راهکار مقابله با استرس

مقابله با استرس چیزی است که تقریباً اکثر ما باید آن را انجام دهیم. با این حال استرس همیشه چیز بدی نیست، چرا که گاهی اوقات می‌‍‌تواند کمک کند تا اقدامات لازم را انجام دهید. ولی در این مطلب، ما قصد داریم تا در مورد نوع بد استرس صحبت کنیم. نوعی که بهتان سر درد داده و باعث می‌شود آنقدر مشوش شوید تا سر یک نفر داد کشیده یا گربه تان را لگد کنید. در این مطلب راهکارهایی هم برای کاهش استرس معرفی خواهیم کرد.

چه چیزی موجب استرس می‌شود؟ دلیلش می‌تواند خیلی چیزها از جمله مشغله‌های سر کار باشد. مقابله با استرس کاری باعث می‌شود که روزهایتان خیلی آرام بگذرند. نه تنها این، بلکه این استرس می‌تواند به منزل‌تان آمده و باعث شود با همسرتان بحث کنید. از آنجایی که استرس می‌تواند آسیب‌‎های جسمی و روحی متفاوتی به شما وارد کند، بهتر است راه کنار آمدن و آرام کردن آن را یاد بگیرید.

یک راه برای مقابله با آن این است که از خودتان بپرسید “در این لحظه چه کاری می‌توانم برای بهتر کردن شرایط انجام دهم؟” بعضی افراد وقتی در ترافیک گیر می‌افتند استرسی می‌شوند. این مسئله را می‌شود حل کرد.

اگر متوجه شوید که هیچ کاری از دست‌تان برای بهتر کردن شرایط بر نمی‌آید و استرسی شدن بهتان کمک نمی‌کند، پس چرا استرس بگیرید؟

آیا مدیریت استرس همین قدر آسان است؟ در مورد استرس کاری چه؟ تا وقتی آنچه که در کنترل‌تان است را خوب انجام می‌دهید، پس چرا استرس بگیرید؟ اکثر چیزهایی که افراد در موردش استرس دارند چیزهایی است که در لحظه هیچ کنترلی روی آن ندارند. وقتی تنها روی چیزی که می‌توانید تغییر دهید تمرکز می‌کنید، ذهن‌تان درگیری کم‌تری پیدا می‌کند. وقتی درگیری کم‌تری داشته باشید هم میزان استرس‌تان کاهش پیدا می‌کند. راه‌های بسیار دیگری برای مدیریت استرس مانند ماساژ گرفتن، یوگا انجام دادن، مدیتیشن، ورزش، فشار دادن توپ استرس و حتی داشتن رابطه‌ی جنسی وجود دارد. کارهای بسیار دیگری هم هست، اما این‌ها رایج‌ترین‌شان هستند. وقتی عادت کنید که فقط روی چیزهایی که در لحظه می‌توانید در موردشان کاری انجام دهید استرس داشته باشید، جلوی خیلی از چیزهایی که می‌توانند باعث استرس پیدا کردن‌تان شوند را می‌گیرید.

از آنجایی که سطح استرس‌تان به طور چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند، می‌توانید سپس از تکنیک‌های دیگر برای از بین بردن همان استرس باقی مانده استفاده کنید. چه در منزل استرس دارید چه سر کار، یادتان باشد که در استرس داشتن در مورد چیزهایی که کاری در ارتباط با آنها از دست‌تان بر نمی‌آید هیچ فایده‌ای نیست.تنها بر روی چیزهایی که می‌توانید تغییر دهید تمرکز کرده و با این کار خودتان را از استرس‌های بیهوده رها کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید