روز خود را مثبت آغاز کنید

صبح ریتم روز شما را تعیین می کند. اگر افکار آغازین شما خالص و پر انرژی باشند، روزتان سرشار از دستاورد خواهد بود. اگر با نگرانی نسبت به گذشته بیدار شوید، روزتان پر از حسرت و پشیمانی خواهد بود.

هر یک از ما در طول روز کارهای زیادی برای انجام داریم. برخی باور دارند که از پس آنها بر می آیند و برخی شک دارند. یادتان باشد: هر یک از افکارتان یا شما را به سمت دستیابی به راه حل می برد یا از راه حل دور می کند. پس همیشه مثبت فکر کنید.

کیفیت زندگی شما به کیفیت افکارتان بستگی دارد. افکار غذای ذهنند. بنابراین اگر در روز مثبت فکر کنید، روزتان را می سازید. به علاوه اگر افکارتان منفی باشند، روزتان را خراب می کنند. پس روزتان را با افکار مثبت آغاز کنید.

اگر میخواهید آینده بهتری داشته باشید، باید امروز بهتر از دیروز عمل کنید. وقتی بیدار می شوید، ببینید امروز برای ایجاد تغییر چه کاری میتوانید انجام دهید. هر چه قدر هم که گامهایتان کوچک باشد، به گامهای بزرگتری منجر خواهد شد.

امروز شروعی جدید است، فرصتی برای تبدیل شکست به موفقیت و ناراحتی به خوشحالی. جایی برای بهانه نیست. جوئل براون

پنج روش برای شروع روز با افکار مثبت

  • صبح زود از خواب بیدار شوید. صبح زود ارتعاشات مثبت قدرتمندی برای ریختن زیربنای روزتان دارد. آیا وقتی ساعت زنگ می زند احساس تنبلی می کنید؟ بهتر است از ساعت گوشی به جای ساعت کوکی استفاده کنید. آهنگی الهام بخش را به جای صدای زنگ انتخاب کنید. آهنگی که شما را سرشار از شور و اشتیاق می کند. آهنگی که به شما یادآوری می کند که بیدار شوید و برای رسیدن به رویاهایتان کاری انجام دهید.
  • جملات تاکیدی مثبت: بعد از بیدار شدن، ابتدا دعا کنید: « خدایا تو را برای این صبح دل انگیز شکر می کنم» فضای اطرافتان هر طور که باشد بعد از این دعا احساس خوبی خواهید داشت. از جملات تاکیدی مثبت چون « میتوانم انجام دهم» و« من بهترینم» استفاده کنید. این جملات برای مثبت کردن ذهن شما بسیار قدرتمند هستند.
  • مدیتیشن کنید: آیا هر روز کارهای زیادی برای انجام دارید؟ هر بار یک کار را انتخاب و روی آن تمرکز کنید. تمرکز کلید موفقیت است. اگر نمیتوانید تمرکز کنید و افکار دیگر حواس شما را پرت می کنند، مدیتیشن کنید. مدیتیشن برای متمرکز ماندن بر روی موارد درست در زمان درست بسیار مفید است. باید حداقل یکبار آن را امتحان کنید تا نتایجش را ببینید.
  • کتاب بخوانید: سرمایه گذاری بر روی خود بهترین سرمایه گذاری است. به رشد ذهنی خود ادامه دهید. هر روز حداقل نیم ساعت کتاب بخوانید. کتابی الهام بخش و انگیزشی بخوانید. کتاب خواندن توانمندیهای جدیدی را در شما کشف می کند.
  • با شور و اشتیاق شروع کنید. وقتی روزتان را شروع می کنید، باید شور و اشتیاق داشته باشید. در هر کاری که می کنید اشتیاق داشته باشید.شاید نتوانید هر روز کارهای بزرگی انجام دهید اما میتوانید کارهای کوچک را خوب انجام دهید. روزتان را مثبت شروع کنید

اکثر ما افراد موفق را خوش شانس می دانیم زیرا موقعیتهای زیادی برای موفق شدن در زندگی بدست می آورند. به نظر شما شانس چیست؟ اگر دانش آموزی خوب برای امتحان درس بخواند و شاگرد اول شود، آیا فکر می کنید خوش شانس است؟ نه. هر بیشتر تلاش کنید، بیشتر نسبت به نتایج مثبت خواهید بود و خوش شانس تر هستید. شانس در خدمت افراد شجاع است.

اگر داستان زندگی افراد موفق را بخوانید، متوجه می شوید که همه آنها روزشان را با شور و اشتیاق شروع می کنند. صرف نظر از اینکه چقدر کار برای انجام دارند میدانند که کارهایشان را تمام می کنند. آنها برنامه دارند و با اعتماد به نفس بیدار می شوند.

پس وقتی بیدار می شوید، حسرتهای گذشته را رها کنید. نگران آینده نباشید. نسبت به امروز مثبت و متمرکز باشید تا زندگی تان تغییر کند.

تفاوت اندکی بین افراد وجود دارد، اما این تفاوت اندک ، تفاوتهای بزرگی ایجاد می کند. تفاوت کوچک در طرز فکر است. تفاوت بزرگ در مثبت یا منفی بودن آن است. کلمنت استون

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید