زندگی مانند یک دوست است

ما همیشه میگوییم زندگی یک بازی یا چالش است. آیا تا به حال مانند یک دوست با زندگی برخورد کرده اید؟ امتحان کنید

زندگی تمام کارهای یک دوست را انجام میدهد. گاهی ما را شاد می کند. گاهی ما را می رنجاند. گاهی عشق زیادی به ما میدهد و بعضی مواقع ما را به شدت عصبانی می کند. گاهی با ما می جنگد و گاهی ما را سرگرم می کند. ما همانطور که دوستانمان را دوست داریم به زندگی نیز عشق می ورزیم.

ما همیشه میخواهیم دوستی داشته باشیم که ما را درک کند و ما هم او را درک کنیم. اگر زندگی را مانند دوستمان در نظر بگیریم، زیباتر می شود. میتوانیم با این دوست بازی کنیم. میتوانیم با او جشن بگیریم.

اگر با زندگی مانند دوست صمیمی خود رفتار کنید، لحظات لذت بخش زیادی به شما می دهد. اما مشکل آن است که ما زندگی را درک نمی کنیم. قدردان چیزهایی که به ما میدهد نیستیم. فقط با این دوست میدویم اما هیچ گاه نمی ایستیم و از او سوال نمی کنیم که « تو چه می خواهی؟»

زندگی چیز زیادی از ما نمی خواهد. فقط میخواهد کمی برای او زمان بگذاریم. در عوض، او به ما آرامش، عشق و نشاط می دهد.

چگونه بیشتر با دوست زیبای خود زندگی، خوش بگذرانیم

زندگی را همانگونه که هست بپذیرید

اگر یک دوست واقعی می خواهید، او را همانگونه که هست بپذیرید. اگر میخواهید با زندگی دوستی کنید، ابتدا آن را همانگونه که هست قبول کنید. هربار از زندگی خود انتقاد نکنید. زندگی زیبا و باشکوه است. قدردان زندگی باشید تا به شما هر چه میخواهید بدهد.

موسیقی صدای زندگی است

آیا کسی میتواند زندگی بدون موسیقی را تصور کند؟ اگر مرتبا به موسیقی گوش نمی دهید، از صدای زندگی غافل شده اید. آیا میخواهید دوستتان کر و لال باشد؟ نه. پس به موسیقی گوش دهید. ارتعاشات را حس کنید. شما میتوانید همه جا موسیقی را پیدا کنید.

طبیعت ضرباهنگ زندگی است

از زندگی روزمره کمی فاصله بگیرید. آخر هفته برنامه ریزی کنید تا از بازارهای شلوغ و ترافیک دور شوید. به مکانی آرام بروید. جایی که فقط شما و طبیعت باشیددر این صورت احساس آرامش می کنید

زندگی می گوید بیشتر بازی کن

دوران کودکی تان را به خاطر بیاورید. آیا یک روز بدون بازی کردن را به یاد می آورید؟ اکنون چه اتفاقی افتاده است؟ ورزش و بازی را از زندگی خود حذف نکنید. برای بازی کردن زمان بگذارید. زندگی با بالا بردن انرژی درونتان از شما تشکر می کند

زندگی می گوید ماجراجو باش

وقتی بزرگ می شویم ترسوتر می شویم. حتی از بهترین دوست زندگی مان، زندگی، نیز می هراسیم. کارهایی که شما را می ترساند انجام دهید تا زندگی تان از نو تعریف  شود. برای انجام کاری که از آن وحشت دارید برنامه ریزی کنید. به کلوب ماجراجوها بروید. وقتی از ترستان عبور کنید، زندگی کردن را تجربه می کنید.

یکی از راه های استفاده بیشتر از زندگی، نگاه کردن به آن به عنوان یک ماجراجویی است. ویلیام فیدر

زندگی می گوید به دنبال کارهای مورد علاقه ات برو

در اوقات فراغت خود دوست دارید چه کاری انجام دهید؟ منظور تلویزیون دیدن یا استراحت کردن یا خوابیدن نیست. بعد از مرگ زمان زیادی برای خوابیدن وجود دارد. زندگی همیشه می گوید: بیدار شو و کاری که واقعا دوست داری انجام بده. آیا آواز خواندن، نوشتن، نقاشی یا بازی کردن را دوست دارید؟ آنها را انجام دهید. زندگی تان غنی تر می شود.

لبخند هدیه زندگی است

دایما لبخند بزنید. لبخند هدیه زندگی به انسانهاست. لبخند، شادی را در اطراف شما منتشر میکند. وقتی لبخند می زنیم زندگی ما را دوست دارد. جمله زیبایی وجود دارد که می گوید « وقتی زندگی صد دلیل برای گریه کردن به شما می دهد، به آن نشان دهید که صدها دلیل برای خندیدن دارید»

اختیار روزتان را به دست بگیرید

به دست گرفتن اختیار روز یعنی بیشترین استفاده را از زمان حال کردن. وقتی یک روز یا یک لحظه تمام شود، نمیتوانید آن را برگردانید. تا حد ممکن در لحظه زندگی کنید.

من منتظر تقویم نمیمانم تا به من بگوید چه زمانی باید زندگی کنم. جین سیمونز

زندگی می گوید خودت را کشف کن

ما منحصربفرد و الهی هستیم. هر یک از ما در نوع خود بی همتاست. منحصربفرد بودن خود را کشف کنید. توانایی هایتان را کشف کنید. ماموریت خود را در این عالم پیدا کنید. وقتی هدف اصلی زندگی تان را پیدا کردید، زندگی تان تغییر می کند.

کل زندگی یک تجربه است. هر چه بیشتر تجربه کنید بهتر است. رالف والدو امرسون

از سفر لذت ببرید

اهدافتان را تعیین و رو به جلو حرکت کنید. مقصد و سفر به یک اندازه مهمند. به قول گِرِگ اندرسون« روی سفر متمرکز شوید نه روی مقصد. لذت در پایان رساندن یک فعالیت نیست بلکه در انجام دادن آن است.» پس از سفر زندگی خود لذت ببرید.

زندگی به ما لبخند می زند. زندگی ما را به گریه می اندازد. اگر امتحان کنید همه چیز لذت بخش است. دیپاک راج پال

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید