رنگ ها چطور بر احساسات ما تاثیر می گذارند

گروه های تبلیغاتی از رنگ ها جوری استفاده می کنند تا تاثیرات خاصی را بر مغز ما بگذارند. طبق اعلام یک مطالعه، ۹۰% تصمیماتی که افراد می گیرند براساس رنگ شیء است. ما همچنین می توانیم با اطلاع پیدا کردن از تاثیرات خاصی که هر رنگ دارد، احساسات مان را نیز تحت کنترل در بیاوریم. در ادامه به یک سری از رنگ ها  و تاثیرات شان می پردازیم.

نارنجی

 چه حسی به شما می دهد: در زمان انجام فعالیت های فیزیکی به شما انرژی داده و برای فعالیت بیشتر تحریک تان می کند. این رنگ در شما حس خوش بینی و شجاعت ایجاد می کند تا به سمت فرصت های جدید بروید. نارنجی همچنین در ارتباط با خلاقیت و شادی است.

چه زمان احتیاج است: هر موقع که می خواهید ورزش کنید، توجهات را به خودتان جلب کنید یا به دیگران حس شادی و سرگرمی منتقل کنید. به طور کلی رنگ نارنجی مناسب اماکن ورزشی، مهمانی ها و یونیفرم های مختلف است.

آبی

چه حسی به شما می دهد: آبی، آرامش و راحتی به ارمغان می آورد. ما اغلب آبی را با آب و آسمان مرتبط می دانیم که سمبل آزادی و آرامش هستند.

چه زمان احتیاج است: آبی برای ریلکس کردن فوق العاده است، بنابراین رنگ مناسبی برای خانه یا هرجایی که در آن آرامش و آسایش احتیاج دارد می باشد.

سبز

 چه حسی به شما می دهد: از آنجایی که سبز رنگ زندگی است، مرتبط با تعادل، امنیت و ثبات است. سبز همچنین می تواند الهام بخش سلامتی و افزایش انرژی باشد.

چه زمان احتیاج است: سبز را اغلب به غذا مرتبط می دانند بنابراین در فروشگاه های مواد غذایی و آشپزخانه رنگ محبوبی است. چیزهای سبز در اطراف خانه (مثل گیاه) می تواند به فضا طراوت و تازگی ببخشند.

مشکی

 چه حسی به شما می دهد: مشکی نوعی حس امنیت و محافظت عاطفی ایجاد می کند. در ذهن مان، چیزی نمی تواند از مشکی عبور کند، بنابراین برای پنهان کردن احساسات و مخفی کردن آسیب پذیری ها عالی است.

چه زمان احتیاج است: برای بسیاری از افراد مشکی رنگی است که در انتخاب وسایل الکترونیکی به آن توجه دارند چراکه حس اطمینان و اعتماد می دهد. برای القای حس قدرت و اسرار آمیز بودن هم بسیار موثر است.

بنفش

 چه حسی به شما می دهد: بنفش تعادل روان و ثبات به همراه داشته و رنگ روشنگری معنوی است. بنفش همچنین رنگ مورد علاقه ی افراد سلطنتی بوده، بنابراین آن را رنگ لوکسی می دانند.

چه زمان احتیاج است: وقتی به دنبال ریلکس کردن، آرام شدن یا نشان دادن ثروت تان هستید. به طور کلی برای اشیای نرم بسیار رنگ مناسبی است مثل پتو، بالش، ملافه.

قرمز

چه حسی به شما می دهد: قرمز رنگ قدرت، شور و اشتیاق و انرژی است. این رنگ به شما انرژی و انگیزه می دهد تا فورا دست به کار شوید و مناسب حفظ آرامش نیست!

چه زمان احتیاج است: اگر لازم است کاری را به انجام برسانید، رنگ قرمز برای تحریک کردن خودتان بسیار کارآمد است. این رنگ همچنین برای توجه جلب کردن  به خودتان و افزایش اعتماد به نفس موثر است.

زرد

 چه حسی به شما می دهد: رنگ زرد الهام بخش هیجان، مثبت گرایی و سرگرمی است. اما همچنین رنگ آگاهی بخشی می باشد.

چه زمان احتیاج است: احتمالا متوجه شده اید که اکثر تابلوهای فرودگاه و جاده ها به رنگ زرد به همراه نوشته های سیاه هستند. دلیلش آن است که رنگ زرد سریع توجه را جلب کرده و باعث می شود روی اطلاعات تمرکز کنید. بنابراین هر موقع ارائه ای دارید یا می خواهید پیامی فوری را برسانید، رنگ زرد رنگ مناسبی است.

سفید

 چه حسی به شما می دهد: سفید رنگ خلوص و معصومیت است. این رنگ حس امنیت، امید و شروع تازه به ارمغان می آورد.

چه زمان احتیاج است: از سفید برای نشان دادن پاکیزگی و آرامش استفاده کنید. این رنگی است که بیشتر در هتل ها و بیمارستان ها می بینید چراکه برای نشان دادن پذیرا بودن و امنیت عالی است.

صورتی

 چه حسی به شما می دهد: صورتی نشانه ی عشق، گرما و زنانگی است. در ذهن ما به رفتارهای محافظت کننده و مراقبت کننده ارتباط دارد. به همین دلیل در محصولات مربوط به خانم ها یا بچه ها استفاده می شود.

 چه زمان احتیاج است: صورتی باعث می شود خانم ها جذاب تر به نظر برسند. لباس های صورتی، آرایش صورتی، لاک صورتی… این ها باعث می شوند یک خانم رمانتیک تر به نظر برسد. این رنگ در صنعت شیرینی پزی هم استفاده می شود چراکه باعث می شود حس کنیم چیزی که می بینیم شیرین است.

قهوه ای

 چه حسی به شما می دهد: قهوه ای طبیعی، خاکی و راحت است. این رنگ به ما حس ثبات و قابل اطمینان بودن می دهد. به همین دلیل است که دیدنش باعث می شود حس خانه به ما دست بدهد.

چه  زمان احتیاج است: هر زمان که می خواهید محیط اطراف تان را گرم تر و خوشامد گویانه تر بکنید. قهوه ای در اشیای چوبی نشان دهنده ی قدرت و ثروت است.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید