سوال های روانشناسانه‌ای که بحث جالبی به راه می‌اندازند!

0
77
سوال های روانشناسانه‌ای که بحث جالبی به راه می‌اندازند!

سوال های روانشناسانه‌ای که بحث جالبی به راه می‌اندازند!

بحث و گفت و گو عمیق اخیرا خیلی باب شده اند. در واقع بحث و گفت و گوهای عمیق مثل گفت و گوهای فلسفی هستند اما میان دوستان. این روزها گفت و گوهای عمیق به مردم کمک می کند تا یکدیگر را بهتر بشناسند.

در این مطلب قصد داریم سوالات جالبی را معرفی کنیم که می توانید در گفت و گو با طرف مقابل تان عنوان کنید. این سوالات نیازمند پاسخ بلند هستند بنابراین تنها بله یا خیر کفایت نمی کند. در عین حال هیچ پاسخ صحیحی هم برای آن ها وجود ندارد اما گاهی اوقات یک سوال خوب خودش جواب است. به یاد داشته باشید که این سوالات را نباید زمانی که حس می کنید ممکن است از طرف مقابل ناامید یا دلسرد شوید بپرسید.

– آیا پاکت نامه ای که تاریخ مرگت در آن نوشته شده را باز می کنی؟ با پاسخ این سوال ممکن است بتوانید میزان آماده بودن شخص برای مرگ و به طور کلی نگرشش به زندگی را متوجه شوید.

– آیا با خودت دوست می شوی؟ با این سوال می توانید متوجه عزت نفس، نقاط قوت و ضعف فرد و اینکه چقدر جالب است شوید.

– اگر می توانستی مقیاس اندازه گیری ای بالای سرافراد ببینی، دوست داشتی این مقیاس چه چیزی را نشان می داد؟ مثل وضعیت شان در جامعه، سطح شادی شان، ثروت و …؟ با پاسخ این سوال می توانید متوجه ارزش ها و اولویت های شخص شوید.

– چه کاری را متفاوت از دیگران انجام می دهی؟ از این سوال می توانید متوجه عزت نفس، حس شوخ طبعی، حد دیوانه بودنشان و اینکه چقدر شخصیت شان منحصر بفرد است شوید.

– اگر شریکت هیچ وقت متوجه نشود که تصادفا به او خیانت کردی، آیا این موضوع را با او در میان می گذاری؟ پاسخ سوال استانداردهای اخلاقی فرد و نگرشش نسبت به دیگران را نشان می دهد.

– تا بحال حس کردی که روزت قبلا ۱۰۰ بار تکرار شده؟ پاسخ این سوال مشخص می کند که فرد چطور زندگی می کند و زندگی اش برای او بامعناست یا خیر.

– اگر یک زن و مرد در ۲ سیاره ی مختلف زندگی می کردند برسر این سیارات چه می آمد؟ با این سوال می فهمید که فرد منطقی فکر می کند یا به باور عامه باور دارد.

– اگر برای غذا دادن به کودک گرسنه ات جرمی مرتکب شوی، آیا آدم بدی هستی یا جرم را تنها به خاطر ضرورتش انجام دادی؟ باز هم این سوال استانداردهای اخلاقی فرد و نگرشش به خانواده را نشان می دهد.

– اگر خوشحالی پول بود، شغلت چه بود؟ از این سوال می توانید متوجه آرزوها و رویاهای فرد و آنچه که حس می کند در زندگی کم دارد بشوید.

سوالات و ۲ راهی های بسیار دیگری وجود دارند که برای کنکاش طرف مقابل تان می توانید بپرسید. اگر شما هم سوالاتی از این قبیل بلد هستید حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید