سه نشانه بزرگ در مورد همکاران سمی و نحوه تعامل با آنها

اگر از همکاران سمی خود خسته شده اید و میخواهید یکبار برای همیشه جوابشان را بدهید، راهنمایی های ما را دنبال کنید تا محل کار خود را تبدیل به مکانی خواستنی کنید

همکاران سمی، یک خطر شغلی به شمار می روند اما وقتی مهار نشوند می توانند محل کار دلپذیر را به مکانی زجرآور و بدون بازدهی تبدیل کنند.

وجود فقط یک همکار سمی کافی است تا گردبادی از مسائل و انتظارات بیش از اندازه و سیاستهای دفتری را بوجود آورد. قبل از آنکه به خودتان بیایید، یکی پس از دیگری ایمیل می فرستید، وظایفی که فراتر از ظرفیتتان است را انجام می دهید و وقتتان را در گردابی از انتظارات تمام نشدنی تلف میکنید

مسمومیت در محل کار

مسمومیت در محیط کار یک عامل کلیدی در نگهداری کارمندان ضعیف است.

در تحقیق منتشر شده توسط RandstadUSA نشان داده شده است  که محیط کار یکی از عوامل اصلی برای استعفای برخی از کارکنان است. در حالیکه ۳۸ درصد از کارمندان خواهان ترک موقعیت خود به دلیل فرهنگ کاری مسموم هستند، ۵۸ درصد از آنها شغل خود را به دلیل فرهنگ کار مسموم و سیاستهای دفتری منفی ترک کرده اند.

سر و کله زدن با همکار سمی طاقت فرساست و بعد از هر برخورد احساسی منفی در ما ایجاد می کند. داشتن چنین حسی در محیط کار مخل بازدهی است و بنابراین برخورد صحیح با همکار سمی برای بالا بردن روحیه کارکنان، ارتقای فرهنگ کار، و ایجاد محیط کاری که در آن خلاقیت وجود داشته باشد، حیاتی است.

اولین گام برای کنار آمدن با یک همکار سمی یادگیری نحوه شناسایی آنهاست. رفتار مسموم در محیط کار به اشکال مختلفی خود را نشان می دهد و در نتیجه مشخص کردن رفتارهایی که از یک فرد، همکاری سمی می سازد ،دشوار است.

سه شیوه برای شناسایی همکاران سمی در محیط کار

  • سخن چینی

همه ما گاهی سخن چینی و شایعه پراکنی می کنیم. سخن چینی کردن کمی باعث تفریح ما می شود بخصوص زمانی که روز کاری طولانی به نظر می رسد.

با این حال، شایعه پراکنی در محیط کار حدومرزهای خود را دارد، که یک همکار سمی به آن اعتنایی نمی کند. شناسایی چنین فردی دشوار است بدان معنا اگر در محیط کار شما فرد سخن چین سمی ای وجود داشته باشد، ممکن است زمانی متوجه شوید که خیلی دیر شده باشد

همکاران سمی  از مرزبندی های شخصی پا فراتر می گذارند و جزییاتی خصوصی دیگران را بدون موافقت آنها فاش می کنند. صحبت کردن پشت دیگران باعث ایجاد درگیری در تیم و عصبانی و ناامید شدن افراد می شود. اگر آنها پیش شما از دیگری سخن چینی می کنند، پشت شما هم صحبت خواهند کرد.

  • امتناع از به اشتراک گذاری دانسته ها

اشتراک گذاری دانسته ها بخش مهمی از فرهنگ کار دفتری است. این کار باعث ارتقای فرایندهای کاری، کاهش اشتباهات و بهبود کلی عملکرد تیم می شود. اما  همه ما همکاری را که نمیخواهد دانسته هایش را با دیگران به اشتراک بگذارد می شناسیم. شاید آنها فکر می کنند با این کار به ترفیعی که انتظارش را می کشند نمی رسند یا حتی میخواهند ستاره گروه باشند. دلیلش هر چه باشد، کسی که نمیخواهد با دیگران همکاری کند یا دانشش را در اختیار آنها بگذارد همکاری سمی است.

  • آنها همیشه نقش قربانی را بازی می کنند

یکی از مشخصات معمول همکار سمی آن است که برای جلوگیری از رفتن زیر بار مسئولیت نقش قربانی را بازی می کند. آنها درباره رییس، تیم یا داشتن مسئولیتهای زیاد شکایت می کنند. شکایت کردن از افراد بیشتر حس بهتری به آنها می دهد. و اگر کسی با آنها موافق باشد آنها حس حق به جانبی می گیرند و رفتارشان بدتر می شود.

همکاران سمی انتقادهای سمی را به مثابه حمله به خود تلقی می کنند و از آن به عنوان عاملی برای بازی کردن نقش قربانی استفاده می کنند. آنها همچنین کینه به دل می گیرند و هر از چندی آنها را مطرح می کنند و آن را توجیهی برای عملکرد ضعیف خود عنوان می کنند.

چگونه با رفتار سمی در محیط کار برخورد کنیم؟

  • چگونه با سخن چینی در محیط کار برخورد کنیم؟

سخن چینی کردن عادتی است که زود اسیر آن می شوید. انتشار و گوش دادن داستان افراد دیگر ممکن است جالب باشد اما همکاران سمی پا را فراتر از این می گذارند.

به طول مکالمه خود توجه کنید.

اگر همکار شما بیشتر از کار درباره دیگران سخن چینی می کند، احتمالا نوعی رفتار سمی را از خود نشان می دهد. اگر بیست دقیقه از وقت کاری شما را میگیرند احتمالا بیست دقیقه از وقت کاری دیگران را نیز می گیرند و این زمانها روی هم جمع می شود

به محتوای گفتگوی خود توجه کنید

سخن چینی کردن اگر در مورد مسائل فردی بی اهمیت باشد ایرادی ندارد. سخن چینی کردن وقتی رفتاری مسموم است که پشت دیگران حرف بزنید و اطلاعاتی از آنها را منتشر کنید که نمیخواهند دیگران چیزی درباره آن بدانند. اگر به همراه یک همکار سمی مشغول سخن چینی هستید، احتمالا حالت دوم در مورد شما صادق است.

آگاهانه از فرد سخن چین دوری کنید

انجام این کار در ابتدا دشوار است زیرا سخن چینی کردن عادتی است که ممکن است باعث تخریب شود. وقتی متوجه می شوید که به سمت سخن چینی کردن کشیده می شود، به خود یادآوری کنید که این گفتگو، گفتگویی نیست که خواهان آن هستید و آن مکان را ترک کنید.

انتقاد کنید

انتقاد کردن از فرد سخن چین نیاز به جسارت دارد اما لازم است به همکار سمی خود نشان دهید که رفتار او ناشایست است. لازم نیست بدرفتاری کنید اما روشن و قاطع برایش توضیح دهید که چرا چنین رفتاری را دوست ندارید. شاید کار شما باعث شود نسبت به رفتارشان آگاه تر شوند.

  • چگونه با همکارانی که اطلاعات خود را به اشتراک نمی گذارند برخورد کنیم؟

اگر کسی نمیخواهد اطلاعاتش را با شما به اشتراک بگذارد، کشیدن آن از زیر زبانش کار سختی است. زمانی که صرف گرفتن اطلاعات از کسی می کنید که نمیخواهد آنها را به شما بدهد هدر می رود. متاسفانه راه حل آن دور زدن چنین افرادی است اما روشهای زیر نیز میتوانند موثر باشند.

ثبت اطلاعات در زمانی که از شما کمک می خواهند

با یادآوری اینکه چه موقع و چرا آنها اطلاعات خود را به اشتراک نگذاشته اند، شواهدی برای مقابله صحیح با شرایط به دست  آورید.

با مدیرشان صحبت کنید

ارتباطات در محیط کار ضروری است. صحبت کردن با مقامات ارشد درباره نگرانی هایتان بار تعهد را از روی شانه های شما برای مقابله با شرایط برمیدارد. شواهدی را که جمع آوری کرده اید به آنها نشان دهید و دلیل اهمیت به اشتراک گذاری آن اطلاعات را مطرح کنید. مدیران به جای آنکه شما را مقابل آنها قرار دهند،  رفتار مناسب برای برخورد در چنین شرایطی را می دانند.

  • چگونه با همکاری که نقش قربانی را بازی می کند برخورد کنیم؟

با توجه به سابقه کاری شما در یک شرکت، تشخیص اینکه آیا به  این شکایات  رسیدگی می شود یا نه دشوار است. همکاران سمی در پوشاندن چهره واقعی خود استادند . بنابراین باید قبل از آنکه حرفهای آنها را اثبات کنید،  احساس خود را نسبت به شرکت تان بدانید.

به دنبال افراد مثبت باشید

در هر شرکتی، برخی شما را زمین می زنند و برخی دستتان را میگیرند. دنبال کسانی باشید که شما را بالا می کشند مخصوصا وقتی که همکاری سمی باعث میشود شما احساس کمبود کنید. به افرادی که مسئولیت اشتباهاتشان را می پذیرند توجه کنید و بازخورد آنها را به عنوان فرصتی برای ارتقای خود بپذیرید. سپری کردن وقت با افراد صحیح، هر محیط کاری را به مکانی عالی برای کار کردن تبدیل کند.

با واحد منابع انسانی صحبت کنید

این واحد به دلیلی ایجاد شده است. خودتان را آماده کنید تا درباره مثالها و حقایق موجود صحبت کنید. ممکن است واقعا مساله مهمی وجود داشته باشد و مطرح کردن صحیح آن بهترین شانس را برای یافتن راه حل ارائه می دهد.

اصول اخلاقی

همکاران سمی واقعا باعث افت بازدهی و کاهش انگیزه جمعی برای کار کردن می شوند. آنها میتوانند حسی منفی در شما ایجاد کنند و ارزش شخصی شما را در کارتان پایین بیاورند. وقتی با  فرد سمی  برخورد می کنید، باید دقت کنید. با مرور زمانهایی که دیگران از شما تقدیر کرده اند و پروژه هایی که به خوبی پیش برده اید ، توانایی هایتان را به خود یادآوری کنید. همکاران سمی شاید شما را به چالش بکشند اما میتوانید بر آنها فائق شوید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید