شرایط هفت گانه فاصله گرفتن از دیگران

امروزه واژه ای چون فاصله گذاری اجتماعی را زیاد می شنویم. اما گاهی فاصله گرفتن از برخی افراد ربطی به ویروس کووید ۱۹ ندارد. خانواده برای شما اهمیت دارد اما گاهی آنها نیز برایتان دردسرساز می شوند.فاصله گرفتن از این افراد به دلیل کارهایی که با شما می کنند یا رفتارهایی که دارند  در برخی مواقع ضروری است

مواقعی که فاصله گرفتن از برخی از افراد الزامی است

ما میتوانیم با افرادی که دوستشان داریم کنار بیاییم. حتی رفتارهای بد آنها را نیز نادیده می گیریم. اما به نقطه ای می رسیم که دیگر نادیده گرفتن جواب نمی دهد.

اهداف و رویاهای ما به دلیل عدم تحمل رفتار بد دیگران شروع به فروپاشی می کنند. برخی مواقع تنها کاری که میتوانید انجام دهید آن است  که از کسانی که زندگی شما را خراب می کنند،  دور شوید

  • تحقیر شدن مداوم

شنیدن انتقاد از دیگران، صرف نظر از اینکه فرد انتقاد کننده چه کسی است ناراحت کننده است. اگر کسی مرتبا به شما توهین می کند، پس باید کاری انجام دهید. فرض کنیم شما حس خوبی نسبت به خود دارید، نه اینکه مغرور باشید اما عزت نفس خوبی دارید و ناگهان یکی از اعضای خانواده به شما توهین می کند. این توهین ها هیچ زمینه ای ندارند و ناگهان ابراز می شوند و به قدری ناراحت کننده اند که شما را غافلگیر می کنند. اگر مرتبا توهین های ناراحت کننده ای را تجربه می کنید، پس وقت آن رسیده که برخورد کنید.  چرا اکنون زمان کناره گیری کردن است؟ زیرا برای آنکه سالم بمانید باید برخی از افراد را از زندگی تان حذف کنید.

  • قابل اعتماد نبودن

افرادی که در زندگی شما قابل اعتماد نیستند برایتان دردسرساز می شوند. شما باید مطمئن باشید که عزیزانتان هر زمان که به آنها نیاز داشته باشید در کنارتان هستند. اگر به آنها اطمینان ندارید، پس آنقدرها هم که فکر میکردید به آنها نزدیک نیستید.گاهی اوقات باید کمی بین خود و افرادی که قابل اعتماد نیستند فاصله بیاندازید. شما به کسی نیاز دارید که همیشه در زندگی هوایتان را داشته باشد.

  • در صورت اجبار به انجام رابطه جنسی

اگرل کسی شما را دوست داشته باشد هیچ گاه اجبار نمی کند که با او رابطه جنسی داشته باشید. وقتی دوست، عضوی از خانواده و حتی عشق تان سعی می کند به اجبار با شما رابطه برقرار کند، مصداقی از آزار جنسی است که منجر به تجاوز می شود. کاملا ضروری است که خود را از کسی که چنین رفتاری دارد دور کنید. این رفتارها ممکن است از کم آغاز شوند اما اگر به آنها اجازه پیش روی دهید بسیار وخیم تر می شوند. به محض مشاهده نشانه های چنین رفتاری، از آنها دوری کنید.

  • در صورت داشتن برخوردهای کنترل گر

وقتی یکی از نزدیکانتان به شما توصیه می کند که چه لباسی بپوشید ایرادی ندارد. اما وقتی مرتبا لباس پوشیدن شما ،اینکه کجا می روید، با چه کسی صحبت می کنید و چه رفتاری دارید را کنترل می کند  دیگر طبیعی نیست.

افراد کنترل گر در خانواده و در بین کسانی که با آنها ارتباط دارید وجود دارند. کنترل کردن دیگران مانند سایر رفتارهای سمی از کم شروع می شود و زمانی که متوجه فاجعه شوید دیگر نمیتوانید آن را تحمل کنید. در این شرایط دوری کردن از چنین افرادی ضروری است.

 

  • برای جلوگیری از فرافکنی

فرافکنی کردن یعنی اینکه دوست یا یکی از افراد خانواده تان شما را به کاری که خودشان انجام داده اند متهم کنند. آنها ممکن است مشکلات شخصیتی ای را به شما نسبت بدهند که در واقع مشکل خودشان است. فرافکنی کردن روشی برای فرار از زیر بار مسئولیتهاست. به نفع شماست که بین خود و فردی که فرافکنی می کند فاصله ایجاد کنید.

دوستان حقیقی و کسانی که واقعا شما را دوست دارند اکثر موارد ثابت قدمند. معمولا میدانید چه انتظاری از آنها داشته باشید و در کنارشان احساس امنیت می کنید. از طرفی کسانی هستند که معقول به نظر می رسند اما ناگهان به شکلی ناسازگار رفتار می کنند. وقتی این اتفاق بیفتد شما غافلگیر می شوید. سپس احتمالا همه چیز به شرایط طبیعی خود باز می گردد. اگر این اتفاق بیفتد، و دلیلی برای رفتار عجیب و غریب آنها موجود نباشد، بهتر است فاصله بگیرید و ببینید بعدا چه اتفاقی خواهد افتاد.

  • در صورت بازی با روان شما

اگر متوجه شده اید که دوست، عشق یا شریکتان در تلاش است تا شما را دیوانه نشان دهد، وقتی مچ آنها را موقع دروغ گفتن یا خیانت کردن می گیرید، بدانید که قصد آنها بازی کردن با روان شماست. آنها با شما بازی می کنند تا خود را معقول نشان دهند و به طور کامل اتهامات شما را از روی خود پاک  کنند. از این افراد دوری کنید.

فاصله گذاری امری ضروری است

گاهی اوقات فاصله گرفتن از کسی که دوستش دارید بهترین راه برای بهبود زندگی تان است. بله ممکن است نگران آنها شوید، یا از اینکه بین خودتان فاصله ایجاد کرده اید حس بدی داشته باشید. اما ارزش سلامت فیزیکی و روانی شما  بیشتر از احساسات آزرده ی آنهاست. شاید فاصله گرفتن چشمان شان را باز  و آنها را متوجه رفتارشان کند.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید