راهکارهایی که تضمین می کنند صبح ها با انگیزه باشید

اصولا ۲ نوع آدم وجود دارد، کسانی که دوست دارند صبح زود بیدار شوند و کسانی که اگر رهایشان کنی کل روز می خوابند. همه ی ما روزهایی داشته ایم که بیرون آمدن از تخت برایمان غیرممکن بوده و تمام چیزهایی که می خواستیم این بوده که قدری بیشتر بخوابیم. عوامل مختلفی هستند که انگیزه تان را برای بلند شدن از رختخواب می گیرند، مثلا کمبود خواب، خستگی، کسلی و بی حوصلگی. در ادامه  راهکارهایی که کمک می کنند صبح ها انگیزه و انرژی بییشتری داشته باشید به شما معرفی می کنیم.

زود از خواب بیدار شوید: به زود خوابیدن و زود بیدار شدن عادت کنید. این کار زمان زیادی به شما می دهد تا به کارهایتان رسیده و وظایف تان را به طور کامل انجام دهید. اگر زود بیدار شدن برایتان سخت است، می توانید ساعت را یک ساعت زودتر از زمانی که می خواهید بیدار شوید تنظیم کنید. این عمل باعث می شود که در کمال آرامش بیدار شوید. به جای اینکه دقیقه آخری و هول هولی بیدار شوید و روزتان را شروع کنید، بهتر است آرام و با آرامش از خواب بیدار شوید تا روزتان راحت تر بگذرد.

روزتان را با یوگا آغاز کنید: صبح ها اوقات خوبی برای تمرین یوگا و مدیتیشن هستند. قبل از اینکه روز شلوغ تان را آغاز کنید، اندکی زمان صرف تمرکز و ریلکس شدن بکنید. از این زمان برای پاکسازی ذهن و دور کردن حواس پرتی ها استفاده کنید.

وقتی یوگا انجام می دهید با افکارتان مبارزه نکنید. فقط در لحظه ی حال بوده و خودآگاهی را تمرین کنید. یوگا یک تمرین روزانه ی به شدت سالم است چرا که ذهن مضطرب تان را تسکین داده و سلامت روان بیشتری برایتان به ارمغان می آورد.

صبحانه ی خوب بخورید: صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی روز است و باید آن را جدی گرفت. اصلا نباید با شکم خالی از خانه بیرون بزنید. این کار نه تنها عادت ناسالمی است، بلکه باعث از دست دادن انرژی بیشتری در طول روز می شود.

هر چقدر هم سرتان شلوغ است و عجله دارید، از صبحانه غافل نشوید. آغاز روزتان با صبحانه، سطوح گلوکز و کورتیزول تان را تنظیم کرده و کمک می کند شب ها راحت تر بخوابید. بنابراین برای تقویت بهره وری و بهبود خلق وخویتان صبحانه میل کنید. دلیل دیگر اینکه صبح باید زودتر بیدار شوید این است که بتوانید برای خودتان صبحانه آماده کنید.

لیست کارهایی که باید انجام دهید را یادداشت کنید: بهترین راه برای داشتن روزی بهره ور، این است که چند دقیقه از صبح را صرف نوشتن کارهایی که در طی روز می خواهید به انجام برسانید بکنید. داشتن لیست کمک می کند منظم بوده و حساب کتاب کارهایتان را داشته باشید.

 در مسیر به پادکست های انگیزشی گوش دهید: وقتی نمی توانیم درون خودمان انگیزه پیدا کنیم باید چه کار کرد؟ در این زمان ها گوش کردن به پادکست های انگیزشی و آهنگ های انرژی زا به کمک شما خواهند آمد. این پادکست ها به شما انگیزه و امید داده و شما را در دنبال کردن اهداف تان مصمم تر می سازند.

خواب خوب شب داشته باشید: آیا شب ها مدام از این دنده به آن دنده شده و نمی توانید سروقت بخوابید؟ اگر چنین است باید یک سری راه و روش ها مثل کنار گذاشتن گوشی، تایم منظمی برای خواب داشتن یا گوش کردن به موسیقی های آرام بخش را امتحان کنید. به طور میانگین انسان ها به ۶ تا ۸ ساعت خواب در شبانه روز احتیاج دارند. برای اینکه سریع تر به خواب بروید، برنامه ی خواب و بیداری منظمی داشته باشید. سر یک ساعت معین به خواب رفتن سیستم ایمنی را تقویت کرده و موجب افزایش تمرکز می شود.

کافی است راهکارهای عنوان شده در این مطلب را برای خودتان به عادت تبدیل کنید، تا شاهد تاثیرات شان بر بهره وری، انگیزه و بهبود خلق و خویتان هنگام بیدار شدن در صبح باشید!

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید