عادت  « معذرت خواهی بیش از اندازه»  گویای چه خصوصیتی در شماست

اگر کار اشتباهی انجام داده اید طبیعی است که عذرخواهی کنید. اما در حالیکه برای برخی معذرت خواهی کردن سخت ترین کار دنیاست، برخی عادت به عذرخواهی کردن بیش از حد دارند

افرادی که به هنگام انجام کار خطایی عذرخواهی نمی کنند افراد متکبر و احتمالا خودشیفته ای هستند. شاید اعتماد به نفس بی جا دارند و تصور نمیکنند که اشتباه کرده اند.

اما افرادی که مدام معذرت خواهی می کنند چطور؟ امکان ندارد آنها همیشه اشتباه کرده باشند. آیا آنها قطب متضاد کسانی هستند که هیچ گاه معذرت خواهی نمی کنند؟ آیا دلیلش عزت نفس پایین است؟ یا آیا جریان چیز دیگری است؟

در زیر به چند نمونه عذرخواهی بی مورد اشاره می کنیم:

  • همسایه شما ساعت دو نیمه شب صدای موسیقی اش را بسیار بلند کرده است. شما در خانه شان را می زنید و می گویید: عذر میخوام میشه لطفا صدای موزیک رو کم کنین؟
  • غریبه ای در خیابان به شما تنه می زند و شما از او عذرخواهی می کنید
  • سوپرمارکت خالی است اما فروشنده ها در حال خندیدن و حرف زدن با همدیگر هستند. شما پیش آنها می روید و می گویید : ببخشید که مزاحم شدم…
  • کسی برای دیدن دوستش در خیابان راه شما را بند آورده است. شما پیش او می روید و میگویید : معذرت میخوام میشه لطفا ماشین تون رو جابه جا کنین تا من رد بشم؟
  • پیک رستوران غذای اشتباهی آورده است. او را صدا می زنید و می گویید: ببخشید اما فکر کنم پیتزای منو اشتباه آوردین

در تمام سناریوهای بالا شما مقصر نیستید اما عذرخواهی کرده اید. چرا ما چنین رفتاری از خودمان نشان می دهیم؟ آیا چون واژه ببخشید واژه آسانی است؟ آیا معذرت خواهی کردن ما را با ادب و نزاکت نشان می دهد؟

 

۵ نکته ای که عذرخواهی کردن زیاد درباره شما فاش می کند

  • از روبه رو شدن می ترسید

معذرت خواهی کردن یک روش ساده و آسان برای فرار کردن از یک موقعیت یا گفتمان است. افرادی که از روبه رو شدن  می ترسند برای جلوگیری از درگیری معذرت خواهی می کنند.  آنها به جای پرداختن مستقیم به موضوع، مسئولیت کاری را که انجام نداده اند می پذیرند.

معمولا کودکانی که در محیطهای پرتنش بزرگ شده اند رفتارهایی را برای به حداقل رساندن درگیری ها یاد می گیرند. یکی از این راهها معذرت خواهی کردن بی مورد است.

  • اعتماد به نفس کافی برای گرفتن حق خود را ندارید

اگر در کودکی به اندازه کافی خوب نبوده اید یا به هنگام اشتباه کردن تنبیه می شده اید احتمالا اکنون در بزرگسالی اعتماد به نفس لازم برای دفاع از خود ندارید. شما فکر می کنید که نظرتان در مورد بحثی که در جریان است، صحیح نیست.   بنابراین به جای اینکه نظرتان را بگویید عذرخواهی می کنید. شما به دلیل ایمان نداشتن به توانایی هایتان رفتار مطیعانه از خود نشان می دهید. شما به طور خودکار فکر می کنید که اشتباه می گویید و حق با طرف مقابلتان است.

  • نمیخواهید کسی را ناراحت کنید

همدلی کردن با دیگران خصوصیت اخلاقی خوبی است. اما تلاش بیش از حد برای پنهان کردن احساسات خود شیوه سالمی نیست. همه ما میخواهیم دیگران ما را دوست داشته باشند. نظر و عقیده داشتن همان عاملی است که ما را به سمت افرادی با ذهنیت مشابه خودمان جذب می کند.

اما ما نمیتوانیم همه را دوست داشته و انتظار داشته باشیم همه ما را دوست بدارند. سعی نکنید با تلاش برای خوشحال نگه داشتن دیگران از خود، احساس ارزش کنید.

  • برای عذرخواهی کردن از رفتار بد خود باید معذرت خواهی کنید

برخی افراد به دلیل رفتار ناخوشایندی که دارند همیشه باید معذرت خواهی کنند. شاید بعد از یک برون ریزی احساسی وحشیانه مجبورند عذر بخواهند.

اگر زیاد معذرت خواهی می کنید اختیار رفتارتان را ندارید. شاید فکر کنید با معذرت خواستن موضوع فراموش می شود. اما این طور نیست. قربانیان تجاوز معذرت خواهی را به یاد نمی آورند. رفتار یا عمل وحشیانه است که همواره در ذهن آنها باقی می ماند. کنترل خشم خود تنها راه نجات رابطه تان است.

  • فردی آسان گیر هستید و غرور ندارید

برخی از افراد  زندگی را سخت نمی گیرند اما نه به دلیل آنکه از روبه رو شدن می ترسند. اگر احساس کنند موضوع جدی است از حق خود دفاع می کنند.

اما برای موضوعات کوچک و بی اهمیتی که عواقبی برایشان ندارد راحتترند که با یک معذرت خواهی کردن از موضوع رد شوند. منظور این نیست که آنها غرور ندارند. بلکه به قدری پخته شده اند که بدانند چه چیزی مهم است و چه چیزی اهمیت ندارد.

روان شناسی عذرخواهی

ممکن است تصور کنیم معذرت خواهی کردن یک خصیصه اخلاقی است. با آنکه این موضوع درست است عادت معذرت خواهی کردن مداوم مرتبط با رفتارهای بخصوصی است.

مطالعات نشان می دهند که ما برای معذرت خواستن یک دلیل تطابق پذیر برای خود ایجاد کرده ایم و از عذرخواهی های بی مورد برای جلب اعتماد دیگران استفاده می کنیم.

 

چگونه بیش از حد معذرت خواهی نکنیم

وقتی عادتی شکل می گیرد شکستن آن سخت است. اما با شناخت عوامل محرک و شرایطی که این رفتار را تحریک می کنند، میتوانید آن را تحت کنترل بگیرید.

 

قبل از عذرخواهی کردن ، جلوی خود را بگیرید

قبل از آنکه معذرت بخواهید به خودتان بگویید : آیا من در این مورد اشتباه میکنم؟ اگر کاری نکرده اید که لازم باشد معذرت خواهی کنید ، پس عذرخواهی نکنید.

 

به جای معذرت خواستن از واژگان دیگری استفاده کنید

گاهی اوقات گفتن واژه ببخشید آسان است. مثلا در رستوران هستید و پیش خدمت سر میز شما نیامده است. شما برای پیش خدمت دست تکان می دهید و می گویید: عذرمیخوام میتونم غذا سفارش بدم؟

لازم نیست از کلمه عذر میخواهم استفاده کنید. وظیفه آنها خدمت کردن به شماست. از واژگان دیگری چون ببخشید، ممنون از اینکه منتظر موندین، میشه لطفا بلندتر صحبت کنین، میشه لطفا بیشتر توضیح بدین، اول شما بفرمایین، مایلم این مطلب رو اضافه کنم که، استفاده کنید.

 

عوامل محرک را بشناسید

برخی افراد در موقعیت های خاص عذرخواهی می کنند. مثلا همیشه دیر میرسند و معذرت خواهی می کنند. به جای آنکه برای رفتار اشتباه خود عذرخواهی کنید، بهتر است علت اصلی دیرکردن خود را پیدا کنید. یادگیری اینکه چرا دائماً متأسفید، مهم است زیرا این امر می تواند چیزی را نشان دهد که نمی خواهید با آن کنار بیایید

 

به جای متاسف بودن سپاسگزار باشید

 

معذرت خواستن از کسی که به شما کمکی کرده یا کارش را انجام داده است برای شما یا آن شخص صحیح نیست. به جای آنکه بگویید : واقعا متاسفم که مجبورت کردم تا این وقت شب کار کنی. بهتر است با گفتن اینکه ممنونم که تا این وقت شب کمکم کردی سپاسگزاری خود را نشان دهید.

این کار نه تنها حس بهتری در مورد کمک خواستن در شما ایجاد می کند بلکه تشکر کردن عزت نفس طرف مقابل را بالا می برد . ببینید وقتی برای کسی کاری انجام می دهید دوست دارید از شما تشکر شود یا عذرخواهی.

 

سخن اخر

عادت کردن به معذرت خواستنِ بی مورد آسان اما شکست این عادت دشوار است. عوامل محرک برای معذرت خواستن را در خود شناسایی کنید و کلمات دیگری را انتخاب کنید. اقدامات ساده نام برده شده در بالا باعث ایجاد عزت نفس در شما می شود. تنها در این صورت است که دست از معذرت خواستن در زمانی که مقصر نیستید برمیدارید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید