روانشناسان از هفت باور تربیتی خرافی که مردم سالها آنها را باور کرده اند، پرده برداری می کنند

بزرگ کردن کودکان قطعا کار راحتی نیست. بسیاری از ما ایده اولیه تربیت را از پدر و مادرمان میگیریم. اما با اینکه سوء تعبیرهایی مانند اینکه سرما باعث سرماخوردگی می شود، دیگر چندان رایج نیستند، اما هنوز موضوعاتی وجود دارند که باید در مورد آنها تجدید نظر کنیم. تربیت فرزند واقعا امری چالش برانگیز است . در زیر چند راهکار برای کمک به شما در این زمینه آورده شده اند.

  • قند کودکان را بیش فعال می کند

با اینکه بسیاری از والدین قسم میخورند که یک قطعه شکلات یا بستنی فرزندان آنها را فعال می کند، اما اساسا حقیقت ندارد. این سوء تعبیر از این ایده ناشی می شود که بالا رفتن میزان قند خون انرژی بیشتری به ما میدهد.

با این حال در مطالعات انجام شده مشخص شده است که میزان قند دریافتی ربطی به رفتار کودکان ندارد. بیش فعالی دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها کمبود خواب است.

  • والدین نباید در مقابل فرزندانشان با هم دعوا کنند

منطقی است که مشاجره کردن در مقابل فرزندان باعث ترسیدن آنها و ضربات روحی می شود. اما اگر سر یکدیگر داد نزنید، بلکه مشکلاتتان را با همدیگر حل کنید، تجربه آموزشی خوبی برای کودکان تان خواهد بود. دیدن مشاجره والدین باعث می شود بچه ها بهتر احساساتشان را تعدیل کنند و دید بهتری نسبت به ساختار روابط خانوادگی داشته باشند.

  • اگر بابت هر سوءرفتاری به شدت برخورد نکنید، کنترل خود را بر فرزندانتان از دست خواهید داد

واقع بین باشید – واکنش نشان دادن به تک تک رفتارهای فرزندان تان غیرممکن است. به علاوه به گفته متخصصین واکنش نشان دادن به تمام رفتارهای منفی کودک تکنیک مناسبی نیست. موضوع آن است که کودکان همیشه به دنبال توجه والدین شان هستند و کارهایی انجام می دهند که توجه آنها را به خود جلب کند.

  • هیچ کاری در مورد بچه های دو ساله بازیگوش نمیتوانید انجام دهید

معمولا بچه های دو ساله تغییرات سریعی در رفتار و حالاتشان دارند و کنار آمدن با آنها برای والدین غیرممکن است. این تغییرات کاملا طبیعی هستند و شما به عنوان والدین باید صبوری کنید. به دنبال شیوه هایی برای همکاری با فرزندتان باشید یا حواسش را به یک بازی یا چیزهایی مانند آن گرم کنید.

  • والدین سختگیر فرزندان خوش رفتاری تربیت می کنند

اگر بیش از حد سختگیر هستید، باید انتظار داشته باشید که فرزندتان کارهایی را نه بخاطر آنکه درکی از درستی آنها دارد بلکه به دلیل آنکه از شما می ترسد انجام دهد. محدودیتهای سخت کمکی در زمینه یادگیری مسئولیت پذیری به کودکان نمی کند.

  • تعریف کردن از کودکان آنها را باهوشتر می کند

در واقع این کار آنها را از تلاش کردن بیشتر دلسرد می کند. وقتی کودک را به دلیل نمرات خوبش تحسین می کنید. باعث می شود آنها روی خوب به نظر آمدن و نه یادگرفتن تمرکز کنند. آنها میخواهند شما را دوباره تحت تاثیر قرار دهند تا آنها را تشویق کنید و کارهای راحتتر را ترجیح می دهند تا در آن موفق شوند و از کارهای چالشی تر می گریزند

  • میتوانید احساسات خود را نشان دهید زیرا به هر حال کودکان آن را درک نمی کنند

والدین تصور می کنند تنها آنها میتوانند حالت فرزندانشان را تشخیص دهند و بگویند که شاد هستند یا ناراحت. در واقع، عکس آن نیز درست است. فرزند شما نه تنها احساسات تان را تفکیک می کند، بلکه می تواند آنها را ادراک کند. بنابراین اگر به هر دلیلی ناراحت یا عصبانی هستید، سعی کنید فقط احساسات مثبتتان را به فرزند خود ابراز کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید