه‌تان خلاص شوید، سلامت قلبی عروقی‌تان بهتر شده، عضلاتی سفت‌تر، سیستم ایمنی بهتر و استخوان‌های قوی‌تری نیز خواهید داشت. حتی جوان‌تر هم به نظر خواهید رسید. تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که یک دوچرخه خریده و روزانه از آن استفاده کنید.

خلق و خوی بهتر: فعالیت‌های فیزیکی می‌توانند موجب بهبود خلق و خو شوند. انجام ورزش حتی با شدت متوسط، می‌تواند خلق و خو و عزت‌نفس شما را بهتر کرده، باعث کاهش استرس و جلوگیری از افسردگی بشوند.

زمان بیشتری برای خودتان خواهید داشت: دوچرخه سواری هیچ وقت به سرعت ماشین سواری نخواهد بود اما کسانی که با دوچرخه سرکار می‌روند در زمان صرفه‌جویی می‌کنند، چرا که در واقع زمان در ترافیک ماندن‌تان کاهش پیدا می‌کند. پیدا کردن جای پارک هم که اصلاً کاری نخواهد داشت.

آنچه قبل از خرید دوچرخه باید مدنظر داشته باشید:

کسانی که می‌خواهند برای بار اول دوچرخه بخرند باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

بودجه: تصمیم بگیرید که چقدر پول می‌خواهید صرف خرید دوچرخه کنید. باید قدری پول هم برای خرید یک سری لوازم جانبی مثل کلاه و بطری آب و غیره کنار بگذارید.

استایل: قبل از اینکه اینترنتی یا به طور حضوری دوچرخه خریداری کنید باید ببینید که چه سبک و استایلی مناسب شماست. یک راه برای متوجه شدن این موضوع ، دلیل استفاده از دوچرخه است. مثلاً آن را برای سرکار رفتن، ورزش کردن یا سفرهای کوتاه می‌خواهید؟

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید