صبر چطور بدین ۶ طریق موجب افزایش بهره‌وری‌تان می‌شود؟

عجله کردن، دویدن برای هرچه زودتر انجام دادن کارها و سعی کردن برای انجام دادن کارهای بیشتر در زمان کمتر شیوه‌ی اکثر زندگی‌های امروزی است. هرچه بزرگ‌تر می‌شویم و زندگی‌مان شلوغ‌تر می‌شود، سریعتر صبرمان را از دست می‌دهیم.

مردم همش از این گلایه می‌کنند که کلی تلاش کردند اما نتایج خوبی بدست نیاورده‌اند، اما این به این دلیل است که به اندازه کافی صبر نکرده‌اند. ناشکیبا بودن بر کیفیت کارتان هم تاثیر می‌گذارد.

صبوری به شما وقت کافی می‌دهد که ذهن‌تان را ریلکس کرده و درست فکر کنید. و نتیجه‌اش این می‌شود که کارتان را بهتر انجام داده و در نتیجه راضی‌تر خواهید بود. در ادامه بخوانید که چطور صبر موجب افزایش بهره‌وری‌تان می‌شود.

مدیریت بهتر زمان

شاید باور کردن آن سخت باشد، اما صبور بودن باعث می‌شود که کارها سریع‌تر انجام شوند. به شما یاد می‌دهد که اوضاع را عاقلانه‌ترسازمان‌دهی کنید؛  چرا که معمولا وقتی عجول هستید وقت‌تان را صرف چیزهایی می‌کنید که مهم نیستند. با عجله کردن و رقابت کردن با زمان فقط بر روی پروسه‌ی بلند مدت‌تان تاثیر می‌گذارید. به جای آن سعی کنید کارتان را با صبوری انجام دهید تا شاهد نتایج بهتر آن باشید.

 

کاهش سطح استرس

این خیلی عجیب نیست که وقتی ناشکیبا می‌شوید، عجله می‌کنید که کارها را انجام دهید و بنابراین بیش از حد به ذهن‌تان استرس وارد می‌کنید. برای هر جزئیات کوچکی نترسید و برای فکر کردن با ذهنی آسوده وقت بگذارید. صبر داشتن باعث می‌شود روی اتفاقاتی که در زندگی‌تان می‌افتد تمرکز بیشتری داشته باشید.

 

خلوت کردن ذهن‌تان

ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم چند تا کار را با هم انجام دهیم، اما دست آخر نمی‌توانیم روی هیچ کدام تمرکز کافی داشته باشیم. تمام این مولتی تسکینگ و تلاش برای انجام همه‌ی کارها با هم ذهن‌تان را بهم می‌ریزد. این کار فقط موجب ناامیدی شده و دست آخر می‌بینید که کلی  کار را شروع کرده اما هیچ کدام را به سرانجام نرسانده‌اید.

 

افزایش خلاقیت سرکار

توجه کرده‌اید که وقتی برای کاری زمان مناسب می‌گذارید آخرسر آنطور می‌شود که از اول می‌خواستید؟ این به این دلیل است که شما وقت کافی به ذهن‌تان می‌دهید تا بهترین عملکردش را داشته باشد. صبوری موجب رسیدن به ایده‌های خلاقانه می‌شود چرا که وقتی ذهن آرام است می‌تواند به بهترین ایده‌ها برسد.

 

به انجام رساندن کارها

سرعت شاید برای کارهای خاصی مهم باشد، اما صبر باعث می‌شود که برای مشکلات به راه‌حل‌های بهتری برسید. و آخر سر باعث به انجام رسیدن کامل کارها می‌شود. وقتی صبر نداشته باشیم کارها را پشت گوش می‌اندازیم چون کوچک ترین مانع هم مارا گیج کرده و بنابراین ما به سراغ چیز دیگری می‌رویم.

 

بهبود تمرکز و توجه

صبوری یک مهارت است و دلیل عمده این همه استرس مردم این است که این روزها خیلی صبر ندارند. وقتی صبور باشید راه‌های بیشتری به سمت اهداف‌تان پیدا می‌کنید. عملکردتان سرکار بهتر شده و نتایج رضایت‌بخش خواهند بود. تمرکزتان را هم توسعه خواهد داد چرا که ذهن وقت کافی برای تمام کردن کاری که شروع کرده دارد.

 

نداشتن صبر باعث داشتن یک تجربه‌ی عملی بد در انجام کارها می‌شود چون شما در لحظه‌ی حال زندگی نمی‌کنید. وقتی پر از عجله و استرس هستید، چیزهای خوبی که در چند قدمی‌تان وجود دارند را از دست می‌دهید. این عجله‌ی بی انتها موجب سردرگمی و ناکارامدی شده و سرعت شما را پایین می‌آورد. صبر نه تنها شما را در کاری که انجام می‌دهید کارامدتر کرده، بلکه زندگی را هم آسان‌تر می‌کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید