سه دسته از افرادی که برای موفق شدن در جمع خود بدانها نیاز دارید

سه دسته از افرادی که به شما در رسیدن به اهداف و رویاهایتان کمک می کند را پیدا کنید

ما همگی با کمک دیگران به اهداف خود می رسیم و موفق می شویم . شما با حمایت جمعی از دوستان، خانواده و آشنایان تان است که به رویاهای خود می رسید. اما هر یک از حامیان شما استعدادها، مهارتها، علایق و توانایی های خاص خود را دارند که به شما در راه رسیدن به اهدافی که در ذهن دارید کمک می کنند.

گاهی اوقات، حامیان ایده ها و توصیه هایی دارند که ممکن است با نظرات شما مغایر باشد. در نتیجه باید انتخاب کنید که از  کدام ورودی استفاده کنید یا کمک چه کسی را می پذیرید. شما نمی توانید همه را  در حلقه دوستی خود نگه دارید.

انتخاب راهنما، مشاور و حامی نیاز به دقت و تحلیل فراوان دارد.

انواع افرادی که برای موفق شدن به آنها نیاز دارید

  • متخصص ارتباطات

شما به فرد متخصصی در زمینه ارتباطات نیاز دارید که می داند چطور مهارتهای شما را به بازار عرضه کند، شبکه ارتباطی گسترده ای بسازد و محصولات و خدمات شما را به مشتریان هدفتان بفروشد. برای موفق شدن در هر زمینه ای، باید واقعیت ها و اطلاعات مربوط به عملکرد امور در آن حوزه را بشناسید و جزییات  مربوط به نحوه پوشش دهی نیازها، شکاف های موجود و مناطق اشباع شده را بدانید. بدست آوردن این مشخصات بخش مهمی از کار محققان بازار است. با داشتن این اطلاعات باید به دنبال تبلیغ کردن و فروش محصولات و خدمات خود بروید.

مهارت و توانایی در تعریف و انجام اعمال بازاریابی ( صرف نظر از حوزه فعالیتی که در آن هستید) در رسیدن به موفقیت بسیار ضروری هستند. بازاریابان ضرورت برقراری ارتباط به جهت تبلیغ و فروش محصولاتتان را می دانند.

با اشتراک گذاری اطلاعات و ایجاد روابط، با افراد مختلفی رابطه برقرار می کنید که اهداف مکمل یا تکمیلی دارند. این امر به شما اجازه می دهد تا برای کمک گرفتن با یکدیگر تماس بگیرید یا به عنوان منبعی برای دریافت کمک از دیگران عمل کنید، پایگاه مشتریان خودتان را بسازید و کارتان را ارتقا دهید.

ارتباطات منشا بسیاری از موقعیت ها هستند. تعامل داشتن تعداد مشتریانی را که محصولات شما را می خرند یا خدمات تان را درخواست می کنند زیاد می کند.

 

  • متخصص حوادث غیرمترقبه

زندگی همیشه در مداری آسان نمی گردد. دستیابی به اهداف هیچ گاه بدون مانع یا عوامل غافلگیرکننده نیست. برای همین همیشه به یک متخصص حوادث غیرمترقبه نیاز دارید. کسی که چنین مهارتی دارد هیچ گاه وحشتزده نمی شود. آنها عاشق روبه رو شدن با شرایط غیرمنتظره هستند.

آنها به عنوان متخصص در مدیریت بحران، منتظر مصیبتها و فجایعی هستند که میتوانند برای منحرف کردن شما از مسیر پیش بیاییند. آنها جلوتر از زمان برنامه ریزی می کنند و نه تنها برای حمایت و آرامش دادن به شما آماده هستند، بلکه به شما نحوه غلبه بر مشکلات و رسیدن به موفقیت را – از مسیری دیگر – نشان می دهند.

متخصصان حوادث غیرمترقبه عاشق اصلاح کردن اشتباهات، پشت سر گذاشتن موانع و روال انداختن امور در جهتی مثبت هستند. متخصص حوادث غیرمترقبه شما هراسی ندارد. آنها از صمیم قلب معتقدند که پس از هر زمین خوردنی، صرف نظر از اینکه چقدر فاجعه بار به نظر می رسد، میتوانند بلند شوند.

از آنجایی که جاده رسیدن به موفقیت صاف و هموار نیست، شما به این شخصیت در حلقه درونی دوستان خود نیاز دارید تا به شما انگیزه بدهد و دوباره  شما را به مسیر درست برگرداند. متخصص با کفایت حوادث غیرمترقبه اطمینان حاصل می کند که آمادگی پاسخ در شرایط اضطراری را بدون ترس از شکست خوردن دارید.

  • متخصص همه فن حریف

وقتی برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنیم همیشه کارهای بیشتری برای انجام وجود دارد. به نظر میرسد کارها تمامی ندارند و ضرب الاجلها به سرعت از راه می رسند. هر وظیفه، ضرب الاجل، کار و پروژه ای نقش خودش را در رساندن شما به اهداف مورد نظرتان دارد. صرف نظر از اینکه مسئولیتتان چقدر قابل توجه یا بی اهمیت است، باید به شکل دقیق و در زمان مناسب انجام شود.

یکی از بهترین راهها برای اطمینان از این موضوع داشتن فرد دست راستی در حلقه دوستان تان است. دست راستی شما یا متخصص همه فن حریف تان، فردی قابل اعتماد،ثابت قدم، انعطاف پذیر، متمرکز ، با پشتکار و وفادار است که هر کاری انجام می دهد. آنها مدت زمان طولانی کار می کنند. کاری که به عهده آنها سپرده می شود میتوانند خسته کننده، بی اهمیت، یا حتی طاقت فرسا باشد اما آنها همچنان استقامت می کنند و از آنجایی که متعهدند، با بهترین نتایج کارشان را به پایان می رسانند. یار همه فن حریف شما محرم اسرارتان است، مراقب منافع شماست، شما را از موانع دور می کند و وقتی دیگران توانایی و انگیزه تان را زیر سوال می برند، شما را  پوشش می دهد. در بین افرادی که در حلقه دوستان خود به آنها نیاز دارید او بهتر از همه به حرفهای شما گوش می کند، قضاوتتان نمی کند و به محض نیاز در دسترس است. آنها از موفقیت شما نمی هراسند زیرا خودشان اعتماد به نفس دارند. معمولا آنها بیش از آنچه که دیگران می دانند به موفقیتهای مختلف دست پیدا کرده اند. کارهایی که باید انجام شوند اما شما نمیخواهید انجام دهید – یا وقت انجام دادنشان را ندارید – یار همه فن حریفتان با کمال میل انجام می دهد.

تشکیل حلقه موفقیت

شما تک بعدی به موفقیت دست پیدا نمی کنید. شما از طریق دیگران به موفقیت می رسید. درست مانند یک حلقه، روابطی که به کمکشان نیاز دارید بدون هیچ وقفه ای میگردند و میگردند. برای رسیدن به بالاترین جایگاه، باید ارتباط و تعامل برقرار کنید، و روی افراد مختلف با شخصیتها، مهارتها، علایق و دانش متفاوت تکیه کنید. شما با کمک آنها موفق می شوید – نه به تنهایی.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید