تنها افرادی که روح و روان قوی دارند، این ۵ کار را انجام میدهند!

حتما شما هم تا به حال با خود گفته اید که باید بیشتر ورزش کنم تا بدن قوی تری داشته باشم. اینطور نیست؟ اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که روح و روان تان را نیز قوی تر کنید؟ در ادامه این مقاله، راهکار های جالب و تفکر برانگیزی را با شما خوانندگان عزیز به اشتراک میگذاریم، که باعث قوی شدن شما از نظر روح و روان خواهند شد.

۱.شکرگزاری را تمرین میکنند

افرادی که از نظر روح و روان به ثبات و استحکام رسیده اند، به موانع و مشکلات زندگی شان توجه نمیکنند. این افراد، از هر آنچه در زندگی دارند لذت میبرند و بابت آن شکرگزار هستند. شکرگزاری را میتوان از طرق مختلفی تمرین کرد. اما یک راه ساده برای تمرین شکرگزاری، این است که هر روز خدا را بخاطر سه نکته مثبت در زندگی تان شکر کنید.

تصور کنید که قرار بود از فردا، فقط چیزهایی را در زندگی داشته باشید که امروز خدا را بابت شان شکر کرده اید! در این صورت فردا که از خواب بیدار میشدید، چه چیز هایی برای تان باقی میماند؟ با پاسخ دادن به این سوال میتوانید متوجه شوید که چقدر تا به حال در زندگی شکرگزار بوده اید.

۲.آنها بر منتقد درونی خود غلبه کرده اند

اگر در زندگی احساس شکست خوردگی میکنید، احتمال این که در آینده نیز شکست بخورید بیشتر خواهد بود.میتوانید از این ایده، به نفع خودتان استفاده کنید. کافی است که موفقیت تان را باور کنید. این کار میتواند چالش برانگیز باشد. اما اگر به افکار تان توجه کنید، امکان پذیر خواهد بود. از افکار منفی تان سرسری گذر نکنید. در عوض، آنها را بشناسید. سپس سعی کنید با انجام دادن یک کار مثبت در آن راستا، جهت تمرکز خود را از افکار منفی دور کنید.

به هر دو طرف ماجرا نگاه کنید. اگر بتوانید هم نکات منفی و هم نکات مثبت را بنگرید، متوجه خواهید بود که بسیاری از افکار منفی تان بیهوده هستند. سعی نکنید با آن افکار بجنگید و آنها را سرکوب کنید. در عوض، به نقص های تان به عنوان راه هایی برای بهتر شدن نگاه کنید.

۳.خود را در معرض درد قرار میدهند

یک ورزشکار معروف چنین میگوید:” من هرگز تمام دراز نشست هایی که انجام میدهم را نمیشمارم. تنها از زمانی شروع به شمردن آنها میکنم، که بدنم شروع به درد گرفتن کند. چرا که این درد نشان میدهد که تمرینات من واقعا در حال جواب دادن هستند.

افرادی که از نظر روح و روان با ثبات و مستحکم هستند، تا زمانی که دلیل و هدف معینی برای تحمل درد وجود داشته باشد، از آن قرار نمیکنند. برای مثال، آنها خود را برای نشان دان و به رخ کشیدن میزان قدرت شان، یک چالش دشوار را شروع نمیکنند. بلکه به این علت آن را شروع میکنند تا بتواند استحکام و قدرت خود را افزایش دهند.

۴.از “موفقیت” تعریف خودشان را دارند

زمانی که کسب و کارم را شروع کردم، اوضاع سخت بود. زیرا کسب و کارم با استقبال خوبی روبرو نشد. در عین حال میدیدم که همسایگان و دوستام در حال خرید ماشین های جدید هستند. میدیم که نزدیکانم، عکس سفر های لوکس خود را در اینستاگرام میگذارند.شاید این دستاورد ها برای آنها تعریف موفقیت بود. اما من، با این که در کسب و کارم شکست خورده بودم، به خود میگفتم که هنوز هم موفق هستم. چرا که یک همسر فوق العاده داشتم و میتوانستم زندگی ام را جمع و جور کنم. امروز، من یک کسب و کار موفق نیز راه انداخته ام.

این حرف ها را برای تعریف از خود نمیگویم. منظورم از این حرف این است که افراد موفق، تعریف خاص خود را از موفقیت دارند. برای مثال، من با فلیرنسر های بسیاری کار میکنم که شاید به عقیده بسیاری، درآمد آن چنان هنگفتی نداشته باشند. اما خود را موفق میبینند. چرا که با برنامه ای منعطف، مشغول انجام کاری که دوستش دارند هستند.

جامعه ای که ما در آن زندگی میکنیم، سعی دارد تعریف خاصی از موفقیت را به ذهن تمام انسان ها القا کند. برای مثال، ممکن است جامعه به ما تلقین کند که اگر درآمد بسیاری داشته باشیم موفق هستیم. ممکن است جامعه به ما تلقین کند که اگر مدرک دانشگاهی بالایی داشته باشیم، خوشبخت هستیم. سعی کنید در دام این کلیشه ها و تعریف های خاص، نیفتید. منظور این نیست که این تعریف از موفقیت، لزوما اشتباه است. بلکه منظور این است که شما باید آن را با ارزش ها و خواسته های حقیقی خودتان بسنجید. فقط به این خاطر که جامعه به شما روش خاصی از موفق شدن را نشان میدهد، دلیل خوبی برای دنبال کردن آن نیست.

۵.خود را با دیگران مقایسه نمیکنند

افرادی که از نظر روحی و روانی قوی هستند، نسبت به این که به چه صورت وقت و انرژی شان را صرف میکنند حساسیت به خرج میدهند. آنها میدانند که صرف کردن وقت برای نگرانی در مورد این که دیگران چه میکنند، کار بیهوده ای است. احساساتی مثل حسادت، نه تنها انرژی شما را میدزدند بلکه هیچ فایده ای نیز برای شما نخواهند داشت. افرادی که از نظر روح و روان بالغ هستند، از دیگران نیز سپاس گزارند و موفقیت های دیگران را همراه آنها جشن میگیرند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید